Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi..

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
blue006

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen blue006 » Çrş Ara 03, 2008 1:26 pm

Merhaba arkadaslar,uzun suredir siteyi takip ediyorum ve bir arkadasimin tavsiyesi uzere gelmistim..Herkeze oncelikle yardimlarindan oturu tesekkur ederimm..
Yardima ihtiyac duydugum konu dil kursu vizesi..
Bugun itibariyle Dil kursu kayit belgesi,Almanya\'da yapilan saglik sigortasi,ve yine Almanya\'dan garantor belgem elime gecti..

Simdi ben bunlari aldim ama biyandan nasil ilerleyecegimi sasirdim.
Ilk once vize randevusu alicam insallah burda sormak istedigim DIL KURSU RANDEVUSU en az en fazla kac gune veriliyor?
2.si Iyi niyet mektubu vs bunlara gerek varmi? yani KESINLIKLE BUNU YAPMALISIN gibi tavsiyelerde bulunabilirmisiniz?
Mesela Vize gorusmesinde?

Simdiden tesekkur ederim cevaplariniz icin 24 saat forumda olucam ;=)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 03, 2008 1:50 pm

dil kursu randevusu bi hafta ile 10 gun icerisinde verilir. yogunluk yoksa istedigin tarihe de alirsin :)

vizeni de alman yaklasik 4-6 haftasi surer..

iyi niyet mektubu yazman sana fayda getirir..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

blue006

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen blue006 » Çrş Ara 03, 2008 2:11 pm

[quote]Physiker yazdi:
dil kursu randevusu bi hafta ile 10 gun icerisinde verilir. yogunluk yoksa istedigin tarihe de alirsin :)

vizeni de alman yaklasik 4-6 haftasi surer..

iyi niyet mektubu yazman sana fayda getirir..[/quote]

Physiker cevap icin sagol. Iyi niyet mektubunda neler yazmaliyim ornegini fln bulabilirmiyiz :=) nelerden bahsetmeli yani.

birde ilk vize gorusmesinde 60 £goturmek zorundamiyiz? yoksa vize verildigi zaman mi oduyoruz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 03, 2008 2:49 pm

bende bi ornek yok ama mesela neden almanya da egitim gormek istediginden, egitim sonrasi planlarindan bahsedersin..

vize icin parayi goturmek zorundasin tabiki basvuru yaparken,
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 03, 2008 2:54 pm

Mektubun konusu;

* Once kisaca kendinden bahsedersin tum ozelliklerini,kabileyetlerini siralarsin..Bu tanitma faslini gectikten sonra
* Nicin Almanya\'yi tercih ettin?
* Universiteden kabul aldiysan neden o universite neden o bolum?
* Kariyer hedeflerin,gelecek planlarin neler?
* Universite egitimin bittikten sonra neler yapmayi planliyorsun?

gibi sorulara cevap verecek sekilde hazirlamalisin..Son soruda \'\'
Egitimim bittikten sonra ulkeme geri donecegim\'\' -- \'\'Universite bittikten sonra ulkemde hizmet edecegim,nitelikli eleman acigini kapatmaya calisacagim\'\' vs.. bu tur olsun cevabin.
Almanya\'da kalacagim olmasin..

Vize ucretini gorusmeye girerken oduyorsun yaninda gotur..Birde UPS kurye ucretide odeyebilirsin 15-20 YTL yani hazirlikli olsun cuzdanin..

Hatirlatma ; Mektup Almanca yada Ingilizce olmali..Turkce yazip tercume ettirebilirsiniz..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Serhan

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Ara 03, 2008 7:10 pm

Bu mektubu illa yeminli tercumanlara tercume ettircez diye bisey yok dimi herhangi bi tanidikta cevirebilir...

blue006

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen blue006 » Prş Ara 04, 2008 4:50 pm

Eyw arkadaslar,yarin randevu icin ariycam DIl kursu icin istenilen belgeleri tam olarak orda soyluyorlarmis.. evraklari hazirladikmi basvurudan hbr veririm.Gorusmek Uzere :)

blue006

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen blue006 » Prş Ara 18, 2008 3:00 pm

Selam arkadaslar vize gorusmesine girdim,hersey iyi guzel gecti,sadece dil kursu icin vize istiyordum.. fazla bi soru sorulmadi..
evraklari verdikten gorusme yaptiktan sonra biraz bekleticegiz dedi 1,5 saate yakin bekledim. sonra cagirdilar..
tamam dediler islemin ucreti odedim. odendigine dair kagit vverdiler.

KAFAMA TEK TAKILAN SEY 3 RESIM ISTIYORLARDI 2 SI FORMDA ZATEN..DIGERINIDE BANA VERDILER??
ACABA 3. RESIM VIZENIN USTUNE YAPISTIRMAK ICINMIYDI..

VARMI BOYLE BI DURUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.. :)

oktay

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen oktay » Prş Ara 18, 2008 3:22 pm

hayirlisi olsun arkadas.. bir sey soracam sen sadece dil kursu icin gidecem dedin demi hic bi soru sormadilarmi neden falan filan diye

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 11, 2009 2:18 am

[quote]blue006 yazdi:
Selam arkadaslar vize gorusmesine girdim,hersey iyi guzel gecti,sadece dil kursu icin vize istiyordum.. fazla bi soru sorulmadi..
evraklari verdikten gorusme yaptiktan sonra biraz bekleticegiz dedi 1,5 saate yakin bekledim. sonra cagirdilar..
tamam dediler islemin ucreti odedim. odendigine dair kagit vverdiler.

KAFAMA TEK TAKILAN SEY 3 RESIM ISTIYORLARDI 2 SI FORMDA ZATEN..DIGERINIDE BANA VERDILER??
ACABA 3. RESIM VIZENIN USTUNE YAPISTIRMAK ICINMIYDI..

VARMI BOYLE BI DURUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.. :)[/quote]

3. resmi sanirim hep geri veriyorlar,ben pasaportuma ataclamistim ucuncu resmi ve ayni sekilde geri geldi..Ancak gorusme sirasinda vermemislerdi..

extxb

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen extxb » Pzr Şub 15, 2009 12:36 am

bu vizeyi neye gore veriliyor. yesil pasoport vs bunlara bakilarakmi.. tam olrak neye gore :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 15, 2009 3:04 am

[quote]extxb yazdi:
bu vizeyi neye gore veriliyor. yesil pasoport vs bunlara bakilarakmi.. tam olrak neye gore :)[/quote]

Soruyu tam olarak anlayamadim ?
Vize adi ustunde Dil Kursu Vizesi ve Almanya\'da Almanca ogrenmek isteyenlere veriliyor...Yesil pasaportla bir ilgi-alakasi yok..Mavi pasaportlada alirsin..Belgelerin tam olmali ve dil kursu icin gittigine inandirmalisin..

simon

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen simon » Prş Şub 26, 2009 6:36 pm

blue006 arkadasim ben de senin gibi dil kursu gormek uzere almanyaya gitmek istiyorum.Benim de fina..... serhli garantor evragim (arkadasinda sprachenkolleg kursu icin yaziyor),15 aylik dil kursu belgesi,15 aylik saglik sigortasi,ve basvuru belgesi var.benim tek amacim dil kursu vizesi alabilmek.ama konsolosluk benden universiteye kabul kagidi veya is verenden almanca ogrenmesi gerekiyor diye bir belge isteyebilir mi.ne yapmam gerekiyor.var olan belgelerle gidersem ne demeliyim ve vize alabilir miyim.ayrintilardan bahsedersen sevinirim.simdiden tesekkur ediyorum.:)

hiPoKoNdRiyAk

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 26, 2009 7:43 pm

[quote]sircin yazdi:
blue006 arkadasim ben de senin gibi dil kursu gormek uzere almanyaya gitmek istiyorum.Benim de fina..... serhli garantor evragim (arkadasinda sprachenkolleg kursu icin yaziyor),15 aylik dil kursu belgesi,15 aylik saglik sigortasi,ve basvuru belgesi var.benim tek amacim dil kursu vizesi alabilmek.ama konsolosluk benden universiteye kabul kagidi veya is verenden almanca ogrenmesi gerekiyor diye bir belge isteyebilir mi.ne yapmam gerekiyor.var olan belgelerle gidersem ne demeliyim ve vize alabilir miyim.ayrintilardan bahsedersen sevinirim.simdiden tesekkur ediyorum.:)[/quote]

Diger konuda da belirttim. Hayir universite kabul belgesi istemez. Cunku dil kursu icin gidecegini belirteceksin..

simon

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen simon » Prş Şub 26, 2009 8:09 pm

senin dedigin gibi dil kursu ogrenmek icin gidiyorum demistim,kadin bana neden buradaki bir dil kursuna gitmiyorsun da almanyaya gitmek istiyorsun dedi,bayana dedim ki hanfendi dedim almanca dilini burada ogrenmeye kalksam burdaki 1 yillik egitimi almanyada 6 ay icinde yani yari yariya bir zamanda sokerim,burada almanca kursta konusuluyor ama disarida pratik yapacagim bir yer yok dedim.dil kursuna hayatim boyunca bir defa zaman ayirabilicem sonucta,ki hakli olarak dil kursuna gidecegim zamani tamamen dil kursuna ayirmak istiyorum.Baska bir is yapmak istemiyorum dedim.Sen oraya kacmaya gidiyorsun demez mi.Hanim efendi dedim ben oraya evlenerek de gidebilirdim,ben oraya kacak yollardan da gidebilirdim,ama ben yasamimda yapmadigim gibi vize icin de yasal olmayan seylere basvurmam dedim ve siz bilirsiniz dedim,vermek de vermemek de sizin elinizde dedim. vizeyi basvuruya koyalim lutfen dedim.ve bir kac gun sonra zaten red aldim.

der Nordostwind

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Şub 26, 2009 9:39 pm

selam arkadaslar benimde IKS konusunda sorum olcak...

ornegin IKSyi arayip turist vizesi icin hangi evraklar gerekli ogrenmek istiyorum. bildiginiz gibi 20tl sonucunda islemler goruluyor. ben ilk aradigimda evraklarin ne oldugunu ogrenip ayni zamanda randevumu aliyorum yoksa ilk olarak evraklari ogrenip birkac gun sonra vize randevusu talep edebiliyor muyuz odedigimiz ayni ucretle?

der Nordostwind

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Mar 02, 2009 11:41 pm

selam arkadaslar benimde IKS konusunda sorum olcak...

ornegin IKSyi arayip turist vizesi icin hangi evraklar gerekli ogrenmek istiyorum. bildiginiz gibi 20tl sonucunda islemler goruluyor. ben ilk aradigimda evraklarin ne oldugunu ogrenip ayni zamanda randevumu aliyorum yoksa ilk olarak evraklari ogrenip birkac gun sonra vize randevusu talep edebiliyor muyuz odedigimiz ayni ucretle?

yorumcu

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Mar 02, 2009 11:49 pm

randevu almadan evraklarin ne oldugnu ogrenebiliyordun. ben ogrenmistim. ancak sen hangi konsolostuktan randevu alacaksan o konsoloslugun sitesinden neler gerekli oldgunu ogrenebilirsin

der Nordostwind

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Mar 02, 2009 11:51 pm

IZMIRDEN ALCAM KARDES. TURIST VIZESI ALCAM HEMDE OGRENCIYIMYA EKSIK BISEY OLMASINDAN KORKUYOM GARANTI OLSUN ISTIYOM..

yorumcu

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Mar 02, 2009 11:53 pm

tamam dedigim gibi yap o zaman