Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg - Essen Uni de Skandal !!

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 03, 2009 2:20 pm

Duisburg - Essen Universitesinde Duisburg kampusunde Akademisches Auslandsamt da yaklasik 20 ye yakin ogrencinin belgeleri kaybolmus. Bunun icinde biri de bizim siteye ait bir arkadasin..

Konustugumda belgeleri aradiklarini soyluyorlar, fakat yogun basvuru olmasi sebebiyle universiteye bu tip yanlisliklarin normal !!!!! olabilecegini iddia edebilecek kadar da piskinlik yapiyorlar..

Almanya gibi bir ulkede boyle bir olayin meydana gelmesi gercekten cok uzucu..

Benim sahsi kanim orda calisan bir cok insani da tanidigim kadariyla biraz art niyet ariyorum..

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Sal Kas 03, 2009 8:34 pm

Uzuntu werici bir durum ya,nasil kaybederler...
Birde biz cok disiplinliyiz demezler mi...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 04, 2009 1:19 am

Elbette boyle kalmaz bu olay,sanirim yakinda mansete tasinir..

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Sal Nis 27, 2010 11:58 pm

Ben o okulda okuyorum emin olun dahada fazlasi var :)
Belgeleri ogrencilerin uyuzne firlatan memurlar falan :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 28, 2010 3:45 am

Kimi zaman haklilar gerci..Cunku gercektende sekreterlige gelip ne istedigini bilmeyen daha dogrusu ne yapmak istedigini,hangi belgeyi almak istedigini bilmeyen kisiler geliyor..Sahsen gozumle gordum °)

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Cum Ağu 27, 2010 12:07 pm

Sanirim ayni sey, bu yil da gerceklesmis. ISE\'den gelen haberler ayni yonde. Sinirimden aglamak uzereyim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 04, 2010 9:39 pm

[quote]Jeanne tarafindan yazilan metin:
Sanirim ayni sey, bu yil da gerceklesmis. ISE\'den gelen haberler ayni yonde. Sinirimden aglamak uzereyim.[/quote]

aynen oyle.. maalesef yine ayni olay.. orda calisan ozellikle durski - rickes ve enger muhtesem 3 lusu baska seylerle ugrasmaktan yine basvurulari kaybetmisler.. tavsiyem ekim ayina kadar kimse basvurmasin su anda bi kaos var akademisches auslandsamt da. gecenlerde funderschatten le beraber gittik bi bayan arkadas da vardi turkiyeden.. 7 hafta once verdigi basvuruyu 20 dk arayip oyle bulabildi, ustelik arkadas direk elden vermis basvuruyu =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Eyl 05, 2010 2:21 am

Timarhane\'den kacmis 3 akil hastasi,psikopattan baska ne beklenebilirki!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 05, 2010 3:16 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Timarhane\'den kacmis 3 akil hastasi,psikopattan baska ne beklenebilirki! [/quote]

aynen oyle.. iks den para yemisler isleri gucleri iks reklami yapmak. International office de calisiyorlar adam gibi ingilizce bilmiyorlar. daha 1 hafta once almanya ya gelen ogrenci burosunda ingilizce konusuyor diye odasindan atiyorlar. baska bir arkadasa da almanca konusmus rickes, anlamadi diye cocuga sagirmisin ozurlumusun diye cevap vermis.. cinsin onde gidenleri tam

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Eyl 05, 2010 12:53 pm

normaldir benimde yurt basvuru evraklarini 35 dakikada buldular adam bide klavyeye su doktu hickimse ingilizce bilmiyo sacmaliktan baska bisey degil

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 05, 2010 3:29 pm

RICKES 3 sene once benim yuzumden cok sert bi uyari yemisti. ustelik resmi bir uyari rektorden. almanya da bir kisi 2 veya 3 kere uyari alirsa ( abmahnung ) isten atilir.. guzel bir organize olup burdan bi 100 kisi mail atsa rektor e rickes le ilgili ya isten atilir ya da kendine adam gibi ceki duzen verir artik.. hic yoksa bizden sonrakiler ayni sorunlari yasamasin.. gorevi insanlara cevap vermek orda milleti kucumseyip odadan atmak degil

henrymorgan

Mesaj gönderen henrymorgan » Pzr Eyl 05, 2010 10:33 pm

duisburg essen universitesi bilgisayar muhendisligine basvurmak icin almanca gerekiyor mu sadece toefl ile kayit yaptirabiliyormuyuz? ben bu bolum konularinda cok kararsizim yahu :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 06, 2010 12:22 am

bir ingilizce bolum var bi de almanca. sayet ing bolume basvuru yapacaksan toefl + a2 almanca dil sertifikasi.. almanca bolume ise ancak sartli kabul alabilirsin

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eyl 06, 2010 4:31 am

[quote]henrymorgan tarafindan yazilan metin:
duisburg essen universitesi bilgisayar muhendisligine basvurmak icin almanca gerekiyor mu sadece toefl ile kayit yaptirabiliyormuyuz? ben bu bolum konularinda cok kararsizim yahu :([/quote]

Merhaba henrymorgan ,bir sonraki sorunu uygun baslikta sorabilirsen seviniriz.

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Pzt Eyl 06, 2010 11:18 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

RICKES 3 sene once benim yuzumden cok sert bi uyari yemisti. ustelik resmi bir uyari rektorden. almanya da bir kisi 2 veya 3 kere uyari alirsa ( abmahnung ) isten atilir.. guzel bir organize olup burdan bi 100 kisi mail atsa rektor e rickes le ilgili ya isten atilir ya da kendine adam gibi ceki duzen verir artik.. hic yoksa bizden sonrakiler ayni sorunlari yasamasin.. gorevi insanlara cevap vermek orda milleti kucumseyip odadan atmak degil[/quote]

Enger de kaybettigi belgeler icin gunah cikartacak guya, eylulun 6\'sinda maille eksik belgeni yollayabilirsin demis, saka gibi. Hangi ara sonucu alacagiz, vizeye basvuracagiz da gidecegiz?

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Prş Eyl 23, 2010 3:29 am

Rickes 10 dakiakda bir sigara molasi vermekten is yapamiyorki zaten.
Walla yapmakta haklilar soyle haklilar;Kimse sesini cikarmiyor. Birkac defa Rickes ve Enger icin sikayet edelim falan dedim yanimdaki yaklasik 10 kisilik bir gurup bosverversene baba bizemi kaldi diye cevapladilar onerimi. Bize kalmadiysa boyle olur beyler yapcak bisey yok aslinda.
Ayrica birde arkadaslarin dedigi gibi; Isin komik yani Almanyaya henuz gelmisiz biraderler e tabi haliyle almanca yok. Kadinla ingilizce konusuyoruz bana dedigi kein Englich bitte :)
E salak hatun sen Uluslararasi ogrenci sekreteri degilmisin demek geldi icimden almancam yoktu :)
Kadin diger yabancialra cok sicak beyler gozumle gordum. Bulgar ogrencileri Zencileri falan normal karsiliyor. Turk ve Cinli geldimi kadin direk o sacma sapan suratini takiniyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 23, 2010 4:08 pm

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
Rickes 10 dakiakda bir sigara molasi vermekten is yapamiyorki zaten.
Walla yapmakta haklilar soyle haklilar;Kimse sesini cikarmiyor. Birkac defa Rickes ve Enger icin sikayet edelim falan dedim yanimdaki yaklasik 10 kisilik bir gurup bosverversene baba bizemi kaldi diye cevapladilar onerimi. Bize kalmadiysa boyle olur beyler yapcak bisey yok aslinda.
Ayrica birde arkadaslarin dedigi gibi; Isin komik yani Almanyaya henuz gelmisiz biraderler e tabi haliyle almanca yok. Kadinla ingilizce konusuyoruz bana dedigi kein Englich bitte :)
E salak hatun sen Uluslararasi ogrenci sekreteri degilmisin demek geldi icimden almancam yoktu :)
Kadin diger yabancialra cok sicak beyler gozumle gordum. Bulgar ogrencileri Zencileri falan normal karsiliyor. Turk ve Cinli geldimi kadin direk o sacma sapan suratini takiniyor.[/quote]

cok iyi tespit etmisin rickesi :) cinsin onde gideni. aralik ayinda dsh yi verdim, bolumdeki profla konustum subattaki sinavlara girebilirsin diye adam izin verdi.. bu giremezsin diyor. prof girersin diyor =). sonra prof tatile gitti ben de sinavlara giremedim. ticket icin her gun odasina gidiyorum eksik evrak var diyor surekli erteliyor. en sonunda seni her gun burda gormek zorundamiyim dedi. ben de senin cirkin suratini merak ettigim icin gelmiyorum dedim =), tuttu bagirdi cik disari diye, diger calisanlar falan toplandi hemen. istersen polis cagir cikmiycam dedim vs ama isimi yapmadi.tatil donusu prof gordu beni gectinmi sinavlari dedi, giremedim rickes kayit yapmadigi icin dedim. olaylari anlattim , adam sinirden patladi rektore cok sert bir mektup yazdi yanimda. sonra bi kagit verdi , yarin rickes e ver diye.. rickes ertesi gun beni gordugunde o meshur sigarasini odasinda icmeye basladi, cakmagi cakarken ellerinin titremesini unutamiyorum halen:) sonra 2 ay bi akademisches auslandsamt da ogrenci koordinatoru olarak calistim her gun orda turk ogrencileri fircalardi, disari atardi aglayan cocuklar vs gelirdi bana iceri gittigimde kuzu kesilirdi.. tam cinsin onde gideni.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 24, 2010 4:24 pm

Ayrica bu kadin ve ona benzeyen bir iki kisi daha var onlarin yaninda eger hakliysaniz hakkinizi sonuna kadar savunun..Yani eger o size hayir derse bu olmaz vs derse durun iki kere dusunun ve akliniza bu yazdiklarimiz gelsin!

En yeni olay ise DSH sinavini yeni vermis bir arkadas okula kayit yaptirmaya gidiyor ve bu Rickes benzer seyleri bu cocuga da yapiyor..
Ekim ayina daha 9 gun kalmasina ragmen okula DSH sonucu ile kayit yaptirmaya giden bu arkadasdan Rickers once ogrenci kartini istiyor sonra sen daha parayi yatirmamissin seni kaydemem diyor bununlada kalmayip kartina alikoyuyor!
Tabi bu arkadas Rickes\'i daha onceden tanidigi icin onunla kisa bir laf dalasina girip ; Ekim ayina daha 9 gun kaldigini yani bu kartin daha 9 gun gecerli oldugunu hatirlatip kadinin elinden karti geri aliyor,kadin tabi biraz sasirmis bir vaziyette !
Ve bu arkadas kaydini yaptiramadan okuldan cikiyor..

Diyeceksiniz ki okul harci odemeden kayit yapmamasi normal ; ama daha once para odemeden kaydini yapan bir Turk arkadas daha var..Tabi Rickes da degil bir baskasinda bu islemini yaptiriyor..

Tekrar soykluyoprum bu kadinla karsilastiginizda evraklariniz tam olmasina ragmen size zorluk cikartiyorsa o zaman hakkinizi sonuna kadar arayin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Cum Eyl 24, 2010 10:40 pm

Dun rektorluge yazdigim sikayet mail ine bugun rektor sekreterliginden cevap.
Sikayetinizi ciddi bir sekilde arastirmak istiyorum lutfen olaylari tam oalrak basindan anlatin. Universitemizin International ofisi mecburen size dogru duzgun hizmet vermek zorundadir. Sorunu anlattiginiz taktirde gerekeni yapmak icin sabirsizlikla bekliyorum
Simdi Rickes ve Enger in bana yaptiklarini tek tek yazcam birazda onlar SIKISSIn bakalim hep bizimi atcaklar disari bu defada onalr kapi onune konsun bakalim.
ISE olayi ile ilgilide birkac tesbitim var. Suan ISE de tanidigim yaklasik 6-7 kiside sifir derecede ingilizce var. Bazilari TR de 4 yillik lise bitirdigi icin ( sifir derecesinde ingilizceleri olmasina ragmen) bazilari ise ilginc evraklarla TOEFL olamdan kayit yaptirmislar ve bir suredir okula devam etmekteler.
Aslinda hatanin tamami bizde hak aramaktan tamamen yoksunuz.............

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 24, 2010 11:20 pm

helal olsun sana cihan.. elimden ne geliyorsa yaparim.. o attigin mail adresi hangisiydi, bi de orjinalini mailin bana atarmisin lutfen.. gerekirse gider beraber yuzyuze sikayet de edebiliriz.