Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Ortasında Öğrenci Vizesine Başvurmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nepharyl_

Dil Kursu Ortasında Öğrenci Vizesine Başvurmak

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Haz 21, 2017 11:09 am

Merhaba,

Konuyu benden başka merak eden arkadaşlar da vardır diye düşünerek ve benzeri bir forum konusu bulamadığımdan açıyorum. Ben dil kursu vizesiyle yarın Almanya'ya gidiyorum. Kursum 3.5 ay sürecek ve sonrasında DSH sınavına girip, geçmem durumunda kafamda forumda okuduklarımdan ortaya çıkan tabloyu paylaşmak istedim. Belki başkalarına da yardımcı olabilirim diye, şayet doğru ise.

Öncelikle şartlı kabul başvurularımı yaptım. Ancak aldığım dil kursu vizesi 4 Ekim'de bitecek kursumla beraber. Şartlı kabul sonucunu alınca- Ağustos ortasında Almanya'dan başvuru için Türkiye'ye dönüp, pasaportumu bırakmadan şartlı kabul ile öğrenci vizesine başvurmak istiyorum. Sonrasında Almanya'ya dönmem gerekecek çünkü kursum devam edecek. İstediklerinde pasaportu yollayabilirim. Öncelikle bu mümkün müdür diye sormak istedim.

İkincisiyse, dil kursu vizesi uzatılabiliyor mu? Kimi arkadaş uzatılıyor derken kimisi mümkün değil demiş, bunu güncel bir başlıkta sormak istedim.Benim hedefim gideceğim dil kursu sonrasında sömestr boyunca verilen üniversite dil kursuyla devam etmek DSH'yı vermeme durumumda. (B1 Almancam var şu an sanıyorum 3 ayda B2.2 olabileceğim en kötü.)

Üçüncüsü, şartlı kabul alıp DSH'yı geçtiğinizde direk kabule dönüşüyor mu şartlı kabul? DSH sonucuyla direk kabul olabiliyor musunuz?

Yanıtlarınız için teşekkür ediyorum,
Sevgiler.

mervect

Re: Dil Kursu Ortasında Öğrenci Vizesine Başvurmak

Mesaj gönderen mervect » Çrş Haz 21, 2017 3:37 pm

Merhaba,
sadece ücüncü soru hakkinda bilgim var, umarim diger sorularina forumdaki diger arkadaslar yardimci olabilir.
Sartli kabul sonrasi DSH'yi versen bile basvurulardan sonra kabul almama riskin var; en azindan bende öyle oldu.DSH'da istedigin puani aldiktan sonra üniversitenin senden istedigi belgeleri+DSH sonuc begesini Uni'ye gönderiyorsun ve bu asamadan sonra aldigin kabulle kaydolabiliyorsun.(Tabiki red ihtimali de var)
Sartli kabulün sadece Türkiye'de vize alirken isine yarayacagini düsünüyorum.
Basarilar simdiden.

duisburger

Re: Dil Kursu Ortasında Öğrenci Vizesine Başvurmak

Mesaj gönderen duisburger » Prş Haz 22, 2017 9:42 am

Dil kursu vizesi uzatilmiyor.