Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AB Pasaportu ve Kimliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berkayozgur

AB Pasaportu ve Kimliği

Mesaj gönderen berkayozgur » Cum Haz 09, 2017 11:48 pm

Ailem Bulgaristan göçmeni ve doğal olarak benim de pasaportum ve kimliğim var. Buradaki üniversite işini hallettik diyelim. Başvururken öğrenci vizesi vs. için de başvurmam gerekiyor mu? AB vatandaşı olmamın herhangi bir getirisi olacak mı bu başvuru sürecimde ? Şimdiden teşekkür ederim.

Ingenieur

Re: AB Pasaportu ve Kimliği

Mesaj gönderen Ingenieur » Pzr Haz 11, 2017 1:43 am

AB vatandaşı olmanın çok çok fazla getirisi olacaktır. Öğrenci vizesi için başvuru yapmana gerek kalmayacak, çünkü Avrupa birliği ülkelerine BG-Pasaportun ile herhangi bir vize problemi yaşamadan istediğin vakit yanında pasaportun bulunduğu taktirde giriş çıkış yapabileceksin, örneğin AB-üyesi olmayan Türkiye gibi ülkelerden. Almanya'da eğitimine BG vatandaşlığın ile başvuru yapıp, kabul alıp başladıktan sonra da ekstra bir işlem gerçekleştirmene gerek kalmadan okuluna kayıt olacaksın, sadece sigorta gibi ufak tefek şeyler haricinde. (Bildiğim ve tecrübelerim kadarıyla)

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Pzr Haz 11, 2017 6:08 pm

Yesil Pasaport sahibi olanlarda istedigi ab ulkesine(UK haric) giris cikis yapabiliyor ama universite,vize surecinde herhangi bir kolaylik yok.

berkayozgur

Mesaj gönderen berkayozgur » Pzr Haz 11, 2017 10:58 pm

Peki başvururken B1 sertifikasının bir önemi olur mu ?

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Haz 12, 2017 9:34 pm

berkayozgur yazdı: Pzr Haz 11, 2017 10:58 pm Peki başvururken B1 sertifikasının bir önemi olur mu ?
Şart koşuyorlar. Bana al gel yoksa çıkmaz dendi ve 1 ay geç başvuru yaptım sınav gününü beklemek için.

godfather16

Mesaj gönderen godfather16 » Sal Haz 13, 2017 12:18 am

Merhaba arkadaşım bende bg pasaportu alma arifesindeyim benimde merak ettiğim acıkcası kabul almada kolaylık sağlar mı merak ediyorum. Daha önce ab vatandaşları için ayrı bir kontenjan olduğunu okumuştum ama emin değilşm