Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Osym Basari siralamam onemli mi?Lutfen yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
eliff23

Osym Basari siralamam onemli mi?Lutfen yardim

Mesaj gönderen eliff23 » Cum Haz 09, 2017 10:48 pm

merhaba ben turkiyenin en iyi liselerinden birindeydim diploma notum(89) fakat iyi bir sinav yili gecirmedim. Yerlestirme puanim 320-330 gibi bir sey gelicek gibi duruyor sinavdan sonra. Almanyada kimya muhendislisi okumak istiyorum. Berlin Teknik,Munih Teknik,Hamburg Teknik ve Dortmund Teknik universitelerine basvurucam. Fakat almanca bilmedigim icin basvurumu seneye temmuz ayinda yapacagim ve bu surecte berline tasinip orada almanca kursuna gidip dil ogrenecegim basvuruya kadar olan surecte. Hayalim berlin teknik ama okuduguma gore artik universite siralamaniza bakiliyormus. Diger okullar hakkinda bilgim yok. Size sorum bu okullardan birinden kabul almama sansim var mi sizce, eger kabul alamazsam 1 seni almanyada bosa gecirmis olucam ve sonraki yil universite sinavina tekrar hazirlanmak zorunda kalicam. 2 yilim cope gitmis olacak. Sizce bu riski almali miyim? yoksa vazgecip sinava tekrar mi hazirlanmayi secmeliyim? Lutfen bilginiz varsa cevap verin. Hicbir yerden kesin bilgiler okuyamiyorum ve hayatim icin baya onemli bir durum bu

Makineci

Re: Osym Basari siralamam onemli mi?Lutfen yardim

Mesaj gönderen Makineci » Cum Haz 09, 2017 11:01 pm

Benide görmüşdürsün yazilarda, benim durumum senden farkli biraz ama 1 sene daha kalmayi sectim ben senin durumun içinde 1 sene kalman guzel olabilir. Çünkü her sene değişiyormuş basvuran sayisi,puanları vs. Benim tavsiyem 1 sene daha hazırlan hem siralamani cekersin daha garanti olur okul kabulu olsun vize olsun hem de 1 sene almanca ogeenmeye de çalış guzel bir seviyeye gelirsen ocak ayinda başvurursun

eliff23

Mesaj gönderen eliff23 » Cum Haz 09, 2017 11:13 pm

Sinava tekrar hazirlanmayi hic istemiyorum.O stresi yasamak ve sene kaybetmek beni baya depresyona surukler gibi geliyor. Ama riskli bir durumdaysam soyledigin gibi yapicak bir sey yok gibi :(

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cum Haz 09, 2017 11:55 pm

Turkiyenin en iyi liselerinden birindeysen bu puani daha yukari cekebilecek seviyedesindir...Basvuru yaparsin bu puanla ve alinmazsan sen uzulursun ...(Karar senin)Kimya muhendisliginde puanlar nasil bilmiyorum ama Nc puanin 2.9 filan galiba...Ve dedigin okullar genelde iyi NC isteyen okullar...Yeniden hazirlanman senin icin daha iyi olcaktir Bence...Detayli dusunmen lazim..Ha yok hangi okul oldgu benim icin cok onemli degil deseydin basvur bu puanla derdim ama kriterin yuksek olunca bunlari demek zorundayim..Basarilar..

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Cmt Haz 10, 2017 12:01 am

Kimya muhendisligi icin NC puanlarina bak saydigin universitelerin.Muhtemelen tutar cok iyi universiteler haric.Onun disinda bir sene daha hazirlanmaniza gerek yok bence

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cmt Haz 10, 2017 12:43 am

Üniversiteden kabul alabilirsin ama vizeyi bilemiyorum bide isin içinde dil kursu vizesi var oda ayri neyse hayırlisi olur inşallah

eliff23

Mesaj gönderen eliff23 » Cmt Haz 10, 2017 2:11 am

tesekkur ederim cevaplariniz icin:) ama ben ne olursa olsun turkiye de kalmayip almsnyaya gitmeyi diliyorum:) Hamburg teknik icin nc puanini bulamadim kimya muhendisliginin? yardimci olabilirmisiniz bu konuda

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Tem 21, 2017 12:30 am

eliff23 yazdı: Cum Haz 09, 2017 11:13 pm Sinava tekrar hazirlanmayi hic istemiyorum.O stresi yasamak ve sene kaybetmek beni baya depresyona surukler gibi geliyor. Ama riskli bir durumdaysam soyledigin gibi yapicak bir sey yok gibi :(
sana nacizane bir büyüğün olarak tavsiye vereyim, diğer arkadaşlarada yardımcı olur belki, biliyorum çevrenizde öğüt veren çok insan vardır ama şunu söylemek istiyorum arkadaşlar ben kendim 2009 öss girişli biri olarak şöyle yapmamanızı tavsiye ederim "amaaan 1 sene daha çekemem gideyimde kurtulayım, kapağı nereye atarsam atayımda yeter ya bu dersler falan stres baskı vs vs." inanın kapağı atıyorsunuz ama o senelerde geçiyor ve sona gelince ya diplomanız olmuyor çünkü sevmediğiniz adapte olamadığınız bir bölümü/okulu bitirmekde zorluk çekiyorsunuz yada diplomanız oluyor ama işiniz yok çünkü yine sevmediğiniz zoraki bölümünüzden dolayı herhangi bir aktiviteniz, bir kendinizi geliştirme olayınız yok sadece dersleri bitirip almışınız diplomayı o kadar.
sevdiğiniz, istediğiniz, idealiniz olan bir bölüme gidin arkadaşlar, hem okurken zevk alıcaksınız hemde zaten o konu sizin hayatınızın bir parçası olucağı için kendinizide geliştireceksiniz, iş gibi bakmıcaksınız çünkü ona, sevdiğiniz bir hobiniz gibi birşey olucak ama insanlar onu yaparken size para vericekler, hem kendinizi geliştiren, hem işini iyi yapan, hemde o konuda bu kadar hırslı istekli biri olduğunuz için iş kapılarıda size kolaylıkla açılacak. o nedenle iyice düşünün

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cum Tem 21, 2017 5:26 am

cssy yazdı: Cum Tem 21, 2017 12:30 am sana nacizane bir büyüğün olarak tavsiye vereyim, diğer arkadaşlarada yardımcı olur belki, biliyorum çevrenizde öğüt veren çok insan vardır ama şunu söylemek istiyorum arkadaşlar ben kendim 2009 öss girişli biri olarak şöyle yapmamanızı tavsiye ederim "amaaan 1 sene daha çekemem gideyimde kurtulayım, kapağı nereye atarsam atayımda yeter ya bu dersler falan stres baskı vs vs." inanın kapağı atıyorsunuz ama o senelerde geçiyor ve sona gelince ya diplomanız olmuyor çünkü sevmediğiniz adapte olamadığınız bir bölümü/okulu bitirmekde zorluk çekiyorsunuz yada diplomanız oluyor ama işiniz yok çünkü yine sevmediğiniz zoraki bölümünüzden dolayı herhangi bir aktiviteniz, bir kendinizi geliştirme olayınız yok sadece dersleri bitirip almışınız diplomayı o kadar.
sevdiğiniz, istediğiniz, idealiniz olan bir bölüme gidin arkadaşlar, hem okurken zevk alıcaksınız hemde zaten o konu sizin hayatınızın bir parçası olucağı için kendinizide geliştireceksiniz, iş gibi bakmıcaksınız çünkü ona, sevdiğiniz bir hobiniz gibi birşey olucak ama insanlar onu yaparken size para vericekler, hem kendinizi geliştiren, hem işini iyi yapan, hemde o konuda bu kadar hırslı istekli biri olduğunuz için iş kapılarıda size kolaylıkla açılacak. o nedenle iyice düşünün
Cok tesekkurler,haklısınız.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Ağu 30, 2017 5:26 pm

Merhaba biraz konuyu hortlatmis gibi olacağım ama hala buralari okuyorsan sadece durumunu merak ettim. Bu okulllara basvuru yapip sartli da olsa kabul aldin mi?