Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg Uni. Ön Kabul Başvuru Aşamaları?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Furk

Heidelberg Uni. Ön Kabul Başvuru Aşamaları?

Mesaj gönderen Furk » Sal Haz 06, 2017 2:22 am

Merhaba,
Heidelberg ön kabul için önce uni assist ten dil kursu başvurusu yapmamız gerekiyormuş. Ancak uni assist te deutschkurs için iki seçenek var "deutschkurs" ve "Propädeutisches Vorsemester " olarak , hangisini seçmeliyim tam anlayamadım. Ve buradan sonuç gelince tekrardan dil merkezine (http://www.isz.uni-heidelberg.de/e_index.html) bir dil kursu başvurusu yapmam gerekiyor mu? Yoksa uni assistten sonuç gelince direk universitenin online application bölümünden başvuru yaparsam işlem biter mi? Tam olarak anlayamadım ,yardımcı olursanız sevinirim.

nepharyl_

Re: Heidelberg Uni. Ön Kabul Başvuru Aşamaları?

Mesaj gönderen nepharyl_ » Sal Haz 06, 2017 8:45 pm

Merhaba,
Deutschkurs'u seçiyorsunuz. Ücreti ödeyip 2-3 hafta bekleyeceksiniz. Duruma göre bazen 3-4 hatta. VPD gelecek uni-assistten. Geldiğinde tüm belgelerle birlikte VPD'yi de Heidelberg'e yolluyorsunuz.

Furk

Mesaj gönderen Furk » Çrş Haz 07, 2017 2:54 am

nepharyl_ yazdı: Sal Haz 06, 2017 8:45 pm Merhaba,
Deutschkurs'u seçiyorsunuz. Ücreti ödeyip 2-3 hafta bekleyeceksiniz. Duruma göre bazen 3-4 hatta. VPD gelecek uni-assistten. Geldiğinde tüm belgelerle birlikte VPD'yi de Heidelberg'e yolluyorsunuz.
Teşekkürler . Bir kaç sorum daha var bildiklerinizi yanıtlarsanız sevinirim.
Uni assistte bir application formu yüklememiz isteniyor. Buraya dil kursunun sitesinden indirdiğim formu yüklemem mi gerekiyor yoksa farklı bir durum mu ? Ve ben şimdi istanbul üniversitesindeyim hazırlıkta kayıtlıyım. Kaydımı sildireceğim kabul gelirse. Ama şimdi burada ilk kısma lisenin adını ikinci kısmada üniyi mi yazmalıyım?
_20170607_024734.JPG
Bir de bu üni bilgisini son kısımda da belirtmelimiyim ?
_20170607_025044.JPG

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Haz 08, 2017 7:41 pm

evet belirtmelisiniz bu zamana kadar yaptığınız her şeyi. application form olarak anlamadım? dil kursu ile bağlantılı olmamalı. yani isz'den çıktı aldığınızı yükleyebilirsiniz. application formu zaten uni assiste yollayacaksınız.

Furk

Mesaj gönderen Furk » Cum Haz 09, 2017 8:00 pm

nepharyl_ yazdı: Prş Haz 08, 2017 7:41 pm evet belirtmelisiniz bu zamana kadar yaptığınız her şeyi. application form olarak anlamadım? dil kursu ile bağlantılı olmamalı. yani isz'den çıktı aldığınızı yükleyebilirsiniz. application formu zaten uni assiste yollayacaksınız.
Çok soru oluyor ama cevapladığın için teşekkür ederim.İlk başta educational data kısmında sadece 12 yıllık eğitim bilgisini girdim , ve 'Studies completed outside of Germany ' kısmına da universiteyle ilgili birşey yazmadım. Sadece 'Activities prior to application' kısmına universiteyle ilgili bilgiyi (son 1 yılda hazırlık sınıfında
olduğumu )yazdım .Bir de girişte şöyle belirttim.
Ekran Alıntısı.PNG
.
Application form kısmı ;
Ekran Alıntısı.1.PNG

Yanlış veya eksik yaptığım bir şey var mı ?

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Haz 12, 2017 9:30 pm

Doğru görünüyor ben de böyle başvurmuştum. Geç cevap için kusua bakmayın. Sevgiler ve başarılar.

Furk

Mesaj gönderen Furk » Cum Haz 16, 2017 8:38 pm

nepharyl_ yazdı: Pzt Haz 12, 2017 9:30 pm Doğru görünüyor ben de böyle başvurmuştum. Geç cevap için kusua bakmayın. Sevgiler ve başarılar.
Teşekkür ederim.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cum Haz 16, 2017 9:23 pm

Furk almancan ne seviyede?

Furk

Mesaj gönderen Furk » Pzt Haz 19, 2017 1:10 pm

Yolcu97 yazdı: Cum Haz 16, 2017 9:23 pm Furk almancan ne seviyede?
Geçenlerde A2 de olduğumu öğrendim ancak henüz belgelenmiş değil.

begummkd

Mesaj gönderen begummkd » Pzr Tem 08, 2018 5:15 pm

Merhaba ben de Heidelberg üniversitesinde dil kursuna başvurdum üniversite uniassisten orjinal belge istiyor ancak uniassist bana vpd yi postalamadı sadece mail attı.
acaba ne yapmalıyım bi bilginiz var mı?üniversiteye direk olarark vpdyi gönderdiler sandım ancak üniversiteye mail atıığımda bize değil size postalıcaklar dediler.