Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İşletme Alanında Yüksek Lisans

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
wwpresc

İşletme Alanında Yüksek Lisans

Mesaj gönderen wwpresc » Çrş May 31, 2017 10:33 pm

Arkadaşlar merhaba. Forumda yazılanların neredeyse hepsini okudum fakat hala aklıma takılan ve cevabını bulamadığım birkaç soru var. Bu sene işletme bölümünden 2.95 ortalamayla mezun olacağım ve Almanya'da yüksek lisans yapmak istiyorum. Site yetkilisi 2.80-3.00 bandında bir ortalamayla birden çok üniversiteye başvurulduğu takdirde kabul alınabileceğini söyledi. Fakat üniversitelerin sitelerindeki NC(Numerus Clausus) verilerine baktığımda orta ve alt seviye üniversitelerin bile bizim ortalama sistemimize göre en az 3.00 ve üzeri, Alman sistemine göre ise en az 2.5 ortalama istiyorlar. 2.95 ortalamayla master kabulu alabilir miyim bu konuda kuşkularım var, az önce bahsettiklerim kafamı fazlasıyla karıştırdı. Sizden ricam, aranızda işletme-ekonomi dalında yüksek lisans yapan varsa kabul edildiği ortalamayı benimle paylaşsın.

Sizce 2.95 ortalamayla master kabulu alınabilir mi?
Alınırsa hangi üniversitelerden kabul alınabilir?
İşletme dalında master kabulu aldığınız ortalamalarınız nelerdir?
Üniversitelerin minimum ortalama sınırı nedir? (Alman veya Türk sistemine göre)

Teşekkürler.

John

Re: İşletme Alanında Yüksek Lisans

Mesaj gönderen John » Prş Haz 01, 2017 2:13 am

2.95'e kabul alınır.
Nereden alınır? Onu önce 2.95'in NC'sini çevirip sonra daad.de üzerinden istediğin bölümü sunan üniversiteleri tek tek bularak websitelerinden bakman gerekiyor. Biraz uzun bir iş, ben 3 gün boyunca 24 sayfa üniversite bakmıştım. Eğer 2 yıldan fazla profesyonel iş tecrüben ve toefl belgen varsa 6.5 üzerinde, HS Anhalt MBA'e başvur, benim şu an okuduğum okul. Yalnız okul Bernburg'ta, çok küçük bir şehir öyle Avrupaya geldim parti yaparız, gezeriz diye bir lüksün olmayacak, bunun riskini alman gerekiyor. Küçük şehir olduğu için ev bulmak da başlarda biraz sıkıntılıdır, 8 kişi 1 evde kalan arkadaşlarım oldu 1.sömestrda. Ben Magdeburg'da kalıyorum, sınıf arkadaşımın arabası var, şansıma denk geldi.

Allah yolunu açık etsin, bu zaman zarfında olabildiğinde Türkiye'de Almanca öğrenmeye çalış.