Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nc puanı çevrilmesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Expo

Nc puanı çevrilmesi

Mesaj gönderen Expo » Pzr May 28, 2017 1:08 am

İyi günler arkadaşlar.
Kardeşim aachen(RWTH yada FH) da BWL(bachelor) okumak istiyor ama nc var maalesef. Alman vatandaşı ama türkiyede okudu.
Şimdi sorum bu nc kimin tarafından hesaplanacak ?
Bize düsseldorfa gönderin diplomanın denkliği sağlandığı yerde size notu çevirecekler dediler. Oraya gönderdik fakat bizden ösys de alınabilecek en düşük ve en yüksek notu gösteren noter naylı bir belge istiyorlar. Bunu ösym den talep ettik fakar red cevabı geldi. İnternette biraz araştırma yaptım ama bu belgeden bahseden kimse yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Nc puanı çevrilmesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 28, 2017 1:53 am

ÖSS belgesimi yoksa YÖS mü?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Expo

Mesaj gönderen Expo » Pzr May 28, 2017 5:49 am

Physiker yazdı: Pzr May 28, 2017 1:53 am ÖSS belgesimi yoksa YÖS mü?
ÖSS yani lys sonucuna göre yerleştrime puanının çevrilmesi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 29, 2017 11:53 am

Ama alman vatandasi olarak lys ye degil, yös e girmis olmaniz gerekiyor. BZR Düsseldorf zaten Türkiye deki lys puanlarini biliyor. YÖS icin sormuslardir bence.
www.deutschstudent.com

Expo

Mesaj gönderen Expo » Prş Haz 01, 2017 12:01 am

Physiker yazdı: Pzt May 29, 2017 11:53 am Ama alman vatandasi olarak lys ye degil, yös e girmis olmaniz gerekiyor. BZR Düsseldorf zaten Türkiye deki lys puanlarini biliyor. YÖS icin sormuslardir bence.
Valla kaç gündür bu belgeyi bulmaya çalışıyoruz meğersem dediğiniz gibi YÖS den bahsediyormuş. Allah razı olsun :)

İlaydak

Mesaj gönderen İlaydak » Cmt Ağu 26, 2017 1:03 pm

Yös puanını kabul ediyorlar mı ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Ağu 27, 2017 12:20 am

Benim yabancı ülke vatandaşı olan bir kaç arkadaşım var. Mavi kimlikle Türkiye'de kalıyorlar. Ve liseyi Tr'de okudukları için lys sınavına girip öyle yerleşmişlerdi üniversiteye. Hatta Türkçesi çok iyi olmadığı için ygs den bayağı düşük bir puan almıştı bir arkadaşım. Ama barajı geçtiği için lys'de dil sınavına girip orayı fulleyip mütercim-tercümanlık bölümüne yerleşmişti. Bu YÖS falan hiç karıştırılmamıştı.

İlaydak

Mesaj gönderen İlaydak » Pzr Ağu 27, 2017 11:07 am

Ya ben de mavi kartliyim lysye de girdim yöse de ama lysde koç genetik %50 burslu kazandım yösden de tıp geldi yös puanıyla kabul oluyor mu ki 🙄

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 27, 2017 1:13 pm

Yös sinavi kabul ediliyor.
www.deutschstudent.com

İlaydak

Mesaj gönderen İlaydak » Pzr Ağu 27, 2017 2:22 pm

Studiumkollege yapmama gerek var mı peki yös puanımı gönderirsem?

omrll

Mesaj gönderen omrll » Pzt Ağu 28, 2017 6:53 pm

İlaydak yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 2:22 pm Studiumkollege yapmama gerek var mı peki yös puanımı gönderirsem?
Bende yös sınavlarına girdim uludağ elektrik elektronik ve kocaeli elektronik ve haberleşme müh. kazandım şuan almanyadayım dil eğitimi alıyorum seneye başvurucam.Benim bildiğim studienkollege için gerek yok o sadace açık öğretim ve imamhatip lerden mezun olanlar için ama Physiker teyit etse daha iyi olur.Bide Kemerburgaz üniversitesine herhangi bir devlet üniversitesinin yös sınavıylamı başvurdun yoksa diploma notu ilemi

İlaydak

Mesaj gönderen İlaydak » Pzt Ağu 28, 2017 9:05 pm

omrll yazdı: Pzt Ağu 28, 2017 6:53 pm Bende yös sınavlarına girdim uludağ elektrik elektronik ve kocaeli elektronik ve haberleşme müh. kazandım şuan almanyadayım dil eğitimi alıyorum seneye başvurucam.Benim bildiğim studienkollege için gerek yok o sadace açık öğretim ve imamhatip lerden mezun olanlar için ama Physiker teyit etse daha iyi olur.Bide Kemerburgaz üniversitesine herhangi bir devlet üniversitesinin yös sınavıylamı başvurdun yoksa diploma notu ilemi
Ben mersinin yösüne girip başvuru yaptım kabul aldım ama kayıt yapmadım ücreti çok yüksek eğer yös puanım gecerliyse tıp okumam için Almanyada kazanma olasılığım daha yüksek olur yös puanm Alman sistemine çevrildiğinde 1.3 oluyor LYS çevrilince 2.0 yapıyor keşke kabul olsa birçok yerde kabul olmuyor uös puanı diye okumuştum :(

omrll

Mesaj gönderen omrll » Pzt Ağu 28, 2017 9:54 pm

İlaydak yazdı: Pzt Ağu 28, 2017 9:05 pm Ben mersinin yösüne girip başvuru yaptım kabul aldım ama kayıt yapmadım ücreti çok yüksek eğer yös puanım gecerliyse tıp okumam için Almanyada kazanma olasılığım daha yüksek olur yös puanm Alman sistemine çevrildiğinde 1.3 oluyor LYS çevrilince 2.0 yapıyor keşke kabul olsa birçok yerde kabul olmuyor uös puanı diye okumuştum :(
1.3 iyi puan herhalde girersin ayrıca nerde okudun ?? ben bunu çok uzun süre araştırdım bir yerde yösle almanyaya başvuruluyormu diye sadece burda buldum yös ile ilgili bilgi sağolsunlar onlarda oluyor dedi(okuduysan lütfen buraya o siteyi yazsana bakmak istiyorum) ayrıca benim türkiyede anlaştığım birisi var o bana yös le öğrenci soktum dedi ve ben türkiyeden kaydımı silip almanya ya geldim kabul etmiyolarsa niye geliyim.Bende ygs lys de yok

İlaydak

Mesaj gönderen İlaydak » Sal Ağu 29, 2017 1:18 am

omrll yazdı: Pzt Ağu 28, 2017 9:54 pm 1.3 iyi puan herhalde girersin ayrıca nerde okudun ?? ben bunu çok uzun süre araştırdım bir yerde yösle almanyaya başvuruluyormu diye sadece burda buldum yös ile ilgili bilgi sağolsunlar onlarda oluyor dedi(okuduysan lütfen buraya o siteyi yazsana bakmak istiyorum) ayrıca benim türkiyede anlaştığım birisi var o bana yös le öğrenci soktum dedi ve ben türkiyeden kaydımı silip almanya ya geldim kabul etmiyolarsa niye geliyim.Bende ygs lys de yok
Sey site almanca https://www.studis-online.de/Fragen-Bre ... 116,846075
Yani ben çoğu yerde kabul olmaz diye gördüm inşallah oluyordur ya anabin diye bir site var orada tanınan sınavlar filan yazıyor mesela onda yös yok

omrll

Mesaj gönderen omrll » Sal Ağu 29, 2017 1:23 am

İlaydak yazdı: Sal Ağu 29, 2017 1:18 am Sey site almanca https://www.studis-online.de/Fragen-Bre ... 116,846075
Yani ben çoğu yerde kabul olmaz diye gördüm inşallah oluyordur ya anabin diye bir site var orada tanınan sınavlar filan yazıyor mesela onda yös yok
bu 2011 de yazılmış bişey türkiyede anlaştığım kişide bana demiştiki 2-3 yıl önceye kadar kabul etmiyolardı artık kabul ediyolar dedi bide arama çubuğuna yös yazıp diğer yazılan şeylere baksana başka yösle başvurmak istiyenler de var

İlaydak

Mesaj gönderen İlaydak » Sal Ağu 29, 2017 1:26 am

omrll yazdı: Sal Ağu 29, 2017 1:23 am bu 2011 de yazılmış bişey türkiyede anlaştığım kişide bana demiştiki 2-3 yıl önceye kadar kabul etmiyolardı artık kabul ediyolar dedi bide arama çubuğuna yös yazıp diğer yazılan şeylere baksana başka yösle başvurmak istiyenler de var
Ya Ben de tam olarak bilgi sahibi değilim öğrenmek için yazdım zaten bu arada nerde okuyacaksın benim abim daha bugün Almanya'ya gitti makine mühendisliği bölümüne kabul oldu Almanya'da :)

omrll

Mesaj gönderen omrll » Sal Ağu 29, 2017 1:29 am

İlaydak yazdı: Sal Ağu 29, 2017 1:26 am Ya Ben de tam olarak bilgi sahibi değilim öğrenmek için yazdım zaten bu arada nerde okuyacaksın benim abim daha bugün Almanya'ya gitti makine mühendisliği bölümüne kabul oldu Almanya'da :)
Tum da elektrotechnik inşallah o nasıl gitti yös lemi ?

omrll

Mesaj gönderen omrll » Sal Ağu 29, 2017 1:30 am

pardon yös yazmışım ygs lys ilemi

İlaydak

Mesaj gönderen İlaydak » Sal Ağu 29, 2017 1:33 am

omrll yazdı: Sal Ağu 29, 2017 1:30 am pardon yös yazmışım ygs lys ilemi
O YGS lysye girmişti son yılını okuyacak. Würzburg a bağlı Schweinfurt var orada okuyacak

omrll

Mesaj gönderen omrll » Sal Ağu 29, 2017 1:39 am

İlaydak yazdı: Sal Ağu 29, 2017 1:33 am O YGS lysye girmişti son yılını okuyacak. Würzburg a bağlı Schweinfurt var orada okuyacak
benim anlaştığım kişi bana senin denkliğini aldım demişti yani zaten denklik alabilmek başvurabilirsin anlamına geliyor ama kabul alırsın anlamına gelmiyor