Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni DuE başvuru şartlarını sağlıyormuyjm?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Blauscorpio

Uni DuE başvuru şartlarını sağlıyormuyjm?

Mesaj gönderen Blauscorpio » Cmt May 20, 2017 1:48 am

Merhaba Herkese
Ben Yıldız Teknik Uni Makine mühendisliği öğrencisiyim geçen yıl almanyada erasmus yaptım Uni Duisburg Essenda ve sonrasında geçiş yapmaya karar verdim şu an almanca telc B2 ve IELTS 7 sertifikalarım var lys puanım ve sıralamam iyi lise transcriptim baya iyi ancak ünide 3. Yılım ama ben erasmustan dolayı 2. Sınıf derslerini alıyorum ve not ortalamam 1.85. Sizce kabul alır mıyım bu koşullarla? İkinci sorum şu an neler yapmam gerekli , tüm belgeleri çevireceğim türkçe olanları sonra konsoloslukta onaylatacağım sonra postalayacağım, uni assiste taratırken orjinallerini direk taratsam olur mu ya biri step by step ne yapmam gerektiğini yazabilir mi?

burak0992

Re: Uni DuE başvuru şartlarını sağlıyormuyjm?

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt May 20, 2017 11:59 am

Bence üniversiteyi bitir ve buraya master için gel senin için daha iyi olur.
Be different,make a difference...

Blauscorpio

Mesaj gönderen Blauscorpio » Pzr May 21, 2017 1:59 pm

Ya okulu bitirmeme 2 yıl var almanyaya gelsem 3 yıl dersleri saydırabilirsem ki umuyorum saydırırım o zaman oradada aynı gibi oluyor. Cevabını genel bir tavsiye için mi yazdın yoksa şartları sağlamadığımdan mı anlamadım. Teşekkürler yinede.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 22, 2017 9:59 am

Üniversite ortalamandan dolayi biraz zor maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt May 22, 2017 10:33 am

Blauscorpio yazdı: Pzr May 21, 2017 1:59 pm Ya okulu bitirmeme 2 yıl var almanyaya gelsem 3 yıl dersleri saydırabilirsem ki umuyorum saydırırım o zaman oradada aynı gibi oluyor. Cevabını genel bir tavsiye için mi yazdın yoksa şartları sağlamadığımdan mı anlamadım. Teşekkürler yinede.
İkisi için de yazdım. Dersleri saydırma konusunda problem yaşayabilirsin öncelikle. Bu da sene kaybı demek oluyor. Zaten kendi üniversitende 1 sene kaybetmişsin buraya gelirsen de sene veya dönem kaybın olmasın diye bunu söyledim.
Be different,make a difference...

Blauscorpio

Mesaj gönderen Blauscorpio » Pzt May 22, 2017 12:26 pm

Physiker yazdı: Pzt May 22, 2017 9:59 am Üniversite ortalamandan dolayi biraz zor maalesef.
Ya ben Uni Due de iken sormuştum international ofise sorun olmaz demişlerdi birde orada erasmus yapmam avantaj demişlerdi. O kadar uğraştım dil belgelerini almak için ben yinede deneyeceğim bakalım ne olacak bu hafta konsolosluğa türkçe belgelerimi onaylatacağım sonrada taratıp göndereceğim

Blauscorpio

Mesaj gönderen Blauscorpio » Pzt May 22, 2017 12:28 pm

burak0992 yazdı: Pzt May 22, 2017 10:33 am İkisi için de yazdım. Dersleri saydırma konusunda problem yaşayabilirsin öncelikle. Bu da sene kaybı demek oluyor. Zaten kendi üniversitende 1 sene kaybetmişsin buraya gelirsen de sene veya dönem kaybın olmasın diye bunu söyledim.
Ya sene kaybım çok önemli değil benim Almanya da üniversiteyi bitirmek sonrasında da yüksek lisansa geçmek istiyorum ayrıca yıldızdaki kaydımıda dondurmayacağım sınav zamanları gelip burada gelip gireceğim bakalım :D bu dönem ortalamam da yükselecek ama o transcripti bekleyene kadar geç olur başvuru için

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 22, 2017 4:54 pm

O zaman konustugunda Türkiye deki ortalamanin 2 nin altinda oldugunu belirtmismiydin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Blauscorpio

Mesaj gönderen Blauscorpio » Sal May 23, 2017 1:05 pm

Evet söylemiştim. Hatta bugünde aradım yetkili kişi yoktu yarın tekrardan arayacağım ama aradığım kişi yetkili bilgiye sahip değilim ama sen yinede başvur dedi.

Blauscorpio

Mesaj gönderen Blauscorpio » Sal May 23, 2017 1:08 pm

Neyse sorumu değiştiriyorum gerekli tüm belgeleri bu hafta toplayacağım hepsinden 5 tane alacağım 5 okula başvuru yapmaya karar verdim şartlı kabul veren üniler dahil. Önce çevirilerini yapıp sonra konsolosluktan onaylatmalıyım diye duydum nasıl randevu alacağım? Ayrıca notere onaylatmam gereken belge var mı?