Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Düsseldorf Temmuz Ağustos kalacak yer

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
convivencia

Düsseldorf Temmuz Ağustos kalacak yer

Mesaj gönderen convivencia » Çrş Nis 19, 2017 1:04 am

Merhaba arkadaşlar
7 Temmuzda 10 Eylül arası nasipse staj için Düsseldorfta olacağım. Okulun yurduna misafir odası için başvurdum. Yazın gideceğim için yurtta boş yer olur diye umuyordum fakat gidişime yaklaşık 2 ay kalmasına rağmen hala ses çıkmadı. WG sitelerine bakıyorum fakat internet dolandırıcılık hikayeleriyle dolu ve bir oda kiralayabilmek için işi bayaa yokuşa sürdüklerinden bahsediyorlar. Anladığım kadarıyla WG işi de kolayca halledilebilecek bir şey değil. Özel yurtlara ulaşmaya çalıştım ama birçoğunun internet sitesi sadece Almanca ve ben Almanca bilmiyorum. Duisburg Essen Wuppertal gibi yakın şehirlerden yurt arayışına mı başlasam diye düşündüm fakat ulaşım nasıl olur ekonomi ve zaman açısından bu işin getirisi götürüsü ne olur pek kestiremiyorum. Ne yapsam ne etsem bilemedim. Temmuz ve Ağustos ayları için kalacak yer arıyorum. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

burak0992

Re: Düsseldorf Temmuz Ağustos kalacak yer

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Nis 19, 2017 12:37 pm

Çevre illere bakmak yararlı olabilir. Aylık tren biletleri var onlardan alırsın. Düsseldorf-Duisburg arası trenle maksimum 20 dk zaten.
Be different,make a difference...

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cum Nis 21, 2017 6:00 am

burak0992 yazdı:Çevre illere bakmak yararlı olabilir. Aylık tren biletleri var onlardan alırsın. Düsseldorf-Duisburg arası trenle maksimum 20 dk zaten.
Teşekkürler Burak

emerti

Mesaj gönderen emerti » Cum Nis 21, 2017 3:24 pm

Airbnb ile bir deneyin bir de. Tarih aralığını seçin ve ev sahibinizle pazarlık yapın. Genelde İngilizce bilirler, hatta Türk birini bulursanız -ki bulabilirsiniz- derdinizi daha rahat anlatırsınız.

Uzun kalma sürelerinde ev sahipleri gördüğünüz fiyatı bazen yarıya kadar bile indirebiliyor, bazısı değiştirmiyor da. Şans işi.

Bunun dışında en kötü ihtimalle hostellere bakın.

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Pzr Nis 23, 2017 10:42 am

emerti yazdı:Airbnb ile bir deneyin bir de. Tarih aralığını seçin ve ev sahibinizle pazarlık yapın. Genelde İngilizce bilirler, hatta Türk birini bulursanız -ki bulabilirsiniz- derdinizi daha rahat anlatırsınız.

Uzun kalma sürelerinde ev sahipleri gördüğünüz fiyatı bazen yarıya kadar bile indirebiliyor, bazısı değiştirmiyor da. Şans işi.

Bunun dışında en kötü ihtimalle hostellere bakın.
Çok teşekkürler airbnb aklıma gelmişti ama fiyatlar biraz yüksek görünüyor diye fazla düşünmemiştim. Şansımı oradan da deneyeceğim artık

emerti

Mesaj gönderen emerti » Pzt Nis 24, 2017 1:40 pm

convivencia yazdı:Çok teşekkürler airbnb aklıma gelmişti ama fiyatlar biraz yüksek görünüyor diye fazla düşünmemiştim. Şansımı oradan da deneyeceğim artık
Est. önemli değil. Dediğim gibi uzun kalacağınızı belirtip pazarlık yapın, birden fazla kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

DAhmed

Mesaj gönderen DAhmed » Sal Nis 25, 2017 2:53 pm

Bana whatsapp'tan yaza bilirsin. Essende ögrenci yurdunda kaliyorum ve o aylarda burda olmiycam. 004915758017762