Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize-Oturum Acil Soru!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
GuneyE

Vize-Oturum Acil Soru!

Mesaj gönderen GuneyE » Cmt Nis 15, 2017 1:59 am

Merhaba arkadaşlar, benim vizemin süresi 13 Nisan'da bitti, 21 Mart'ta oturum almak için başvurdum fakat elektronik kart hala gelmedi. Beklemem mi lazım yoksa başka yapabileceğim bir şey var mı?

burak0992

Re: Vize-Oturum Acil Soru!

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Nis 15, 2017 4:10 am

Beklemen lazım normalde 1 ay içinde kartın gelir. Sana zaten bir kağıt vermiş olmaları lazım. Eğer problem çıkaran olursa o kağıdı gösterirsin.
Be different,make a difference...

lilwayne

Mesaj gönderen lilwayne » Cmt Nis 15, 2017 11:47 pm

normalde bir mektup geliyor edevlet şifresi gibi birşey içeren sonrasında kartı almaya gidiyorsun ama eğer sen başvurduysan ve oturumunu yeniledilerse merak etme sorun çıkmaz en kötü ihtimalle geç alırsın kartını. ben 2 ay sonra alabilmiştim o mektup yabancılar şubesine geri gitmişti evde olmadığım için , gidip sorduğumda mektup bize geldi deyip kartımı da vermişlerdi çoktan gelmiş oraya kart zaten.

GuneyE

Mesaj gönderen GuneyE » Prş Nis 20, 2017 2:38 am

lilwayne yazdı:normalde bir mektup geliyor edevlet şifresi gibi birşey içeren sonrasında kartı almaya gidiyorsun ama eğer sen başvurduysan ve oturumunu yeniledilerse merak etme sorun çıkmaz en kötü ihtimalle geç alırsın kartını. ben 2 ay sonra alabilmiştim o mektup yabancılar şubesine geri gitmişti evde olmadığım için , gidip sorduğumda mektup bize geldi deyip kartımı da vermişlerdi çoktan gelmiş oraya kart zaten.

elime bi tek personel identifactionnummer belgesi geçti. onun dışında oturumu aldığımda kart ücreti olarak 100 euro ödediğime dair belge verdiler bir tek. gelmesi gereken mektubun adını biliyor musunuz?

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Nis 20, 2017 12:18 pm

arkdaşlar sistem oylemi bende başvruda bulungudumda butun belgeler mektup şifre vs bunlar geldı sonrada gittim yabancılar şubesınden kartımı aldım.şubeye git sorabilirsin.