Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada bilgisayar mühendisliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Furkan Eraslan

Almanyada bilgisayar mühendisliği

Mesaj gönderen Furkan Eraslan » Cmt Nis 08, 2017 11:34 pm

Almanya da bilgisayar mühendisliği eğitimi almak istiyorum ve akrabalarım Frankfurt'da olduğu için bunu Frankfurt'da yapmak istiyorum.Fakat aklımda birkaç soru var.Şimdiden cevap verecek herkese teşekkür edip sorularımı sıralıyım ;

1- Biraz araştırma yaptıktan sonra kendimce yaptığım plan Justus-Liebig- Gießen Üniversitesi'de hazırlık eğitimini aldıktan sonra lisansı Darmstadt'da yapmak.Fakat bu üniversitelerin benden ne istediğini tam olarak bilmiyorum. Burada bilgisayar mühendisliğini kazanmam kesin kabul almam için yeterlimdir?

2-Frankfurt çevresinde önerebileceğiniz daha kolay kabul veren üniversiteler varmıdır ?

3-Almanca bilmeden bir öğrenci olarak iş bulabilirmiyim ?

4-Lİse de aldığım bir sene aldığım almanca eğitimin bana vize gibi şeylerde kazandırdığı bişey olurmu ?

5-Frankfurt'da almanca kursuna gitsem ödiyeceğim tahmini tutar nedir?

6-Ünivesteyi ingilizce okumam için sağlamam gereken şartlar nedir ?

7-Öğrenci olarak vize almakda zorlanırmıyım ? Almanya da akrabalarımın olması bana vize gibi işlemlerde kolaylık sağlarmı ? Garantörle gidenlerin banka hesabı yatırıp gidenlerden bi farkı olurmu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyada bilgisayar mühendisliği

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 09, 2017 6:12 pm

Merhaba,

ilk 2 sorun icin asagidaki linkleri inceleyebilirsin:

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... kuyabilir/

Üniversite tanitimlarinda hangi üniversite ne istiyor, tek tek yaziyor:

http://www.deutschstudent.com/universiteler/

3. sorunun cevabi icin:

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... lioCats=16

Lisede ögrendigin almancanin vize icin bir avantaji olmaz, sertifika alman gerekiyor.

Frankfurt daki kurslarin fiyatlari biraz yüksek, aylik yaklasik 400-500 euro civarinda.

Ingilizce lisans bölümü cok yok Almanya da. Yüksek lisans var. Cok nadir olan ingilizce lisans bölümlerine basvuru icin C1 seviyesinde ingilizce bildigini kanitlaman gerekiyor, yani ielts 6.5 gibi bir puan.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Furkan Eraslan

Mesaj gönderen Furkan Eraslan » Pzr Nis 09, 2017 6:49 pm

Cevabınız için teşekkürler bu yazıları okumuştum fakat şimdi tekrar gözden geçirdim.
Ben aklımda şu var sürekli eğer burda tercih yapıp almanyada kabul alamassam burda tercih ettiğim üniversitede okumak zorunda kalırım o yüzden soruyorum okulun benden tam olarak ne istediğini.Justus-Liebig- Gießen Üniversitesi ve Darmstadt üniversitesi benim burdaki üniversite sınavında hangi puanları almamı ister ? lise ortalamamın kaç puan olmasını ister kabul için ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 10, 2017 2:29 am

Kesin olarak su kadar puan bekliyor diyemeyiz, o yilki basvuru sayisina ve basvuru yapan ögrencilerin puanlarina bakarlar. Türkiye den gelen lise ögrencilerin lys puanlarina bakilir sadece.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lilwayne

Mesaj gönderen lilwayne » Cum Nis 14, 2017 12:42 am

Furkan Eraslan yazdı:Almanya da bilgisayar mühendisliği eğitimi almak istiyorum ve akrabalarım Frankfurt'da olduğu için bunu Frankfurt'da yapmak istiyorum.Fakat aklımda birkaç soru var.Şimdiden cevap verecek herkese teşekkür edip sorularımı sıralıyım ;

1- Biraz araştırma yaptıktan sonra kendimce yaptığım plan Justus-Liebig- Gießen Üniversitesi'de hazırlık eğitimini aldıktan sonra lisansı Darmstadt'da yapmak.Fakat bu üniversitelerin benden ne istediğini tam olarak bilmiyorum. Burada bilgisayar mühendisliğini kazanmam kesin kabul almam için yeterlimdir?

2-Frankfurt çevresinde önerebileceğiniz daha kolay kabul veren üniversiteler varmıdır ?

3-Almanca bilmeden bir öğrenci olarak iş bulabilirmiyim ?

4-Lİse de aldığım bir sene aldığım almanca eğitimin bana vize gibi şeylerde kazandırdığı bişey olurmu ?

5-Frankfurt'da almanca kursuna gitsem ödiyeceğim tahmini tutar nedir?

6-Ünivesteyi ingilizce okumam için sağlamam gereken şartlar nedir ?

7-Öğrenci olarak vize almakda zorlanırmıyım ? Almanya da akrabalarımın olması bana vize gibi işlemlerde kolaylık sağlarmı ? Garantörle gidenlerin banka hesabı yatırıp gidenlerden bi farkı olurmu ?
meraba, bilgisayar mühendisliğini(informatik) çevremde başlayan bir çok kişi bıraktı. çok iyi matematik ve teorik şeyleri kavrayabilme yeteneği gerektiriyor. çünkü Studium un yarısı matematikten oluşuyor. geriye kalan kısmı ise teorik bilgisayar bilimi. bu yüzden bence unilerin ders programlarını ve içeriklerini bir gözden geçir derim.

GuneyE

Mesaj gönderen GuneyE » Prş Nis 20, 2017 2:42 am

DAAD'ın sitesine göre bilgisayar bilimini ingilizce olarak sadece Hochschule Ulm'de bulabildim ben, orda okumaya başladım bu sene. İngilizce dil yeterliliği olarak B2 seviyesi istedi okul benden ielts'de onu alıp istediği diğer belgelerle beraber yolladım ve uzun bi bekleyiş sonrası kabul edildim.
Fakat şöyle bir sıkıntı var, baden-württemberg eyaletinde 2017-2018 kış döneminden itibaren dışardan gelenler dönemlik 1500 euro ödemek zorunda, o yüzden pek mantıklı bi öneri olmayabilir senin için.

archelon

Mesaj gönderen archelon » Cum Nis 21, 2017 3:30 am

merhaba, hem bahsettiğin okuldan hem de uni des saarlandes ten kabul aldım. eğer biraz daha araştırırsan informatik alanında ünlü ve dil konusunda da ücretsiz eğitim verdiğini göreceksin. pahalı bi şehir de değil.