Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Budapest nach Deutschland

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
erendemirel

Budapest nach Deutschland

Mesaj gönderen erendemirel » Cmt Nis 01, 2017 8:35 pm

Merhabalar herkese, şuan kritik bir karar verme aşamasındayım ve çevremde bununla ilgili temiz bilgiler alabileceğim kimsem yok.
Ben Budapeşte'de Eötvös Lorant adlı rankingi iyi olan bir universitede English and American Studies B.A. (3 Years) okuyorum, daha doğrusu son dönem gitmedim çünkü okumak istediğim bölümün bu olmadığına karar verdim ve ygsye girdim Mart ayında, ortalama bir puan yaptım yani tercih yapabiliyorum Almanya'daki universiteler için fakat önceliğim Berlin ve Hamburg şehirleri (tanıdıklardan ötürü), --bu arada hali hazırda 2019 Şubat ayına kadar oturum iznim (residency permit) var Macaristan'dan--sorularıma geçiyorum:
1. Budapeşte'den Almanya'ya geçebilmem mümkün mü?
2. Fachhochschule'lerde okuyabileceğim bölümler nedir ?
3. İngilizce okuyabileceğim üniversite veya meslek yüksek okulları var mı ?
4. Bu sonbahar orada olacak şekilde ayarlayabilmem mümkün müdür kendimi ?

kısacası burada mutlu değilim, yalnızım, konuşabileceğim kimse yok ve macar insanları unfriendly, mutsuz insanlar. Almanya'ya gitmem hem benim hem de ailem için çok daha rahat olucak, çünkü Berlin, Stuttgart ve Frankfurt'ta aile dostlarımız, akrabalarımız var ve sanırım Almanya'da iş bulabilmem daha kolay. burada mümkün değil macarca bilmiyorsanız.
Şimdiden çok teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için
Sevgiler.

erendemirel

Re: Budapest nach Deutschland

Mesaj gönderen erendemirel » Cmt Nis 01, 2017 8:48 pm

Art Studies, Art Pedagogy, Design, Fine Arts, Media Studies, Performing Arts, TV & Radio, Film, Gastronomi (aşçılık olarak), kısacası sanatla alakalı her hangi bir bölüm okumak istiyorum. Eğer beni çok zorlayacaksa Berlin ve Hamburg'a yakın küçük şehirler de olabilir yani sabahtan çıkıp akşam da geri dönebileceğim şekilde yakınlıkta.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Budapest nach Deutschland

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 03, 2017 2:02 am

Alman insanlari da cok friendly degil yerine göre, neyse.

Alman üniversitelerinin %90 i bu tür durumlarda LYS kazandi belgesi istiyorlar. Macaristandaki üniversiteye büyük ihtimal sinavsiz kayit oldugun icin direk egitim sartini saglamiyorsun.

Sadece bahsettigin bölümler icin kurulmus olan Fachhochschule ler var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com