Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum İzni Sorunsalı

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
TRueS

Oturum İzni Sorunsalı

Mesaj gönderen TRueS » Prş Mar 23, 2017 2:54 am

Herkese merhaba.
Bochum Üniversitesinin dil kursuna kayıt olarak dil kursuna kabul ve Testdaftan sonra master bölümüne başvuru yapabileceğimi gösteren bir evrak aldım bu evrak ile de vize aldım sprachkurs und studienvisum. Bochumda kalacak bir yer bulamadım sürekli olarak, Berlinde akrabalarımın yanında kalıp dil kursuna orada gitmek istiyorum ama aldığım kabul hem kurs için hem de üniversitenin master bölümüne Testdaftan sonra başvuru yapabileceğimi gösteren bir kabul olduğu için bunu iptal ettirip orada bir kursa gidersem komple ikisi birden gitmiş oluyor. Berlinde Aufenthaltserlaubnis yaparken benden sadece dil kursu belgesi mi isterler yoksa okul kabulü de isterler mi, ausländerbehörde stv Bochum yazıyor pasaportta bu da bir sorun olabilir mi bilmiyorum. Studienvorbereitung zum Aufenthaltserlaubnis olarak baktığımda Berlinde sadece dil kursu belgesi istiyorlarmış, benim durumumda olanlar bu kategoriye mi giriyor? Siteye buradan ulaşabilirsiniz.
https://www.berlin.de/labo/willkommen-i ... ng/305156/
Elimdeki kabul da kesin kabul değil zaten sadece kursa davet edildiğimi ve Testdaftan sonra başvuru yapabileceğimi yazan bir kağıt. Sprachkurs und studienvisum olarak vize alan arkadaşlar yabancılar dairesine gittiklerinde hangi evrakları götürüp uzatma yaptılar bilmiyorum. Daha önce başından böyle birşey geçmiş olan varsa yardım edebilir mi?

mustifiz

Re: Oturum İzni Sorunsalı

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Mar 23, 2017 12:04 pm

tamda bugun oturum uzatmak için belgeleri verecem.(oturum uzatmak için adresine formu gönderiyorlar hangi belgeler gerekli formu doldurup ve belgelerle gelin diye) istenılen belgeler:
1.kursa katılım belgelerimi(a1 den b2 ye kadar)
2.bloke hesap veya garantör belgesi(ben garantör belgesi kullanıyorum)
3.ikamet adresi(kirada kalıyorsan kira sözleşmesi ben akraba yanında kalıyorum)
4.pasaport
5.bir adet foto
6.neden oturumu uzatmak istiyorsun(testdaf kursu )
7.sağlık sigortası
8.gönderilen formu doldurulmuş şekilde
bunları hazırladım öğleden sonra randevum var işlemler bitince akşam yazarım.