Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul alır mıyım? TU Berlin - Wirtschaftsinformatik

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Kabul alır mıyım? TU Berlin - Wirtschaftsinformatik

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 16, 2017 1:52 pm

Ortalamadan ötürü biraz sorun yasayabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

denizoykuyildiz

Re: Kabul alır mıyım? TU Berlin - Wirtschaftsinformatik

Mesaj gönderen denizoykuyildiz » Prş Ağu 24, 2017 4:34 pm

uygar yazdı: Prş Mar 16, 2017 9:10 am Arkadaşlar merhaba, lisans biteli 2.5 yıl oluyor ve 2.5 yıldır İstanbul'da çalışmaktayım. Lisans stajımı Berlin'de yaptım ve o günden beri Berlin'de yaşamak niyetindeyim. Sonunda bu sene başvurumu yapacağım.

Durumum şöyle:
- 2.5 senedir data science üzerine çalışıyorum ve CV fena sayılmaz.
- Burdur'da Yönetim Bilişim Sistemleri okudum(Ortalamam 2,63) ve İstanbul Üniversitesinde Informatik master'a başladım. (bunu bırakıp geçeceğim berlin'e)
- IELTS'ten 6.0 aldım. İngilizce master a başvuracağım ve okulun sitesinde min 5.0 diyor.
- Polonya'da erasmus ve Berlin'de erasmus stajı yapmışlığım var.
- Melbourne Universitesinden bir hocadan referans alma şansım var (almam bi işe yarar mı? isteme konusunda emin değilim)

Ne dersiniz arkadaşlar? Bu sene gitmem gerekiyor, TR'de daha fazla dayanamıyorum :)
Her türlü tavsiyeniz için teşekkürler.
Merhaba, öncelikle tebrik ederim:) ben de başvurmayı düşünüyorum oraya, herhangi bir almanca belgesi sunmadan mı kabul aldın? Sitesinde bölümün ingilizce - almanca olduğuu okumuştum.