Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öss Belgesi Geçerlilik Süresi , Şartlı Kabul ve Dil Kursu Vizesi Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nepharyl_

Öss Belgesi Geçerlilik Süresi , Şartlı Kabul ve Dil Kursu Vizesi Hakkında

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Mar 16, 2017 12:40 am

Merhabalar,

Üniversitelere mail attığımda - mesela Wuppertal - şartlı kabule uni-assistle başvurulacağını söylüyor. "Başka bir zaman başvuramazsınız" bilgisini aldım. Bu da 15 Ocak / 15 Temmuz tarihleri arasında deniyor ki Nisan/Mayıs'ta açılacağı için ve ben de dil kursuna Haziran'da gitmeyi planladığımdan dönem arasında da başvurulabiliyor mu diye sormak istedim. Okuduğuma göre " şatlı kabul için bir süre yok " deniyor forumda. Doğru mudur? Öyleyse üniversiteye mi belge yollamalıyız? Bochum ise önkabul vermiyoruz dedi bana... Wuppertal, Osnabrück, Siegen düşünmeye başladım ben de. Dil kursu için aklımda Bonn, Heidelberg ve Duisburg var. Lisans için istediğim üniversite ise Bonn. B1 istediği için ve ben henüz sertifikamı alamadığımdan ne yazık ki başvuramıyorum.

Şu an seviyem B1 ve haftaya vizeye başvuruyorum dil kursu için. Herhangi bir sertifikam malesef ki yok. İngilizcem anadil seviyesinde ancak bana bir faydası olmayacak diye düşünüyorum. Hedef zaten DSH. :) Bloke hesap işlemlerimi henüz halledebildim. Şartlı kabulüm yok, açıkçası epey stresliyim bu yüzden. Şartlı kabul için başvuru yapayım en azından diye düşündüm ben de red ihtimaline karşı. Red ihtimali çok mu yüksek olur?

Siteyi tamamen incelememe rağmen belgeler üniversiteye mi yollanıyor? Bilmiyorum. Öyleyse bununla ilgili üniversitenin sayfasında hiç bilgi bulamadım. Genel olarak istenen belgeler nelerdir? Bir de ben ÖSSye 2015te girmiştim. Belgelerin geçerlilik süresi için 10 sene denmiş forumda, bir değişiklik var mı diye sormak istedim. 2 sene diye okuduğum yerler var, bu durumda sonuç açıklanma tarihinden itibaren geçersiz mi olur yoksa yıl sonuna kadar geçerli mi belgeler?

Uzun mesaj için özür dileyerekten, genel hatlarıyla şartlı kabule yollanan belgeler ve işlem süresini kısaca açıklayabilirseniz çok mutlu olurum. Çok teşekkürler şimdiden. Sevgiler...

nepharyl_

Re: Öss Belgesi Geçerlilik Süresi , Şartlı Kabul ve Dil Kursu Vizesi Hakkında

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Mar 20, 2017 10:58 am

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar? :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 21, 2017 3:03 am

Her üniversitenin belirli bir basvuru tarihi var ve bazi üniversitelerde basvuru uni assist üzerinden yapilir, bazilarinda direk üniversiteye.

Genel olarak üniversitelerin ön kabul icin istedikleri dil sartini, basvuru süresini ve uni assist üzerinden basvuru yapip yapmadiklarini asagidaki listedeki üniversite tanitimlarindan bulabilirsin:

http://www.deutschstudent.com/universiteler/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Mar 22, 2017 11:44 pm

Cevabınız için çok çok teşekkür ederim. :)

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzt Mar 27, 2017 1:43 am

Merhaba bilmiyorum ama dogru başlık burasi herhalde ben bu sene basvuru yapicam sartli kabul icin ama sizlerinde bildiği gibi lys belgesi gec geliyo neyse ben eylul ayinda okulumu dondurup ocak ayina kadar almancami dahada geliştirip ocak ayi civarinda vize basvurusu yapmak istiyorum sizce bu 5 ay civari boşluk vizede sıkıntı yaratır mı ? Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 28, 2017 12:53 am

Makineci yazdı:Merhaba bilmiyorum ama dogru başlık burasi herhalde ben bu sene basvuru yapicam sartli kabul icin ama sizlerinde bildiği gibi lys belgesi gec geliyo neyse ben eylul ayinda okulumu dondurup ocak ayina kadar almancami dahada geliştirip ocak ayi civarinda vize basvurusu yapmak istiyorum sizce bu 5 ay civari boşluk vizede sıkıntı yaratır mı ? Teşekkürler
O arada almanca kursuna gidersen sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Sal Mar 28, 2017 6:52 am

Physiker yazdı:O arada almanca kursuna gidersen sorun olmaz.
Kesin kursa gittiğimi gostermek zorunda miyim almancayi arkadaşlarımla ogreniyorum goethe b1 alicam yani o 5 ay kursa gitmiyecegim napicam bilemedim

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Sal Mar 28, 2017 11:28 pm

Bildiğim kadarıyla sertifikayı almanız yeterli. Katılım belgesi değil sertifikayı istiyorlar.

mmelissa

Mesaj gönderen mmelissa » Prş May 04, 2017 10:22 am

ben rwth aachenda okumak istiyorum. bu sene lys sonrası başvurucam. üniversite hakkında araştırma yaparken bu sitede böyle bir yazı gördüm.
''Üniversite ekim 2016 dan itibaren basvuru sisteminde biraz degisiklige gitti. Artik üniversite kendisi ön kabul vermiyor.'' (http://www.deutschstudent.com/portfolio ... lioCats=18)
Bu ne anlama geliyor? pek anlayamadım.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Prş May 04, 2017 11:02 am

mmelissa yazdı:ben rwth aachenda okumak istiyorum. bu sene lys sonrası başvurucam. üniversite hakkında araştırma yaparken bu sitede böyle bir yazı gördüm.
''Üniversite ekim 2016 dan itibaren basvuru sisteminde biraz degisiklige gitti. Artik üniversite kendisi ön kabul vermiyor.'' (http://www.deutschstudent.com/portfolio ... lioCats=18)
Bu ne anlama geliyor? pek anlayamadım.
Yani şartlı kabul verilmiyor,direk kabul veriyor anlamına geliyor.
Be different,make a difference...