Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada iş bulma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Makineci

Almanyada iş bulma

Mesaj gönderen Makineci » Prş Mar 09, 2017 6:46 pm

Herkese merhaba arkadaslarim abilerim ablalarım bu sene almanyada univ yolunda ilerlemekteyim kısmetse 6-7 ay sonra gidicem .ilk olarak bloke hesaptaki parayla ilk 6-7 ay gecinmeyi düsünuyorum (bu arada dil b1 den c1 e kadar kurs alicam)iste bundan sonra kurs bitiminde kendi ihtiyaclarimi kendim karsilamayi dusunuyorum şimdi sorum şu çalisma iznini aldıktan sonra rahat bi sekilde is bulabilir miyim yoksa iş kıtlığı var mi bu benim icin cidden çok önemli yani gecimimi idare edebilir miyim ? Tecrubeli kişilerden bana yardim etmelerini istiyorum tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyada iş bulma

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 10, 2017 12:03 pm

Ögrenciler genelde bir sekilde is bulabiliyor ama gidecegin yer de önemli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cum Mar 10, 2017 1:54 pm

Physiker yazdı:Ögrenciler genelde bir sekilde is bulabiliyor ama gidecegin yer de önemli.
Tesekkur ederim peki hangi şehirleri onerirsiniz 4-5 tane baden wuttemberg eyaletinden olmayan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 10, 2017 3:03 pm

NRW eyaleti ve Berlin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cum Mar 10, 2017 3:21 pm

Physiker yazdı:NRW eyaleti ve Berlin.
Sagolun

orcun.ozgur

Mesaj gönderen orcun.ozgur » Cmt Mar 11, 2017 7:00 pm

Almanya'da Türkiye'de ki gibi part time supermarket yada garsonluk tarzı işler mevcutmudur? Bu işlerde çalışarak kazanabileceğimiz saatlik kazanç bize ne miktarda yardımcı olur?

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Pzr Mar 12, 2017 3:17 pm

Mc donaldslara git İch suche ein Arbeit de sadece.
Türk kebabcilarda calisma sakın :D

orcun.ozgur

Mesaj gönderen orcun.ozgur » Pzr Mar 12, 2017 8:13 pm

Fastlane621 yazdı:Mc donaldslara git İch suche ein Arbeit de sadece.
Türk kebabcilarda calisma sakın :D

1 cumle ile is bulabiliyoruz yani ?? Mc donalds calisma saat ucreti ne kadar acaba ??

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzr Mar 12, 2017 8:47 pm

orcun.ozgur yazdı:1 cumle ile is bulabiliyoruz yani ?? Mc donalds calisma saat ucreti ne kadar acaba ??
Mesaj içeriği yönetici tarafından silinmiştir.

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Mar 14, 2017 1:38 am

Ya cocuk burda bi soru sormus. Hemen mercimek beyinlerinizle dalga gecmeye calismalar alaya almalar falan. Gul gul olduk mk

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Sal Mar 14, 2017 3:13 am

orcun.ozgur yazdı:1 cumle ile is bulabiliyoruz yani ?? Mc donalds calisma saat ucreti ne kadar acaba ??
Kalifiye eleman degilsen busekilde bulursun tabiki.
Biri almasa digeri almasa eninde sonunda alan cikiyor.
Utanmaman,cekinmemen lazim.
Calisma izni hakkin topluma entegre olman icin var

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Sal Mar 14, 2017 4:54 pm

OKURKEN İŞ BULMA:
Rahatlıkla bulabilirsin. İş bulan aracı firmalar var onlarla konuş. Sana günlük iş buluyorlar ve saatlik ücretinden 1-2€ kendilerine alıyorlar. Mesela 10€'ya anlaşıyorsun 8€ sana kalıyor. Böyle sürekli iş alabilirsin etkinlik, otel, restoran vs gibi yerlerde.

MEZUN OLDUKTAN SONRA:
İş kıtlığı yok ama kalifiye mezun çok. Ben de başvuru yapıyorum şimdi ve Almancam akıcı olmadığı için eleniyorum malesef. Uluslararası bir firma bile olsa direk söylüyorlar Almanca konuşabilen birini arıyoruz diye. Çok iyi yazılım biliyorsan belki Almanca'ya ihtiyaç duyulmayabilir.

Onun dışında sürekli ret gelince LinkedIn premium satın almaya karar verdim ve pozisyon detaylarını inceledim. Gerçekten de yeni mezun olarak iş bulmak referans olmadan bir hayli zor. Çünkü premium istatistiklerde yazan bilgilere göre aynı pozisyona örneğin "10 CEO, 20 Director Level, 50 Senior Level, 100 Entry Level" başvuruda bulunmuş. Bu durumda en ufak bir detay bile sıralamada elenmenize sebep olabiliyor. Tavsiyem, işi en başından sıkı tutmak:

1. Almanca'yı ana diliniz gibi öğrenin. Gelir gelmez B1, B2, C1 kurslarını tamamlayın mezun olmadan.
2. Sadece mezun olmak için değil, iyi bir not ortalaması ile mezun olmak. Böylelikle, master sonrası PhD fırsatlarını kaçırmamış olursunuz.
3. Bir alanda/programda yoğunlaşmak. Mesela Java tecrüben var, 2 senede advanced düzeye getir ve mezun olunca portfolion ile birlikte Java isteyen işlere başvur.

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Çrş Mar 15, 2017 2:55 am

muris01 yazdı:OKURKEN İŞ BULMA:
Rahatlıkla bulabilirsin. İş bulan aracı firmalar var onlarla konuş. Sana günlük iş buluyorlar ve saatlik ücretinden 1-2€ kendilerine alıyorlar. Mesela 10€'ya anlaşıyorsun 8€ sana kalıyor. Böyle sürekli iş alabilirsin etkinlik, otel, restoran vs gibi yerlerde.

MEZUN OLDUKTAN SONRA:
İş kıtlığı yok ama kalifiye mezun çok. Ben de başvuru yapıyorum şimdi ve Almancam akıcı olmadığı için eleniyorum malesef. Uluslararası bir firma bile olsa direk söylüyorlar Almanca konuşabilen birini arıyoruz diye. Çok iyi yazılım biliyorsan belki Almanca'ya ihtiyaç duyulmayabilir.

Onun dışında sürekli ret gelince LinkedIn premium satın almaya karar verdim ve pozisyon detaylarını inceledim. Gerçekten de yeni mezun olarak iş bulmak referans olmadan bir hayli zor. Çünkü premium istatistiklerde yazan bilgilere göre aynı pozisyona örneğin "10 CEO, 20 Director Level, 50 Senior Level, 100 Entry Level" başvuruda bulunmuş. Bu durumda en ufak bir detay bile sıralamada elenmenize sebep olabiliyor. Tavsiyem, işi en başından sıkı tutmak:

1. Almanca'yı ana diliniz gibi öğrenin. Gelir gelmez B1, B2, C1 kurslarını tamamlayın mezun olmadan.
2. Sadece mezun olmak için değil, iyi bir not ortalaması ile mezun olmak. Böylelikle, master sonrası PhD fırsatlarını kaçırmamış olursunuz.
3. Bir alanda/programda yoğunlaşmak. Mesela Java tecrüben var, 2 senede advanced düzeye getir ve mezun olunca portfolion ile birlikte Java isteyen işlere başvur.
Bilgi ve tecrübelerinizi paylastiginiz icin herkes adina tesekkürederim.
Okurken is bulmak konusunda yardimi dokunan araci firmalardan örnek verebilir misiniz ?

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Mar 15, 2017 5:02 am

Fastlane621 yazdı:Bilgi ve tecrübelerinizi paylastiginiz icin herkes adina tesekkürederim.
Okurken is bulmak konusunda yardimi dokunan araci firmalardan örnek verebilir misiniz ?
Team Brenner; Leipzig ve Dresden'de ofisleri var. Diğer şehirlerde de mutlaka benzer firmalar vardır.

orcun.ozgur

Mesaj gönderen orcun.ozgur » Pzr Mar 19, 2017 2:36 pm

alihan92 yazdı:1 cümle kurmana bile gerek yok. Tc kimlik no'nun son 2 hanesini söylemen yeterli olur
:o :o :o :o :o :o