Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Stuttgart uni dil kursu hk

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
selen

Stuttgart uni dil kursu hk

Mesaj gönderen selen » Çrş Mar 01, 2017 7:46 pm

merhabalar

stuttgarttan kabul aldım ama daha testdaf belgem yok şartlı kabul aldım yani. Kayıt olduktan sonra mı kendi kursunun anmelde formular'ını veriyorlar? b1 sertifikam var b2 c1 ve testdaf training kursu mu alacağım? her biri kaç hafta sürüyor? Birde kendi kursuna gitmek zorunlu mu? Araştırdım ama bulamadım =( . Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler..

Stuttgarter

Re: Stuttgart uni dil kursu hk

Mesaj gönderen Stuttgarter » Çrş Mar 01, 2017 8:40 pm

Elde ettiğin yer hakkını kabul edince kurs içinde kabul yollayacaklar yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık bir kur 2- 2.5 ay sürüyor. Kendi kursuna gitmek zorunlu değil ama okulun önerdiği kurslardan herhangi birini göstermen ya da kursları bitirdiğini ve sadece testdaf kaldığını söyleyip testdaf kayıt belgesi de gösterebilirsin. Ben şahsen başka kursa gittim.

selen

Mesaj gönderen selen » Prş Mar 02, 2017 12:52 pm

çok teşekkürler. ama sistem değişmiş sanırım.. zorundasınız dedi bana. Kurs için de kabul yollamadılar,sordum Admissions Office' e ama sprachzentrum ile iletişime geçin dedi. onlar da bilmiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Siz kiminle iletişime geçmiştiniz hatırlıyor musunuz?

selen

Mesaj gönderen selen » Prş Mar 02, 2017 12:54 pm

Stuttgarter yazdı:Elde ettiğin yer hakkını kabul edince kurs içinde kabul yollayacaklar yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık bir kur 2- 2.5 ay sürüyor. Kendi kursuna gitmek zorunlu değil ama okulun önerdiği kurslardan herhangi birini göstermen ya da kursları bitirdiğini ve sadece testdaf kaldığını söyleyip testdaf kayıt belgesi de gösterebilirsin. Ben şahsen başka kursa gittim.

çok teşekkürler. ama sistem değişmiş sanırım.. zorundasınız dedi bana. Kurs için de kabul yollamadılar,sordum Admissions Office' e ama sprachzentrum ile iletişime geçin dedi. onlar da bilmiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Siz kiminle iletişime geçmiştiniz hatırlıyor musunuz?

Stuttgarter

Mesaj gönderen Stuttgarter » Çrş Mar 29, 2017 10:40 am

Kendi kursuna gitmek zorunluymuş gibi gösteriyolar ama kursa kabul ettikleri kişi sayısı ile sahip oldukları kontenjan arasındaki fark çok fazla dolayısıyla kayıtlar başladıktan sonra 3 4 gün beklersen sana yer kalmadı diye mail atacaklar ve başka hangi kurslara gidebileceğini yazıcaklar yani başka bir kursa gidersen onların onayladıkları haricinde kabul etmiyorlar

Duyguoo

Mesaj gönderen Duyguoo » Prş Eki 26, 2017 6:59 pm

Uni Stuttgart size bir liste göndermiyor şu şu kursa gidebilirsiniz diye. Öncesinde bir sınav yapıp sizin seviyenizi belirliyorlar ve o sınava girmek mecburi. Fakat vize dolayısıyla katılamayacağınızı bildirdiğiniz takdirde yaklaşık 10-12 gün içinde ikinci bir sınav öneriyorlar fakat 3. bir sınav yapmıyorlar. Bu sınava da katılamadığınız takdirde, başka herhangi bir yoğunlaştırılmış kursa kayıt belgenizi götürmeniz şartlı kabul aldığınız üni stuttgart'a yeterli oluyor. Bunlar tamamen benim yaşadıklarım. Bizi yönlendiren kayıt yerinde görevli olan beydi. Orada tanıdığınız varsa aramasını rica edebilirsiniz, telefonda gayet güzel açıklama ve yönlendirme yapıyorlar. umarım faydalı olmuştur.

Ayris

Mesaj gönderen Ayris » Cmt Oca 13, 2018 2:13 am

stuttgartta c1 almanca kursu almak istiyorum önerebileceğiniz bir yer var mı?