Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sömestre ticket

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mmmurooo

Sömestre ticket

Mesaj gönderen mmmurooo » Pzt Şub 20, 2017 6:04 pm

Merhaba arkadaşlar
Benim şartlı kabul aldığım okul TU clausthal ve ben köln de dil okuluna başlıcam sömestre ticket başka bir eyalette geçmiyor diye biliyorum ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Sömestre ticket

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 21, 2017 2:58 pm

B1 seviyesine gelene kadar Deutsche Bank dan indirimli Young Ticket alabilirsin. Tek yapman gereken Köln HBF deki info center a gidip ordan Young Ticket icin bir form var, kitapcik gibi onu alman ve okula gidip doldurup okulda imzalatip mühürletmen gerekiyor. Daha sonra tekrar o formla beraber gidip HBF de aylik karti alabilirsin. B1 seviyesi bitince de formalite olarak Duisburg-Essen üniversitesinde bir lisans bölümünden ön kabul alip, NRW Ticket alabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Şub 21, 2017 5:29 pm

Physiker yazdı:B1 seviyesine gelene kadar Deutsche Bank dan indirimli Young Ticket alabilirsin. Tek yapman gereken Köln HBF deki info center a gidip ordan Young Ticket icin bir form var, kitapcik gibi onu alman ve okula gidip doldurup okulda imzalatip mühürletmen gerekiyor. Daha sonra tekrar o formla beraber gidip HBF de aylik karti alabilirsin. B1 seviyesi bitince de formalite olarak Duisburg-Essen üniversitesinde bir lisans bölümünden ön kabul alip, NRW Ticket alabilirsin.
Teşekkür ederim

Apkods

Mesaj gönderen Apkods » Prş Haz 01, 2023 8:41 pm

Selamlar bu başlığı internette arattığım bir arama sonucu gördüm bende aynı üniversiteye başvuruyorum şimdi de bazı sorularım var rica etsem size ulaşabileceğim bir yer verebilir misiniz ?