Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantörün finansal durumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Frautech

Garantörün finansal durumu

Mesaj gönderen Frautech » Pzt Şub 06, 2017 4:34 am

Merhaba arkadaşlar.
Ailem garantör olacak. Annem babam ikisi birden garantör olabilir mi? Bir de durumumuzun ne kadar iyi olması isteniyor? Yaklaşık ne kadar gelirimiz olmalı, toplam varlığımızın değeri ne olmalı? Garantör belgesi alanlar, alamayanlar bilgilendirirse sevinirim

Zohnie2

Re: Garantörün finansal durumu

Mesaj gönderen Zohnie2 » Pzt Şub 06, 2017 7:58 am

Kendi ailenden garantör çok riskli, ancak bununla kabul alındığını az da olsa duydum. Finansal olarak garantör olacak kişinin şahsi ve ödemekle yükümlü olduğu tüm giderler gelirinden çıkarılınca seni almanya da okutabilecek para ayırabilmesi yeterli. (Örnek olarak her ay 720€)

Ausländer1

Mesaj gönderen Ausländer1 » Sal Şub 07, 2017 1:30 am

Dieses Nettoeinkommen liegt fur:

- Ledige bei 2.020,- Euro
- Verheiratete bei 2.800,- Euro
- Verheiratete mit 1 Kind bei 3.316,- Euro
- Verheiratete mit 2 Kindern bei 3.542,- Euro
- Verheiratete mit 3 Kindern bei 3.724,- Euro
- Verheiratete mit 4 Kindern bei 3.860,- Euro

Sitede garantor belgesi başlığının ortalarında böyle bir tablo paylaşılmıştı.Bu rakamlar biraz değişebilir fakat zihninizde genel bir çerçeve oluşturabilir bence.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Şub 07, 2017 12:54 pm

bu degerler biraz aldaltabilir. bu degerlerin altinda maasi olan birinin garantör oldugunu gördüm. burada dikkat cekilmesi gereken nokta, mesela 2020€ alip da 1500€ kira veren birinin garantör olmasi soru isareti. ama 1500€ alip 300€ kira ödeyen biri garantör olabilir ve olduguna sahit oldum. yani gidere cok bagli garantörlük durumu.