Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada uluslararası ögrencilerin staj şansı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
podolski1905

Almanyada uluslararası ögrencilerin staj şansı

Mesaj gönderen podolski1905 » Cmt Şub 04, 2017 11:34 pm

arkadaşlar özellikle bilgili arkadaşların fikrini almak istiyorum. Almanya'da okurken staj yapmak için bir firmaya giderken uluslararası ögrencilerede aynı fırsatlar tanınıyor mu ? yoksa almanlar daha mı şanslı?

duisburger

Re: Almanyada uluslararası ögrencilerin staj şansı

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Şub 05, 2017 5:07 am

Herkesin staj hakki var ama dikkatimi cekti, bu kadar sacma sapan sorulari özelliklemi seciyorsun?

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Pzr Şub 05, 2017 12:09 pm

duisburger yazdı:Herkesin staj hakki var ama dikkatimi cekti, bu kadar sacma sapan sorulari özelliklemi seciyorsun?
Herkesin staj hakkini oldugunu herkes biliyor. Ama staja alinirken kimin daha sansli olup olmadigini istedigim sekilde sorabilirim. Soru sacmaysa cevap vermessin olur biter , mantikli mi sence ? Umarim o inanilmaz akla mantikli gelmistir

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 05, 2017 3:18 pm

Yani staj veya is alimi yapilirken önce alman ögrencilermi tercih ediliyor yoksa yabancilarmi gibi bir soruya nasil cevap verelim?? Genelleme yapip is veren veya firmalarin irkci olup olmadiginimi soruyorsun? Diger türlü herkesin staj yapma hakki oldugunu biliyorsan ve buna ragmen bu soruyu soruyorsan, sorun diger bir cok sorularin gibi mantiksiz duruyor dogru.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Pzr Şub 05, 2017 5:08 pm

Physiker yazdı:Yani staj veya is alimi yapilirken önce alman ögrencilermi tercih ediliyor yoksa yabancilarmi gibi bir soruya nasil cevap verelim?? Genelleme yapip is veren veya firmalarin irkci olup olmadiginimi soruyorsun? Diger türlü herkesin staj yapma hakki oldugunu biliyorsan ve buna ragmen bu soruyu soruyorsan, sorun diger bir cok sorularin gibi mantiksiz duruyor dogru.
ben size firmalar irkci mi felan diye sormadım, isterseniz gidip bidaha okuyabilirsiniz. Staj için bir soru sordum firmaların alacağı belli sayıda öğrenci vardır bunları neye göre tercih ettikleriyle ilgili bi bilginiz yoksa bence cevap vermenizede gerek yok, kimse cevap vermez konu kapanır

Kullanıcı avatarı
SirJeanPulse

Mesaj gönderen SirJeanPulse » Sal Şub 14, 2017 1:12 am

podolski1905 yazdı:arkadaşlar özellikle bilgili arkadaşların fikrini almak istiyorum. Almanya'da okurken staj yapmak için bir firmaya giderken uluslararası ögrencilerede aynı fırsatlar tanınıyor mu ? yoksa almanlar daha mı şanslı?
Bu sorunu cok iyi anladim soyle cevapliyabilirim.

Aslinda firmalar bakmaz senin nereden geldigine (normal insanlar bakar), onun yerine ne katabilecegine bakarlar (sen oraya ogrenmeye gidiyorsun ama onlarin beklentisi var). Benim bir cok arkadasim Praktikum Gorusmesine gitmistir ve %95 ine "bize ne verebilirsin" gibilerinden soru yoneltmislerdir. Firmalarin buradaki amaci sudur: Onlar praktikant aramiyor onun yerine ileride calistirabilecekleri birilerini ariyorlar. Bu yuzden cok fazla eliyorlar. Bir tek sen degil almanlarda yakiniyor.

Bu birazda okudugun bolumlede alakali
Makine muhendisligi gibi bir bolum okuyor isen, kendini universitede gelistirmen lazim cunku ogrenci cok, tanidik olmali (almanyada da artik tanidik ise yariyor)

sorunda biraz irkcilik buldum diyelim :D
unutma, aslinda almanlar irkci degillerdir sadece biz turkler gibi bos iliskilere girmezler, ama sana bu irkcilik gibi gelebilir. onlar 1 aptal ile takilmaktansa tum hafta sonunu evde gecirebilirler :)
Steh auf, die Welt ist nicht zu sitzen,
Jenseits ist nicht zu warten,
Neben einem Leben wie Fluss,
Wieso gehst du zum Schlafen?

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Sal Şub 14, 2017 1:32 am

SirJeanPulse yazdı:Bu sorunu cok iyi anladim soyle cevapliyabilirim.

Aslinda firmalar bakmaz senin nereden geldigine (normal insanlar bakar), onun yerine ne katabilecegine bakarlar (sen oraya ogrenmeye gidiyorsun ama onlarin beklentisi var). Benim bir cok arkadasim Praktikum Gorusmesine gitmistir ve %95 ine "bize ne verebilirsin" gibilerinden soru yoneltmislerdir. Firmalarin buradaki amaci sudur: Onlar praktikant aramiyor onun yerine ileride calistirabilecekleri birilerini ariyorlar. Bu yuzden cok fazla eliyorlar. Bir tek sen degil almanlarda yakiniyor.

Bu birazda okudugun bolumlede alakali
Makine muhendisligi gibi bir bolum okuyor isen, kendini universitede gelistirmen lazim cunku ogrenci cok, tanidik olmali (almanyada da artik tanidik ise yariyor)

sorunda biraz irkcilik buldum diyelim :D
unutma, aslinda almanlar irkci degillerdir sadece biz turkler gibi bos iliskilere girmezler, ama sana bu irkcilik gibi gelebilir. onlar 1 aptal ile takilmaktansa tum hafta sonunu evde gecirebilirler :)
Sonunda beni anlayan birinin cevap vermesi çok güzel :D Cevabın için teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu ve aklımdaki çoğu soru işareti gitti