Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Lisans için dil sorunsalı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Der Leanderturm

Almanya Lisans için dil sorunsalı

Mesaj gönderen Der Leanderturm » Cmt Şub 04, 2017 3:54 am

Arkadaşlar ben 2018 de Lisans için Almanya ya gitmeye karar verdim. Biraz araştırma yaptim. Ve aklımda su sorular takıldı.

Ben Goethe enstitüsünde b2 seviyesine geldim 9. Sınıfta ve daha sonra şehir değişikliği yüzünden başka bir şehirde devam ettim ve seviyem şuanda C1 . Örnek sınavları çözüyorum , anlayabiliyorum tek sorum ben Testdaf tan C1 belgesi aldıktan sonra her işim halloldu ve Almanya'ya gittim. Orada 1 yıl boyunca kursa gitmek zorunda mıyım? Seviyem yeterli olduğu için sınava girip orada yeterlilik belgesi alsam da o almancada kurs zorunlu mı acaba?

Ayrıca bloke hesapta ne kadar bir meblağ göstermemiz lazım?

Teşekkürler. Herşey gönlünüzce olsun

Zohnie2

Re: Almanya Lisans için dil sorunsalı

Mesaj gönderen Zohnie2 » Cmt Şub 04, 2017 4:50 am

Testdaf tan c1 belgesi diye bir kavram yok, Tdn3-4 ya da 5 alabilirsin. Bu dil yeterliliklerinden sana lazım olanı aldıktan sonra( Türkiye de de alabilirsin) Gerekli vize işlemleriyle birlikte direk lisansa başvuru yaparsın dil kursu zorunluluğu diye bir şey yok, dikkat etmen gereken nokta başvuru tarihleri. Bloke hesap 1 yıl için şu anda 8640 €.