Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci Aday Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ausländer1

Öğrenci Aday Vizesi

Mesaj gönderen Ausländer1 » Cmt Oca 28, 2017 12:15 am

Merhaba arkadaşlar, ben öğrenci aday vizesine başvurmak istiyorum fakat bu vize için açıkça şartlı kabul gerekip gerekmediğini forumdaki mesajlardan bir türlü tespit edemedim.Kimisi dil kursu hariç hiçbir şey sunmadım oldu demiş,kimisi şartlı kabul mutlaka lazım demiş,kimisi en azından mailleşmiş olman gerekir demiş,konsolosluktada bu açıkça belirtilmemiş.Daha önce başka başlıkların içinde de yazdım bir cevap alamadım.En tatmin edici açıklamaları 2009 2010 yılında Staatsman yapmış ve şartlı kabulün olmasa da dil kursuyla sonrasında master yapacağına ikna edebilirsen mümkün demiş.Fakat bu yorumun ardından da yaklaşık 7-8 sene geçmiş,bazı şeyler değişmiş olabilir.Doğru cevabı alırsam ona göre tüm planlarımı şekillendireceğim.Bu konuya açıklık getirecek bir babayiğit aranıyor.

rozva

Re: Öğrenci Aday Vizesi

Mesaj gönderen rozva » Cmt Oca 28, 2017 4:58 pm

Bence şartlı kabul ve en azından A2 seviyesinde Almanca dil belgesi edinip direkt olarak öğrenci vizesine başvurmalı ve işini sağlama almalısın. Öğrenci adayı vizesine başvursan bile eğitim için Almanyaya gideceğini konsolosluğa kanıtlaman gerekecek ki bunun için de dil belgesi ve şartlı kabul şart. Mesele ben geçen sene şartlı kabulsüz başvurdum ve red yedim. Aradan geçen 1 yılın ardından B1 sertifikası ve akabinde şartlı kabul aldım ve iki haftaya kadar öğrenci vizesine başvuracağim. Mağdur olmaman adina senin de bu yolu izlemeni tavsiye ederim.

Ausländer1

Re: Öğrenci Aday Vizesi

Mesaj gönderen Ausländer1 » Cmt Oca 28, 2017 9:34 pm

Peki çok teşekkür ederim tecrübeni aktardığın için.Şartlı kabül alıp öğrenciye başvursam bu sefer de dil beklentisi yükseliyor.Benim sadece A1 var.1 sene kadar bekleyebileceğimi sanmıyorum.Olmadı en kötü ingilizce C1 var,ingilizce bölümler az ve pahalı olsa da TOEFL a girip onunla mastera başvurabilirim.Başka fikri veya tecrübesi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum.