Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi Hk.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
karamolly

Garantör Belgesi Hk.

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Oca 15, 2017 1:22 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Biraz özel bilgiler paylaşacağım lütfen bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Malum euro nun durumu belli. Anayasa görüşmeleri fitch in olumsuz rapor verme olasılığı, vs vs derken döviz konusunda önümüzdeki günlerde çok da iyi şeyler yaşanmayacağı açık. Allah nasip ederse kabul alırsam bloke hesap kullanacaktım yaklaşık 10000 euro min hesaplıyordum. Fakat son zamanlarda garantör belgesinide alternatifler arasına koydum. Hem parayı daha uygun yönetmek adınada iyi olur diye düşünüyorum.

Almanyada bir akrabam vasıtasıyla garantör belgesi almak istiyorum. Benim sorum bunun için acele etmeli miyim?Sonuçlar ocağın 30 undan sonra açıklanmaya başlayacak vize almak içinde 1.5 ayım olacak bu garantör belgesi kaç günde alınıyor. Grupta baya okudum garantör belgesi 2 konu başlığını fakat güncel net birşeyler elde edemeyince yazayım dedim. Alan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Birde süreçten de bahsederse gerçekten çok iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.

Mkyc01

Re: Garantör Belgesi Hk.

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzr Oca 15, 2017 2:17 pm

Öncelikle herkes malesef garantör belgesi çıkaramıyor belli şartları gelir durumu vs. sağlamalı.Daha sonra yabancılar dairesinden form alıp gerekli bilgileri doldurması lazım sonrasında yaşadığı şehre göre 1-4 hafta arasında çıkarılıyor.Çıkarıldıktan sonra 6 ay geçerli ona göre tarih hesabını kendin yaparsın
Aller Anfang ist schwer.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Oca 15, 2017 2:27 pm

Merhaba Mkyc01,

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için aslında garantör belgesini amcamın oğlundan isteyeceğim hali vakti baya yerinde birisi ama biz kimseye yük olmamak adına biraz duygusal davranıyorduk,artık bir tarafa bırakıcağız mecburen. Aslında maddi bir beklentim yok garantörden sadece düşünüldüğünde şu aşamada bloke hesaptan daha uygun geliyor bana. Şehirde nürnberg. Nürnberg hakkında bir bilgin var mı?

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Oca 15, 2017 3:37 pm

Arkadaşlar birde garantör belgesi ile bloke hesap arasında vize çıkma süresi açısından bir fark var mı?

Chalabi

Mesaj gönderen Chalabi » Cmt Ağu 05, 2017 11:50 am

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Almanyada 6 ayliq kurs kecmek isiyorum.Garantör Belgesi icin yardımcı olursaniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

John

Mesaj gönderen John » Cmt Ağu 05, 2017 4:35 pm

Chalabi yazdı: Cmt Ağu 05, 2017 11:50 am Merhaba Arkadaşlar,

Ben Almanyada 6 ayliq kurs kecmek isiyorum.Garantör Belgesi icin yardımcı olursaniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
viewtopic.php?f=7&t=2212 bu başlığı inceleyebilirsin.

Mnwrr

Mesaj gönderen Mnwrr » Cmt Ağu 19, 2017 6:00 pm

Almanyada yuksek lisans yapmak istiyorum ama garantör bulamadim ailemin durumu var cok şükür para konusunda sıkıntı yasamam ancak direk bloke hesaba para yatirmak istemiyorum garantör konusunda yardimci olabilcek birileri var mi acaba?

nett

Mesaj gönderen nett » Sal May 01, 2018 9:24 am

karamolly yazdı: Pzr Oca 15, 2017 2:27 pm Merhaba Mkyc01,

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için aslında garantör belgesini amcamın oğlundan isteyeceğim hali vakti baya yerinde birisi ama biz kimseye yük olmamak adına biraz duygusal davranıyorduk,artık bir tarafa bırakıcağız mecburen. Aslında maddi bir beklentim yok garantörden sadece düşünüldüğünde şu aşamada bloke hesaptan daha uygun geliyor bana. Şehirde nürnberg. Nürnberg hakkında bir bilgin var mı?
Ben de ayni sebeple bloke hesabi tercih ettim ve daha sonra anladim ki harcamalarini yönetebilmek acisindan garantör belgesinden daha iyi aslinda. Yani imkanin varsa yine bloke hesabi tercih etmeni öneririm.

Vize süresi konusunda adamlarin istedikleri finansal yeterliligin yani gerekli evraki gösterebildigin sürece sanmiyorum süre farketmez ancak Nürnbergde hersey sorun olabiliyor, yani hem cok uzun zamanda sonuclaniyor hem de evraklarda cok kolay sorun bulabiliyorlar. Söyle ki: Münihte 2-3 haftada 2 yil icin vize aldim, ancak nürnbergde 4 ay bekledikten sonra 6 aylik gecici vize, 7 ay bekledikten sonra 1 yillik vize alabildim. Onun icin imkanin varsa baska bir sehirden basvurman daha iyi olabilir.

nett

Mesaj gönderen nett » Sal May 01, 2018 9:26 am

Mnwrr yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 6:00 pm Almanyada yuksek lisans yapmak istiyorum ama garantör bulamadim ailemin durumu var cok şükür para konusunda sıkıntı yasamam ancak direk bloke hesaba para yatirmak istemiyorum garantör konusunda yardimci olabilcek birileri var mi acaba?
Neden bloke hesaba para yatirmak istemiyorsun; kendini güvenceye alabilmek ve harcamalarini düzenli yapabilmek icin garantörden daha iyi bir alternatif.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum May 25, 2018 10:59 pm

Her yıl 150şer euro ödemek yerine bu yöntemi seçmek hatalı mı olur? Benim param hazır ama böyle detaylara devamlı para ödemek can sıkıcı kanımca.

sevgi1907

Mesaj gönderen sevgi1907 » Cmt May 26, 2018 6:03 pm

Merhabalar ben Dortmund Üniversitesi Informatik bölümünü kazandım . Oradan bir akrabam garantör de oldu ama açıklama kısmını yanlış doldurmuşlar . Studium olması gerekirken schulbesuch yazmışlar vizede ret yedim direk . Şimdi ise buradan bir sponsor buldum yine akrabam , gittikten sonra bloke hesap açılması gerekiyormuş falan . Sorum şu noterden yazı gerekiyor mu ? İdatayı aradım gerek yok dedi ama internetten okuduğum kadarıyla sponsorun dilekçe yazması gerektiği söyleniyor . Garantör yanımda da değil bu hafta içi vize başvurusu yapacağım . İdata ıb98 adlı bir formdan bahsetti ama formu hiçbir yerden bulamıyorum . Sponsorun imzalaması gerekiyormuş . Sizin bir bilginiz var mı acaba . Garantör konusu cidden sıkıntı yaratılan bir konu ama en önemlisi karşınıza çıkacak memurun tavırları . Benim karşıma inanılmaz itici ve faşist birisi çıkmıştı maalesef .

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Cmt May 26, 2018 10:55 pm

Bana garantor olucak yakinimdan 5 yillik bir imza istemisler yanindada baya bi belge istediler maaslarinin disinda. Son 10 yilin odenmis elektrik faturalari tarzinda. Sizin sponsorlarinizdanda bu kadar belge istemislermiydi
Tesekkurler.

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Pzr May 27, 2018 1:58 am

sevgi1907 yazdı: Cmt May 26, 2018 6:03 pm Merhabalar ben Dortmund Üniversitesi Informatik bölümünü kazandım . Oradan bir akrabam garantör de oldu ama açıklama kısmını yanlış doldurmuşlar . Studium olması gerekirken schulbesuch yazmışlar vizede ret yedim direk . Şimdi ise buradan bir sponsor buldum yine akrabam , gittikten sonra bloke hesap açılması gerekiyormuş falan . Sorum şu noterden yazı gerekiyor mu ? İdatayı aradım gerek yok dedi ama internetten okuduğum kadarıyla sponsorun dilekçe yazması gerektiği söyleniyor . Garantör yanımda da değil bu hafta içi vize başvurusu yapacağım . İdata ıb98 adlı bir formdan bahsetti ama formu hiçbir yerden bulamıyorum . Sponsorun imzalaması gerekiyormuş . Sizin bir bilginiz var mı acaba . Garantör konusu cidden sıkıntı yaratılan bir konu ama en önemlisi karşınıza çıkacak memurun tavırları . Benim karşıma inanılmaz itici ve faşist birisi çıkmıştı maalesef .
Garantör belgesinde bu bahsettiğiniz konunun haricinde önemli olan başka detaylar var mı?

Texas16

Mesaj gönderen Texas16 » Cum Haz 15, 2018 5:37 am

nett yazdı: Sal May 01, 2018 9:24 am Ben de ayni sebeple bloke hesabi tercih ettim ve daha sonra anladim ki harcamalarini yönetebilmek acisindan garantör belgesinden daha iyi aslinda. Yani imkanin varsa yine bloke hesabi tercih etmeni öneririm.

Vize süresi konusunda adamlarin istedikleri finansal yeterliligin yani gerekli evraki gösterebildigin sürece sanmiyorum süre farketmez ancak Nürnbergde hersey sorun olabiliyor, yani hem cok uzun zamanda sonuclaniyor hem de evraklarda cok kolay sorun bulabiliyorlar. Söyle ki: Münihte 2-3 haftada 2 yil icin vize aldim, ancak nürnbergde 4 ay bekledikten sonra 6 aylik gecici vize, 7 ay bekledikten sonra 1 yillik vize alabildim. Onun icin imkanin varsa baska bir sehirden basvurman daha iyi olabilir.

KARDEŞİM merhaba , Instagram ya da facebook kullaniyormusun ?
Bende Almanya da üniveriste okumayı düşünüyorum ve çok araştırdım yani bilgim var ama sormak istediğim bir kaç soru var :)