Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nobel Baris Odulu Obama\'ya!!!

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Eki 09, 2009 1:25 pm

Evet arkadaslar yanlis okumadiniz. Bu seneki nobel baris odulu ABD Baskani Obama\'ya veriliyor.

Dunya menfaat, cikar dunyasi olmus resmen. Bu odulu alacak baska kimse kalmadi mi?

Sebepler ise cok komik geldi bana: Nukleer Silahsizlanma Icin gosterdigi caba ve dunya barisina katkilari!!!

Bu sebeplerin ikisi de yalandir. Hangi insan sirf bir sey yapacagini vaad ediyor diye boyle bir odul alabilir. Dunya baris icinde mi anlayamadim. Ne katki saglamis baris? Su an Irak ve Afganista\'da hala ABD askerleri yokmu?

Dunya\'da en tehlikeli nukleer silahlar hala kimde?

Oh ne ala memleket. Bende cikayim. Dunyayi iyi bir yer yapacagim, nukleere hayir diyeyim ama nukleerin uzerinde yatayim. Askerlerim dunyanin bir ucunda insanlari ve ulkeleri perisan etsinler. Sonra da nobel baris odulu.

Bu odul benim gozumde iyice bitmistir artik. Yazik. Bu kadar yalakalik bilim yapan insanlara yakismiyor. Avrupa\'da gizli kalan yalaka yuzunu ortaya cikariyor.

Daha hic bir sey yapmamis adama, vaad ediyor diye odul veriliyor. Neyse konusulacak cok sey var bence ama uzatmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eki 09, 2009 5:40 pm

Nobel zaten bastan beri bir yalan tipki Birlesmis Milletler,Nato,Avrupa Birligi,Eurovision vs.. gibi sadece belirli kesime hizmet eden kesim bunlar =)

Nobel odulunu rededenler o odulu gercekten hakedenlerdir..

Kaldi ki ABD daha dun acikladi dunyanin en agir bombasi olan 14 Tonluk yer alti siginaklarini yok edecek bir silah gelistirmis..
Bugun ise Baris Odulu aliyor..!
Aglayalim mi gulelim mi =)

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Cum Eki 09, 2009 7:44 pm

2006 yilinda "Turkiyede 1 milyon kurt ve 30 bin ermeni olduruldu" diyen
orhan pamuk adli sahisa verildi hala nobel\'in guvenirligine inaniyormusunuz...

blackened

Mesaj gönderen blackened » Cum Eki 09, 2009 8:20 pm

tamamiyle katiliyorum arkadaslar. Bilimin bile populerini cikarmisiz onu da yine millete peskes cekiyoruz, darwin baslikli dergileri toplatiyoruz, internet siteleri yasaklaniyor. Medya diye bir sey var herkes agzini acmis bakiyor inaniyor her denilene. O denli ki savasta katledilen sivil halki herif kendi milletine ozgurlestirme operasyonu diye yutturmus. Sacmaligin otesine gecmisiz artik biz bu devirde.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eki 10, 2009 11:26 am

adamlarin bombalamadigi ulke kalmadi nerdeyde dunya da , artik tutamayip kendilerini ayi bombalamislar :P

aslinda bu nobel in obamaya verilisinin sebebi, yaptiklarindan dolayi degil , yapilmasi gereken seyler icin bir gaz verme yontemi olarak algilayabiliriz ama nobelciler hata yaptigini anlar nasilsa =)