Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KYK kredisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
arinc

KYK kredisi

Mesaj gönderen arinc » Çrş Oca 04, 2017 6:55 pm

Merhaba arkadaşlar,
Benim sizlere bir sorum olucaktı. Ben burda kyk kredisi alıyorum ve Türkiye'de üniversitede hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlamıştım. Şuan 15inde Almanya'ya gideceğim. Bu kyk kredisi ne olucak? Ne yapmam gerek burdaki kesilmeden ordada almam için? Özel bir dil kursuna gidicem öncelikle sonrada üniversiteye başlıyıcam. Şimdiden teşekkürler..

atakan61

Re: KYK kredisi

Mesaj gönderen atakan61 » Prş Oca 05, 2017 12:31 am

KYK Türkiye'de 400 tl acaba Almanya'da alırken bu ücreti euro kuruna bölünnüp mü alınıyor ?

arinc

Mesaj gönderen arinc » Prş Oca 05, 2017 12:41 am

Sitesinde 759tl olarak yazıyor ama direk kesilmeden oray geçiş nasıl yapabilirim bir bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Prş Oca 05, 2017 12:47 am

Selamlar,

KYK kredisi normalde 4 yıllık bir anlaşmadır ama sen hazırlık da okuduğun için senin sözleşmen 5 yıllık olarak hazırlanmıştır. Almanya'ya gitmen bu krediye herhangi bir etki etmez sen okulunla ilgili bir değişimde bulunmadıkça. KYK kredisini almak istemiyorsan KYK hesabının bağlı olduğu Ziraat Bankası şubesine gidip bunu belirtmen gerekir, onlar da ne kadar borçlu olduğunu hesaplayıp bir geri ödeme planı hazırlarlar sana. Eğer Almanya'da okurken de kredini almak istiyorsan herhangi bir işlem yapmana gerek yok kredin her ay normal bir şekilde hesabına yatar.

edit: 759 TL olan krediyi alabilmek için mevcut olan kredini sonlandırıp yeni bir anlaşma yapman gerekir.

arinc

Mesaj gönderen arinc » Prş Oca 05, 2017 4:16 pm

dr13agon yazdı:Selamlar,

KYK kredisi normalde 4 yıllık bir anlaşmadır ama sen hazırlık da okuduğun için senin sözleşmen 5 yıllık olarak hazırlanmıştır. Almanya'ya gitmen bu krediye herhangi bir etki etmez sen okulunla ilgili bir değişimde bulunmadıkça. KYK kredisini almak istemiyorsan KYK hesabının bağlı olduğu Ziraat Bankası şubesine gidip bunu belirtmen gerekir, onlar da ne kadar borçlu olduğunu hesaplayıp bir geri ödeme planı hazırlarlar sana. Eğer Almanya'da okurken de kredini almak istiyorsan herhangi bir işlem yapmana gerek yok kredin her ay normal bir şekilde hesabına yatar.

edit: 759 TL olan krediyi alabilmek için mevcut olan kredini sonlandırıp yeni bir anlaşma yapman gerekir.
Çok teşekkürler.

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Prş Oca 05, 2017 11:28 pm

dr13agon yazdı:Selamlar,

ben mevcut durumda 400 tl alıyorum yani yeni bi anlaşma yapıp ücret 759 tl mi oluyor almanyada okurken tam anlamadım kusura bakmayın ?

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Prş Oca 05, 2017 11:36 pm

atakan61 yazdı:ben mevcut durumda 400 tl alıyorum yani yeni bi anlaşma yapıp ücret 759 tl mi oluyor almanyada okurken tam anlamadım kusura bakmayın ?
Rica ederim. Evet, eğer mevcut kredinizi sonlandırır ve KYK yurtdışı kredisine Almanya için başvurursanız aldığınız miktar 759 TL oluyor. Detaylar için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://yurtkur.gsb.gov.tr/Sayfalar/2442 ... elBilgiler

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Cum Oca 06, 2017 8:09 pm

dr13agon yazdı:Rica ederim. Evet, eğer mevcut kredinizi sonlandırır ve KYK yurtdışı kredisine Almanya için başvurursanız aldığınız miktar 759 TL oluyor. Detaylar için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://yurtkur.gsb.gov.tr/Sayfalar/2442 ... elBilgiler
çok teşekkürler