Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yaz dönemi şartlı kabulünde kış dönemi başlanılabilirmi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
PgUp

yaz dönemi şartlı kabulünde kış dönemi başlanılabilirmi?

Mesaj gönderen PgUp » Pzr Oca 01, 2017 8:27 pm

merhaba arkadaşlar yaz dönemi için olan şartlı kabul misal nisana kadar dsh veremedik nisandan sonra kayıt tarihine kadar versek kış dönemi başlanılabilir mi? illa yazamı yetişmek gerekiyor

sayko

Re: yaz dönemi şartlı kabulünde kış dönemi başlanılabilirmi?

Mesaj gönderen sayko » Pzt Oca 02, 2017 5:43 am

PgUp yazdı:merhaba arkadaşlar yaz dönemi için olan şartlı kabul misal nisana kadar dsh veremedik nisandan sonra kayıt tarihine kadar versek kış dönemi başlanılabilir mi? illa yazamı yetişmek gerekiyor
doğru anladıysam yaz dönemi kabul alıp, illa okula yaz dönemi mi başlamam gerekli diyorsun. hayır gerekli değil. istersen dsh'ı verip başka üniversitelere bile başvurup şartlı kabul aldığın okul yerine bu okullara gidebilirsin. sana kalmış bir şey bu.

PgUp

Mesaj gönderen PgUp » Pzt Oca 02, 2017 12:02 pm

sayko yazdı:doğru anladıysam yaz dönemi kabul alıp, illa okula yaz dönemi mi başlamam gerekli diyorsun. hayır gerekli değil. istersen dsh'ı verip başka üniversitelere bile başvurup şartlı kabul aldığın okul yerine bu okullara gidebilirsin. sana kalmış bir şey bu.
Hayir demek istedim x okuluna yaz dönemi icin sartli kabul aldim ama dshyi temmuz gibi verebiliyorum ancak o x okuluna kis dönemi baslayabilir miyim tekrar basvuru yapmadan? Yani yaz icin aldigim sartli kabulle kisin baslayabilir miyim?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Oca 02, 2017 1:06 pm

Sınavı şartlı kabulle aynı dönemde geçsen bile,yine başvuru yapmanı istiyor üniversite.
Be different,make a difference...

PgUp

Mesaj gönderen PgUp » Pzt Oca 02, 2017 3:22 pm

burak0992 yazdı:Sınavı şartlı kabulle aynı dönemde geçsen bile,yine başvuru yapmanı istiyor üniversite.
Nasil yani? Basvuru 15 ocaga kadar sürüyor ben sartli kabul aldim 1 nisana kadar dsh verdim yaz donemine baslayacagim mesela basvurular 15 ocakta bitmis sartli kabul olmasina.ragmen yine mi basvurucaz emin misin?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 02, 2017 4:14 pm

kis dönemi icin yeniden basvuru yapman gerek , eger nisan mart gibi sinavi gececegine inaniyorsan, gidip ögrenci isleri ile konus, belki kabul ederler. dil belgesini sonadan verirsin, yaz dönemi derslere baslarsin.

ffmelihads77

Mesaj gönderen ffmelihads77 » Sal Oca 03, 2017 4:13 pm

Aynı soru benim de kafamda var testdaftan 4344 ile başvurumu yapacağım yaz dönemi için ve gittim konustum dediler ki direk başlayamazsın üniversiteye hepsinden 4 alman gerekiyordu ama bu sonuçta dsh sınavına girebilirsin kurs yapmadan gel şubatta dsh yaz geçersen nisanda başlarsın. Bence bunu geçemezsem kışın tekrar başvurmamı isterler çünkü Yaz dönemi ile Kış dönemi kabul notları çok farklı mesela benim NC puanım Yaz dönemi için bu okula yetiyor ama kışa kalırsam yetmeyebilir o yüzden bence tekrar başvurmanı isteyeceklerdir mantıken.