Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dsh veremedim 1 ay içinde dönmem lazım

Almanya'dan Turkiye'ye kesin donus: sebepler, donerken yapilmasi gerekenler... Hepsi burada...
andrew

dsh veremedim 1 ay içinde dönmem lazım

Mesaj gönderen andrew » Cum Ara 30, 2016 7:58 pm

selam millet. dün mektup geldi 2 sene içinde hala dsh gecip üni ye başlayamadığım için 1 ay içinde türkiyeye dönmemi istiyorlar. yeni yıl sonrası bir sınavlık zaman istiyecem yinede ama cok olumlu yanıt alacağımı sanmıyorum. almanyaya garantör aracılığıyla gelmiştim. geri dönerken neler yapmalıyım ve neleri sırasıyla sildirmeliyim?

duisburger

Re: dsh veremedim 1 ay içinde dönmem lazım

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ara 30, 2016 9:32 pm

Ucak biletinle yabancilar dairesine gideceksin ve oturum-kayit silinecek. Ordan bi belge verecekler abmeldebescheinigung diye o belgeyle beraber her yere banka, varsa sözlesmeli cep telefonu, sigorta vs cikis yapacaksin(kündigung).

Bu arada nasil veremedin ya 2 yilda? Geleceklere anlat neler yapmamalari gerektigini anlasinlar. Yolun acik olsun bu arada..

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Cum Ara 30, 2016 11:20 pm

iki yılda verilmeyecek kadar zor bir sınav mı? şu an türkiyede b1 seviyesindeyim, almanyaya gidip b2 alıp dsh vorbereitungu ile geçerim diye düşünüyorum. yanlış mı düşünüyorum?nedir bu kadar zor olan?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 02, 2017 12:45 am

caglartsr yazdı:iki yılda verilmeyecek kadar zor bir sınav mı? şu an türkiyede b1 seviyesindeyim, almanyaya gidip b2 alıp dsh vorbereitungu ile geçerim diye düşünüyorum. yanlış mı düşünüyorum?nedir bu kadar zor olan?
Yok aslinda gercekten son derece kolay bir sinav ama isi ciddiye almazsan 24 ay degil 50 ayda da gecemezsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Melih89

Mesaj gönderen Melih89 » Prş Oca 05, 2017 9:20 pm

Dsh yi veremeyen biri, Türkiye ye döndükten sonra testdaf dan yeterli puanı alsa ve direk kabul için aynı bölüme başvursa eğitime başlayabilir mi?

aysebusra

Mesaj gönderen aysebusra » Cum Oca 06, 2017 10:50 am

andrew yazdı:selam millet. dün mektup geldi 2 sene içinde hala dsh gecip üni ye başlayamadığım için 1 ay içinde türkiyeye dönmemi istiyorlar. yeni yıl sonrası bir sınavlık zaman istiyecem yinede ama cok olumlu yanıt alacağımı sanmıyorum. almanyaya garantör aracılığıyla gelmiştim. geri dönerken neler yapmalıyım ve neleri sırasıyla sildirmeliyim?
seninle nasil iletisime gecebilirim?

andrew

Mesaj gönderen andrew » Pzr Oca 15, 2017 3:58 am

codex360 yazdı:size vize verirken hangi seviye dil sertifikası sundunuz ?
her hangi bir sertifila göstermedim, direkt a1'e almanyada başladım

andrew

Mesaj gönderen andrew » Pzr Oca 15, 2017 4:03 am

aysebusra yazdı:seninle nasil iletisime gecebilirim?
rendidendi2@hotmail.com

şu an en rahat burdan ulaşabilirsin.