Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önemli

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Yolcu97

Önemli

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cum Ara 23, 2016 11:42 am

Arkadaşlar şartlı kabül kaç ayda elimize geçiyor ortalama olarak ? İkamet ettigim şehirden uzak bir yerde şartlı kabül almam bana sıkıntı çıkarırmı yabancılar polisinde?şartlı kabülün geçerliliği nekadar? Ben 2017/2018 kış döneminde başlamak istiyorum okula ...ben simdi şartlı kabül alsam ozamn icin gecerliligi olurmu? Haziranda kabülün elimdw olmasini istiyorum ne zaman basvuru yapmaliyim ?15 temmuzu beklersem kabül elime nezaman geçer?simdiden tesekkurler

kiss25

Re: Önemli

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Ara 23, 2016 11:53 am

Şartlı kabül genelde 4-6 hafta arasında geliyor. Benim şartlı kabulüm Konstanz Hochschuledendi ancak ben Heidelberge gideceğim yabancılar polisinin sıkıntı çıkarmayacağını söylediler zaten vizede de Heidelberg yazıyor gideceğim yer olarak(arası baya var Heidelberg'in Konstanzla). Yani şartlı kabul aldığın yerle bir bağlantın yok ben de araştırmıştım bunu. Geçerliliği ne kadar bilmiyorum ama zaten Testdaf veya DSH verdikten sonra üniye başvuruyorsun şartlı kabul bir anlam ifade etmiyor. Dil sınavını verdikten sonra okula tekrar başvuruyorsun. Şartlı kabul vize için gerekli.
Arkadaslar ben erkegim =)

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cum Ara 23, 2016 8:41 pm

kiss25 yazdı:Şartlı kabül genelde 4-6 hafta arasında geliyor. Benim şartlı kabulüm Konstanz Hochschuledendi ancak ben Heidelberge gideceğim yabancılar polisinin sıkıntı çıkarmayacağını söylediler zaten vizede de Heidelberg yazıyor gideceğim yer olarak(arası baya var Heidelberg'in Konstanzla). Yani şartlı kabul aldığın yerle bir bağlantın yok ben de araştırmıştım bunu. Geçerliliği ne kadar bilmiyorum ama zaten Testdaf veya DSH verdikten sonra üniye başvuruyorsun şartlı kabul bir anlam ifade etmiyor. Dil sınavını verdikten sonra okula tekrar başvuruyorsun. Şartlı kabul vize için gerekli.
Simdi ben almanyadayim zaten...yabancilar polisine göstermek icin istiyom sartli kabülü..bide şartlı kabule herxaman basvurulabiliyoz degilmi? Bide almanyada olduktan sonra sartli kabule gerek kalmiyo galiba zaten testdafi verdikten sonra direk okula basvuruyon.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Ara 24, 2016 6:24 pm

Her zaman başvurabiliyorsun diye biliyorum yani üni kayıt gibi olmaması lazım varsa bilmiyorum , giderken şartlı kabul almadın mı ? Benim bilgim öyle testdafi verince dediğin gibi direk okula başvuruyorsun
Arkadaslar ben erkegim =)