Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
umudxx

Re: Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ara 21, 2020 7:31 pm

Merhaba arkadaşlar benim şu an vizem var yakında Almanyaya gideceğim ve gittiğimde oturum iznine başvuracağım. Auslanderbehörde' de ki memurların davranısları nasıldır acaba? Ve gittiğimde mail atacağım randevu için, tahminen ne kadar süreye randevu verirler ?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Ara 25, 2020 9:38 pm

Merhaba Arkadaşlar 1 hafta sonra Almanyaya gideceğim şu an 7 aylık vizem var, Auslanderbehörde dan oturum izni için randevu alacağım. Benim sözlesmem 4 ay önce ki sözlesme de 30 Kasım 2021 e tarihine kadar Almanya da olacağım yazıyor. Auslanderbehörde şubesi bize güncel belge getir diyebilir mi? Kontratın sağ köşesinde 03.09.2020 tarihi yazıyor.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Sal Mar 16, 2021 8:41 pm

Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı, fikri olan vardır umarım.

2 hafta kadar önce uzun süre beklediğim vizem sonunda geldi ve Almanya'ya giriş yaptım. Vizem öğrenci adayı vizesi (şartlı kabul için) ve bu vize bana şartlı kabul belgemin süresi bittikten sonra geldi. oturum alma işlemleri içinse üniversite ve dil kursu kayıt belgesi sunmam gerekiyor. kursum bittiği için herhangi bir kursa kayıtlı değilim, geçen günlerde Telc C1 Hochschule sınavım vardı ama umutlu değilim, tekrardan Telc veya Testdaf a girmeyi planlıyorum, şartlı kabul ise anlattığım gibi. Bu durumda hangi yolu izlemeliyim ne yapmalıyım kafam karışık. At/11 belgem var, onun için bile AOK da sorun yaşadım öğrenci vizem olduğu halde üniversiteye bir kayıt yaptıramadığım için. Benim durumumda olan bir kişi sizce nasıl bir yol izlemeli?

Şimdiden teşekkür ederim.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Mar 18, 2021 4:46 pm

Merhaba,

Pandemiden dolayı bu işlerin biraz fazla uzadığı bir döneme denk geldim. Vizem mart ayı sonunda bitiyor. Oturma izni almak için başvurduğumda vizem bitene kadar onu kullanmamı ve benimle iletişime geçeceklerini söylediler. Aynı zamanda bir daha lütfen randevu almayın dediler. Fakat vizemin bitmesine yaklaşık bir buçuk hafta kaldı. Kimse benimle iletişime geçmedi. Vizemi uzatmak için herhangi bir şey yapabilir miyim? Randevu dahi atanmadığından bu durumda ülkede kalışım bir sorun oluşturur mu? Yapmam gereken bilmediğim bir şey varmış gibi hissediyorum. Bu durumda olan biriniz varsa veya fikirlerinizi önerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederiim..

ylzaksn

Mesaj gönderen ylzaksn » Pzr Mar 28, 2021 9:06 pm

Herkese merhabaa👋
Öğrenci vizesiyle ülkeye giriş yaptıktan sonra aile birleşimi ile oturum alınabiliyor mu? Yoksa vize hangi amaçlı ise ona göre mi oturum alınması gerekiyor? Konu hakkında bilgisi olan var mııı☺️ Şimdiden teşekkürler!

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Çrş Haz 02, 2021 2:48 am

Herkese iyi aksamlar, Kontoauszug ile ilgili bir sorum olacakti. Berlin´de oturumumu 2. kez uzatmaya gidecegim ( TestDaf i yeni gectim, üniversite basvuru sonuclarini bekliyorum) ama benden son 6 aya ait Kontoauszug isteniyor. Burda halamin yaninda kaliyorum ve neredeyse hic masrafim olmadigi icin banka hesabimi cok nadir kullaniyorum. Bu durum benim acimdan bir sakinca yaratir mi? Hesabimda toplu bir para da yok, ilk vize mi de bloke hesap ile aldim. Sizce daha oturumumu uzatmama zaman varken hesaba her ay biraz para yatirip ordan harcama yapmak mantikli olur mu? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim

cakicioglu

Mesaj gönderen cakicioglu » Pzt Tem 11, 2022 1:05 pm

Auslanderbehörde'den mektup geldi haftaya oturum kartını teslim alıcam 100€ istiyorlar. Türk vatandaşlarına daha ucuz olması lazım diye biliyorum. Bir evrak falan yok mudur onlara göstereyim de indirimli fiyattan ödiyim. Nasıl indirimli fiyat ödeyebiliriz?

Saygılar

ugr.kca

Mesaj gönderen ugr.kca » Cmt Tem 23, 2022 4:20 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Almanya,ya 1 ay önce geldim.Oturum randevusunu aldım.Ancak bu hafta sonu için Türkiye ye gidip gelmem gerekiyordu.Çıkışta pasaport polisi çıkış damgası vurmadı,eğer damga vurursam bir daha geri gelemeyeceğimi söyledi,bende 2 gün sonra geri döneceğimi sorun olup olmayacağını sordum.Hayır sorun olmaz çıkış damgası basmadım rahat ol dönebilirsin dedi.

Şu an şüpheye düştüm,Vizem MULT girişli.Bu şekilde giriş çıkış yaparken sorun yaşayan oldu mu ?

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Cum Ağu 19, 2022 11:53 am

Merhaba arkadaşlar 4 hafta önce Almanyaya geldim. Daha yeni kendime bir adres ayarladım. Bremen BürgerServiceCenter a anmeldung icin gittim. Normalde araştırdığım kadariyla ilk anmeldung icin direkt gidildiginde yardimci oluyorlardi. Ama gittigimde kapidaki gorevli termin almam gerektini soyledi 115 iarayip termin aldim. 30 kasim tarihine verdi. Ocakta da vize surem bitiyor. Bunu daha öne nasıl çekebilirim tavsiyesi olan veya ayni durumu yasayan arkadaslar yazabilirse çok sevinirim

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Cum Eyl 09, 2022 6:53 pm

eleman eksikligi mi var, benim yabancilar dairesi memurlari mi cok rahatlar anlayamiyorum.

- aylar sonrasina randevular veriliyor.
- mevzuata dayali dilekce veriyorsun, adam sana "bu ne?" dermis gibi bakiyor, okumuyor bile.
- kanunlari bilmiyor, kanunun mantigini anlatiyorsun, adam anlamak icin ugrasmiyor bile.
- verdikleri kararlar acik bir sekilde mantik hatalari iceriyor.
- karardan memnun degilsen, sen git avukatin gelsin diye yüzsüzlük ediyor. lan olum avukata ne gerek var? bana kararinin sebeplerini kanunen aciklamak zorundasin. aciklayamiyorsan benim degil senin avukata ihtiyacin var.
- hangi belgeler lazim diye mail atiyorum, bir ay sonrasina randevu veriyor ve randevuda bana diyor ki bu belge lazim. ulan belgelerin listesini yapip bana gondereydin ya randevuya kadar tamamlardik. kafayi mi yedin bu nasil bir tembellik? karsinda insan var insan! randevu 10 dakika surdu, benim durumumu kontrol edip belgelerin listesini yapmasi ve bana göndermesi de anca 10 dakika sürerdi. safi zararsiniz gercekten.

yav abiler ablalar bakin sizi seviyorum. turkiye'deki kadar yolsuzluk yapmiyorsunuz, rusvet yemiyorsunuz, iyi güzel. ama lütfen benzer bir özveriyi yabancilar dairesinde de gösterin be. hani hukuk devletiydiniz? bizi insan yerine koymuyor musunuz? bu ne serkeslik ya? deli olacagim. hayatimdan aylar caldiniz terbiyesiz insanlar! hadi subat, mart ve nisan ayinda ukraynalilari bahane ettin. simdi ne var? niye bir maile cevap yazman ya da gönderdigim belgeleri kontrol etmen haftalar sürüyor? yicem almanyasini da, oturumunu da...

yahu yabancilarla konusmak anlasmak zor bak onu da anliyorum. belki her gün ayni konulari defalarca anlatmaya calisiyorsun insanlara, yorulmussun bitmissin. ama o kanunlari bilmek, ona göre davranmak da senin görevin be kardesim. ben sana git mevzuati ezberle demiyorum. biri sana bir iddiada bulunuyorsa en azindan git bi arastir, üslerine sor. nolur yavrum bitirdiniz beni ya yoruldum be.

bengizzz

Mesaj gönderen bengizzz » Pzt Haz 05, 2023 8:38 am

melo23 yazdı: Sal Mar 16, 2021 8:41 pm Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı, fikri olan vardır umarım.

2 hafta kadar önce uzun süre beklediğim vizem sonunda geldi ve Almanya'ya giriş yaptım. Vizem öğrenci adayı vizesi (şartlı kabul için) ve bu vize bana şartlı kabul belgemin süresi bittikten sonra geldi. oturum alma işlemleri içinse üniversite ve dil kursu kayıt belgesi sunmam gerekiyor. kursum bittiği için herhangi bir kursa kayıtlı değilim, geçen günlerde Telc C1 Hochschule sınavım vardı ama umutlu değilim, tekrardan Telc veya Testdaf a girmeyi planlıyorum, şartlı kabul ise anlattığım gibi. Bu durumda hangi yolu izlemeliyim ne yapmalıyım kafam karışık. At/11 belgem var, onun için bile AOK da sorun yaşadım öğrenci vizem olduğu halde üniversiteye bir kayıt yaptıramadığım için. Benim durumumda olan bir kişi sizce nasıl bir yol izlemeli?

Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba, benim de durumum sizinle aynı şu anda. Siz nasıl bir yol izlediniz? Yardımcı olursanız sevinirim

Burkicemki

Mesaj gönderen Burkicemki » Cmt Tem 08, 2023 6:42 pm

ugr.kca yazdı: Cmt Tem 23, 2022 4:20 pm Arkadaşlar Merhaba,

Almanya,ya 1 ay önce geldim.Oturum randevusunu aldım.Ancak bu hafta sonu için Türkiye ye gidip gelmem gerekiyordu.Çıkışta pasaport polisi çıkış damgası vurmadı,eğer damga vurursam bir daha geri gelemeyeceğimi söyledi,bende 2 gün sonra geri döneceğimi sorun olup olmayacağını sordum.Hayır sorun olmaz çıkış damgası basmadım rahat ol dönebilirsin dedi.

Şu an şüpheye düştüm,Vizem MULT girişli.Bu şekilde giriş çıkış yaparken sorun yaşayan oldu mu ?
Selamlar, sorunsuz şekilde giriş yapabildiniz mi? Aynu şüphe bende de var da cevaplarsanız aşırı mutlu olurum

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Pzt Ara 18, 2023 11:22 pm

2 senelik Master belki onun öncesinde 1 sene dil kursu ile Almanya'da kaldım diyelim. Kalıcı oturum için, alanımda iş bulmam şart mı? Yoksa herhangi bir mesleği icra ederek kalıcı oturum alabiliyor muyum bir süre kaldıktan sonra? En erken 3 yıl içerisinde vatandaşlık alınabiliyormuş yeni çıkan yasayla ancak iyi not+C1 Almanca+temiz sicil yeterli olmaz diye endişeleniyorum.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Ara 19, 2023 10:26 pm

Burkicemki yazdı: Cmt Tem 08, 2023 6:42 pm Selamlar, sorunsuz şekilde giriş yapabildiniz mi? Aynu şüphe bende de var da cevaplarsanız aşırı mutlu olurum
Oturum kartı ıle gırıs cıkıs yaparken kartı okutuyorlar damga yok genelde.

Deniz581

Mesaj gönderen Deniz581 » Cmt Ara 23, 2023 3:39 pm

Merhaba,

2 hafta önce master için 41f vizesiyle 1 yillik bloke hesap ile Almanyaya geldim. Masterim 2 yıllık, vizem ise 1 yıllık verilmiş. Oturum kartı almak istiyorum fakat bu süreçte benden diğer yılın bloke hesabını da isterler mi?

Ben su an randevu alsam su anki bloke hesabimla oturum kartı alabilir miyim? Kafam çok karıştı ve ne yapacağımı bilmiyorum, yardım ederseniz çok mutlu olurum iyi forumlar:)

Ppmm21

Mesaj gönderen Ppmm21 » Prş Oca 18, 2024 12:54 am

ozcartman yazdı: Sal Ara 19, 2023 10:26 pm Oturum kartı ıle gırıs cıkıs yaparken kartı okutuyorlar damga yok genelde.
Merhabalar benim oturum kartım yok daha çünkü zaten 1 yıllık xx kalışlı d tipi vizem var fakat bu şubat türkiyeye gitmem lazım bir sıkıntı olur mu acaba ?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Oca 19, 2024 12:17 am

Ppmm21 yazdı: Prş Oca 18, 2024 12:54 am Merhabalar benim oturum kartım yok daha çünkü zaten 1 yıllık xx kalışlı d tipi vizem var fakat bu şubat türkiyeye gitmem lazım bir sıkıntı olur mu acaba ?
Sorun olmaz gidebilirsiniz.

Ppmm21

Mesaj gönderen Ppmm21 » Cum Oca 19, 2024 1:32 am

ozcartman yazdı: Cum Oca 19, 2024 12:17 am Sorun olmaz gidebilirsiniz.
Çok teşekkürler

y257273

Mesaj gönderen y257273 » Cum Şub 16, 2024 1:54 am

Ppmm21 yazdı: Cum Oca 19, 2024 1:32 am Çok teşekkürler
gidip geldiniz mi sorun çıktı mı

Ppmm21

Mesaj gönderen Ppmm21 » Cum Şub 16, 2024 10:37 am

y257273 yazdı: Cum Şub 16, 2024 1:54 am gidip geldiniz mi sorun çıktı mı
Henüz gitmedim