Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ekn_oky

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Eyl 27, 2012 11:28 pm

[quote]esmer tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben master icin gidiyorum D tipi vize ile. Simdi oraya gittimde ilk once hostelde kalicam eve cikana kadar. hostelde kalirken rathause a gidip ikamet alabilirmiyim? bunun icin ne belgeler lazim? ikamet aldiktan sonra extra belge lazimmi? ilk once okula gidipte belgemi istiyim ?

Islemlerimin sirasi ne olmali?

tesekkurler.[/quote]

hannoverde hostelde kaldigin zaman ikamet vermiolar,termin veriyorlar o surede kira sozlesmeni getir diyorlar,diger eyaletleri bilemem

esmer

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen esmer » Cum Eyl 28, 2012 12:04 am

Zamaninda ev bulamassam ne olacak peki?

ekn_oky

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Eyl 28, 2012 12:28 am

ayni problem bende de var ama bilmiyorum nolr:D gorucez

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 1:14 am

ben munihte adres beyanina gittigimde sadece pasaportumu verdim baska da hicbisey istemediler. sira sana bagli ama ilk once yapman gereken adres beyani. daha sonra hesap islemlerini(acma, blokeyi kaldirma), saglik sigortasi basvurusunu,okul kaydini istedigin sirada yaparsin. bu arada saglik sigortasini yapmadan okul kaydini yapamazsin. en son oturma izni basvurus geliyo. bunlari yaptiktan sonra oturma iznine basvurabilirsin. cunku bu islemlerin belgelerini istiyolar :) ben geldim adres beyani yaptim, daha onceden gelmeden saglik sigortasina basvuru yapti babam, sonra okula kayit yaptim. suanda bekliyorum oyle :)

esmer

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen esmer » Cum Eyl 28, 2012 3:05 pm

pasaportunu verip adresom bu dedin ve baska hicbirsey istemediler mi?

Berlinde nasildir acaba bu islem?

Bide o careconceptin sitesine girdim, formu doldurunca direk maile geliyomu sigorta numarasi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 28, 2012 3:28 pm

[quote]esmer tarafindan yazilan metin:

pasaportunu verip adresom bu dedin ve baska hicbirsey istemediler mi?

Berlinde nasildir acaba bu islem?

Bide o careconceptin sitesine girdim, formu doldurunca direk maile geliyomu sigorta numarasi ?[/quote]

evet pasaportu verdim. sistemde vize basvurusu sirasinda verdigim adres gorunuyodu. bu adres mi dedi evet dedim. bekar misin, falan filan. posta kutusunda ve zilde ismin yaziyo mu dedi. evet annem babam yasiyo ayni soyadi hepimizin dedim. tamam dedi. sonra cikti aldi bilgisayardan kontrol edip imzalaman gerkiyo dedi, kontrol ettim imzaladim. sonra kaydin yapildigina dair belge verdi bitti.

berlinde nasil hic bilmiyorum.

benim saglik sigortasi babamin sigortasindan aile sigortasi altinda gerceklesti. 25 yasina kadar ondan yararlanabiliyorum. yani prim odemicem. o yuzden careconceptte islem nasil bilmiyorum. ama sana bikac tane mi ne belge vercekler sigortadan. onu okula veriyosun.

ekn_oky

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Eyl 28, 2012 4:15 pm

care conceptte yaptiriosun adrese daha sonra belge geliyor postayla. onda da muayenelerde sikinti oluyormus sen once ediosun daha sonra fisleri onlara yolluomussun sonra geri oduyolarmis hesabina parayi.

adres beyanina gelirsek,bu ciddi bir problem olabiliyor.deutschebank bile ikametgah belgesi olmadan blokeyi acmiyor.kalcak yer onemli mevzu

esmer

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen esmer » Cum Eyl 28, 2012 6:33 pm

careconceptin bana atti mail ile okula kaydimi yapabilirmiyim peki orda vizenizi uzatmak icin maildeki belge yeterli yazmislar.

ekn_oky

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ekn_oky » Cmt Eyl 29, 2012 12:23 am

o konuda bilgim yok bnm acikcasi ama sakincasi olacagini sanmiyorum,ama kesin kaynak olarak biri yorumlarsa daha ii olr

derya23

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen derya23 » Cmt Eki 06, 2012 11:31 pm

arkadaslar benim okulum siegende ama ablamlar bergisch gladbachta oturuyor bi sure boyle gidip gelecegim hatta hepte olabilir bu sekilde ablmin oturdugu adresi versem sorun olur bana garantor olmustu kendisi.oturum alirken bi problem yasar miyim?

izzy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen izzy » Çrş Eki 10, 2012 2:45 am

Bugun bakarken dikkatimi cekti Wuppertal Universitesi kayit icin gerekli evraklarda, gecerli oturma izni olan pasaport diyor. Simdi okula kaydolmadan oturma izni icin yabancilar subesine mi gitmem gerekiyor? Cunku bunun icin vaktim yok hemen okula kaydolup oturma iznini ondan sonra hallederim diye dusunuyordum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 10, 2012 6:28 pm

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Bugun bakarken dikkatimi cekti Wuppertal Universitesi kayit icin gerekli evraklarda, gecerli oturma izni olan pasaport diyor. Simdi okula kaydolmadan oturma izni icin yabancilar subesine mi gitmem gerekiyor? Cunku bunun icin vaktim yok hemen okula kaydolup oturma iznini ondan sonra hallederim diye dusunuyordum.[/quote]

kayit belgesini(immatrikulationbescheinigung ya da Studienbescheinigung) olmadan oturum verceklerini sanmam cunku ben oturum almaya gittim pazartesi ve ilk sorduklari bu belge oldu. daha sonra saglik sigortasi ve finansi sordular :) ben munihteyim, eyaletten eyalete degisir mi bilemem bu durum

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 10, 2012 6:30 pm

[quote]derya23 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar benim okulum siegende ama ablamlar bergisch gladbachta oturuyor bi sure boyle gidip gelecegim hatta hepte olabilir bu sekilde ablmin oturdugu adresi versem sorun olur bana garantor olmustu kendisi.oturum alirken bi problem yasar miyim?[/quote]

ben munihte ailemle kaliyorum ve okula 78 km uzagim. arabayla git gel yapiyorum. oturum almaya gittim ve bana neden oyle neden boyle hic sormadilar. rosenheimda oda ariyorum deyince 3 hafta sonra oturum karti duzenlendikten sonra yap dedi o kadar.

bjk_oguz

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Eki 10, 2012 11:54 pm

[quote][quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Bugun bakarken dikkatimi cekti Wuppertal Universitesi kayit icin gerekli evraklarda, gecerli oturma izni olan pasaport diyor. Simdi okula kaydolmadan oturma izni icin yabancilar subesine mi gitmem gerekiyor? Cunku bunun icin vaktim yok hemen okula kaydolup oturma iznini ondan sonra hallederim diye dusunuyordum.[/quote][/quote]

Bence once yabancilar subesine git.Oturumun olmadan Uni seni kayit yapmayabilir.Sonucta Ausweis veya Pass gormek isterler.

izzy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 12:07 am

Ben 25 ekim\' de Almanya\' ya geliyorum. 26 Ekim son kayit tarihi. Yabancilar subesi randevusuz kabul etmiyor ve kalacak yerim henuz belli degil. Yani oturum islemleri icin zamana ihtiyacim olacak, nasil cikacagim bu isin icinden hic bilmiyorum.

bjk_oguz

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eki 11, 2012 12:43 am

Ben seni Almanya\'da sandim,pardon.Ozaman bir sikinti cikmaz kanimca.Okula durumu anlatirsin geldiginde, bir problem olacagini sanmiyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 11, 2012 12:48 am

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Ben 25 ekim\' de Almanya\' ya geliyorum. 26 Ekim son kayit tarihi. Yabancilar subesi randevusuz kabul etmiyor ve kalacak yerim henuz belli degil. Yani oturum islemleri icin zamana ihtiyacim olacak, nasil cikacagim bu isin icinden hic bilmiyorum.[/quote]

bu konuyu okula sorsan ?.. sonucta alacagin vizenin uzerinde su okulda ogrenim amacli diye yaziyo ve okullar yabancilar subesinin okul kaydi olmadan oturum vermede sikinti cikaricagini ya da vermedigini biliyodur

suanda almanya elektronik kart sistemine geciyo. ben oturum basvuru yaptim pazartesi ve oturum kartimin 3 hafta sonrasinda falan elime gececegini soylediler. karti teslim alma formundan baska da bisey vermediler.

izzy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 4:56 pm

Okulla gorustum gerek yokmus oturum iznine. Arkadas ozaman neden kagida oyle yaziyorsunuz :D

alevv

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen alevv » Prş Eki 11, 2012 10:35 pm

direk zaten oturum izni almana gerek yokki. 3 ay olmadan gitmen yetrli zaten o zamana kadr coktan duzene girer

izzy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 11:52 pm

Oyle ama kabul belgesinin uzerinde kayit icin gerekli belgelerde oyle yazinca suphelendim.