Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvuru Aşaması

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
karamolly

Başvuru Aşaması

Mesaj gönderen karamolly » Pzt Ara 19, 2016 8:22 pm

Merhaba Arkadaşlar,

İngilizce master programı için başvuruda bulunuyorum. Gerekli bilgileri başvuru portalına yükledim. 4 kısım boş kaldı.Biraz önce bir mail aldım bazı belgelerin istenilen tarihlerinde değişiklik yapılmış bunları yüklemediniz başvuru sürecinizi etkileyebilir değerlendirme dışında kalabilirsiniz diye.

1-Abstract of projects relevant area-
Bu alana yönelik 3 tane projem var biri tez.bunları hali hazırda özgeçmişimde belirttim. Buraya nasıl bir döküman hazırlamalıyım kısaca yaptığım projelerimi anlatmalıyım herhangi bir resmi kabulu olmayacak bunun için önerilerinizi duymak isterim.

2-Higher secondary school certificate/certificate of university entrance qualification

orta öğretim sertifika ve üniversite giriş belgesi istiyor bunu anlamadım acaba bu herkes için mi isteniyor yoksa yalnızca lisans için mi?

3-Proof special request

4-Special request application

Açıkcası bölümün sitesinde istenen belgelerin hepsini yükledim ve kabul edildi şimdi bunlar ve bu mail nerden çıktı hiç anlam veremedim.

Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

karamolly

Re: Başvuru Aşaması

Mesaj gönderen karamolly » Çrş Ara 21, 2016 12:23 am

İlk iki maddedeki sorunumu çözecek tecrübeli arkadaşlar,özellikle grup yöneticisi değerli arkadaşlar fikir sahibiyseniz ve paylaşımda bulunursanız çok sevirim. Bu sorunu biran önce çözmem lazım.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Prş Ara 22, 2016 1:34 am

Merhaba Arkadaşlar,

Çok şükür sorunlarımı araştırarak çözdüm. Kimsenin bilgi sahibi olmadıgına göre çözümüde buraya yazayım belki birisine yardımı olur.

Abstract of projects için bir taslak var ve taslağı kendime göre düzenledikten sonra projelerimi yazdım sisteme yükledim onay aşamasında.

Lise diploması evet isteniyormuş anlam veremediğim bir şekilde ama kabul alırsan başvuru anına kadar süresi var o yüzden yüklemedim.

Diğer alanlarda özel başvuru sahipleri ve istekleri içinmiş benim özel bir durumum olmadıgı için gerekli değil.

Saygılar.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ara 22, 2016 10:13 am

Hayırlı uğurlu olsun hocam, hangi bölüme başvurunuz acaba gecmis projeleri görmek istediler? İnşallah güzel haberler alırsınız

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Prş Ara 22, 2016 11:45 am

Merhaba,

Bazı üniversiteler açtıkları master programlarında adayın o alana yönelik tecrübesi, stajı veya projelerini istiyor. Bu yüzden abstract of projects dökümanını istediler bende hazırlayıp gönderdim biraz öncede kabul edildi sistemde.

Başvurduğum programda TH Ingolstadt M.Eng. Automotive Production Engineering programı.

Teşekkür ederim herkese bol şans inşallah.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Mar 06, 2017 8:38 pm

**certificate of university entrance qualification

Arkadaşlar bu belge ne oluyor yani ÖSYM puanı mı ÖSYM sitesinden üniversite kazandı belgesi mi yoksa direk lise diploması mı ?

Birde bazı okullar neden onaylı fotokopi istiyor elimdeki transkript ingilizce,staj tamamladı belgesi ingilizce,dil yeterliliği ingilizce ve hepsi resmi damgalı mühürlü, orjinali yollasak sıkıntı mı çıkar herbir belgenin noterden geçmesi demek tonla harcama demek :(

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Pzt Mar 06, 2017 9:36 pm

çözümü bulup bizimle paylaştığın için teşekkürler

burakaraarslan

Mesaj gönderen burakaraarslan » Cum Mar 10, 2017 10:09 am

Merhaba Arkadaşlar,

Haziran ayı itibari ile Türkiye'deki üniversiteden makina mühendisliği bölümünden mezun olacağım ve Almanya'da yüksek lisans eğitimi planlıyorum. Paderborn Universitesi'ni bu bağlamda uygun görmekteyim. Ancak eylül dönemi için başvuru süresini kaçırma konusunda şüpheye düştüm. Acaba son başvuru tarihini öğrenebilirmiyim. Bir de diploma notum 2.40 olacak gibi gözüküyor. Bu ortalama sizce ne kadar uygundur? Kocaeli Üniversitesi öğrencisiyim ve geçme notumuz 65 olduğu için bu ortalamanın ösym denklik sisteminde dahada yükseldiğini duymuştum. Ne kadar yükselir acaba?

Teşekkür ederim..

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Mar 10, 2017 10:13 am

burakaraarslan yazdı:Merhaba Arkadaşlar,

Haziran ayı itibari ile Türkiye'deki üniversiteden makina mühendisliği bölümünden mezun olacağım ve Almanya'da yüksek lisans eğitimi planlıyorum. Paderborn Universitesi'ni bu bağlamda uygun görmekteyim. Ancak eylül dönemi için başvuru süresini kaçırma konusunda şüpheye düştüm. Acaba son başvuru tarihini öğrenebilirmiyim. Bir de diploma notum 2.40 olacak gibi gözüküyor. Bu ortalama sizce ne kadar uygundur? Kocaeli Üniversitesi öğrencisiyim ve geçme notumuz 65 olduğu için bu ortalamanın ösym denklik sisteminde dahada yükseldiğini duymuştum. Ne kadar yükselir acaba?

Teşekkür ederim..
Ortalaman aynı kalıyor,yükselme olmuyor. Aynı durum benim üniversitede de vardı geçme notu 70 olduğu için bizde öyle hayallere kapılmıştık. Fakat sadece hayalle kaldı.
Be different,make a difference...

bfbc2

Mesaj gönderen bfbc2 » Çrş Nis 26, 2023 8:41 pm

hunterqb yazdı: Pzt Mar 06, 2017 8:38 pm **certificate of university entrance qualification

Arkadaşlar bu belge ne oluyor yani ÖSYM puanı mı ÖSYM sitesinden üniversite kazandı belgesi mi yoksa direk lise diploması mı ?

Birde bazı okullar neden onaylı fotokopi istiyor elimdeki transkript ingilizce,staj tamamladı belgesi ingilizce,dil yeterliliği ingilizce ve hepsi resmi damgalı mühürlü, orjinali yollasak sıkıntı mı çıkar herbir belgenin noterden geçmesi demek tonla harcama demek :(
gerçekten bu belge nedir bilen var mı

lewis

Mesaj gönderen lewis » Prş Nis 27, 2023 1:39 pm

hunterqb yazdı: Pzt Mar 06, 2017 8:38 pm **certificate of university entrance qualification

7tl falan değil mi belge onayı işi, 2017'ye mesaj yolluyorum :D