Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ULUSAL VIZEMDEKI ÇALIŞMA YAZISI HAKKINDA

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fuatbaslik

ULUSAL VIZEMDEKI ÇALIŞMA YAZISI HAKKINDA

Mesaj gönderen fuatbaslik » Pzt Ara 19, 2016 7:18 pm

BESCHÄFTİGUNG NUR GEM. s 16 (3) AUFENTHG AUFENTHALTSDAUER ENTSPRICHT GULTIGKEIT
ABH : KRV GOSLAR
Ulusal vizemde bu yazıyor ne demek oluyor bu ? Bu konuda tecrübeli arkadaşlarım yardım ederseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: ULUSAL VIZEMDEKI ÇALIŞMA YAZISI HAKKINDA

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 19, 2016 8:01 pm

standart ögrenciler icin olan calisma izni mevcut, GOSLAR yabancilar subesinde oturum alcaksin.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Pzt Ara 19, 2016 8:47 pm

welly275 yazdı:standart ögrenciler icin olan calisma izni mevcut, GOSLAR yabancilar subesinde oturum alcaksin.
Ne kadar çalışma hakkım var yılda bir bilginiz var mı ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 19, 2016 10:31 pm

120 tam gün ya da 240 yarim gün olmasi lazim

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Pzt Ara 19, 2016 11:29 pm

o yazı herkeste yazıyor diye biliyorum sana oturum uzatmadan çalışma izni hemen vermez konsolosluk oturumu uzatınca yabancılar polisi verir eğer dil kursu yapacaksan önce vermiyebilirler genellikle ama belli olmaz ben şimdi dil kursu yapıyorum bana 120 gün tam 240 gün yarım çalışma izni verdiler.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Sal Ara 20, 2016 12:45 am

mustifiz yazdı:o yazı herkeste yazıyor diye biliyorum sana oturum uzatmadan çalışma izni hemen vermez konsolosluk oturumu uzatınca yabancılar polisi verir eğer dil kursu yapacaksan önce vermiyebilirler genellikle ama belli olmaz ben şimdi dil kursu yapıyorum bana 120 gün tam 240 gün yarım çalışma izni verdiler.
Sen vizeyi ilk aldığında sende de bu yazı mi vardı ? Çalışabilir yazısı demek oluyor bu yazı yanlış bilmiyorsam

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ara 20, 2016 2:24 am

hayir yanlis bilgi. giris vizesinde yazmislar calisma iznini. neden tekrar oturuma ihtiyac olsun calisma izni icin?

herkeste yazmiyor bu da yanlis bilgi. genelde dil kursu sirasinda verilmez ama praktikte verildigi de oluyo.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Sal Ara 20, 2016 9:26 pm

welly275 yazdı:hayir yanlis bilgi. giris vizesinde yazmislar calisma iznini. neden tekrar oturuma ihtiyac olsun calisma izni icin?

herkeste yazmiyor bu da yanlis bilgi. genelde dil kursu sirasinda verilmez ama praktikte verildigi de oluyo.
Peki bir sorum daha olacak . GOSLAR yabancılar şubesinden oturum alacaksın dedin . Ben dil kursumu başka bir şehirde almak istesem başka yerde oturum alamaz miyim . Üniversiteden sartlı kabul alan kişiler sanırım istediği şehirde dil kursuna katılabilir. Ben normalde üniversitenin dil kursuna gidecektim ama başka bir şehirde dil kursuna gitmek istiyorum . Gideceğim o şehirde oturum alamaz miyim ? Yani illa Goslar yabancılar şubesinde mi uzatmam lazım vizemde öyle yazıyor diye ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ara 20, 2016 11:10 pm

dosyan orda, o yüzden ilk orayla iletisime gececeksin. goslar yabancilar subesine gidip konusabilirsin ilk seferden sonra sorun yok zaten istersen fizana tasin ama ilk seferde dikkat etmek gerek

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Ara 21, 2016 1:13 am

hocam bende kabulu wuppertalda aldım şimdi karlsruhe de dil kursu yapıyorum oturumu bir yıl uzattılar.buradaki polis çok ıyı nıyetliydi çunku benım dosya oradaydı karlsruhe gelmesı lazım oturumu alabilmem için normalde biraz uğraştırdılar dedi wuppertal polisi ama sağolsun polis ilgilendi normal prosedurları uyguladı 3 ay da oturumum geldi.aynen şuan arkadaşım da karlsruhe de kabul aldı şimdi berlinde dil yapıyor geçen hafta oturum randevusu vardı oradaki polis neden buraya geldin diye problem çıkarmış senın dosyan karlsruhede diye adamlar ugrasmak istemiyor anladın mı tamam demişler vize süresi oldugu için formları vermiş tekrardan randevu verdiler ve biraz gecikecegini soylemişler buda normal çunku dosya buradan berline gidecek bide şöyle problem var oturum kartının gelmesi uzayabilir öünkü polis bize söylemişte tek sizin için dosya göndermezler bir aydan fazla bekleiyıp topluca gönder süreleri varmış dosyaların bilgin olsun.oturum randevusunda sakın böyle durum ile karşilaşırsan panikleme durumunu anlat eğer almancan iyi değilse iyi bilenle gitmekte fayda var.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Çrş Ara 21, 2016 1:35 am

mustifiz yazdı:hocam bende kabulu wuppertalda aldım şimdi karlsruhe de dil kursu yapıyorum oturumu bir yıl uzattılar.buradaki polis çok ıyı nıyetliydi çunku benım dosya oradaydı karlsruhe gelmesı lazım oturumu alabilmem için normalde biraz uğraştırdılar dedi wuppertal polisi ama sağolsun polis ilgilendi normal prosedurları uyguladı 3 ay da oturumum geldi.aynen şuan arkadaşım da karlsruhe de kabul aldı şimdi berlinde dil yapıyor geçen hafta oturum randevusu vardı oradaki polis neden buraya geldin diye problem çıkarmış senın dosyan karlsruhede diye adamlar ugrasmak istemiyor anladın mı tamam demişler vize süresi oldugu için formları vermiş tekrardan randevu verdiler ve biraz gecikecegini soylemişler buda normal çunku dosya buradan berline gidecek bide şöyle problem var oturum kartının gelmesi uzayabilir öünkü polis bize söylemişte tek sizin için dosya göndermezler bir aydan fazla bekleiyıp topluca gönder süreleri varmış dosyaların bilgin olsun.oturum randevusunda sakın böyle durum ile karşilaşırsan panikleme durumunu anlat eğer almancan iyi değilse iyi bilenle gitmekte fayda var.
Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Çrş Ara 21, 2016 1:37 am

welly275 yazdı:dosyan orda, o yüzden ilk orayla iletisime gececeksin. goslar yabancilar subesine gidip konusabilirsin ilk seferden sonra sorun yok zaten istersen fizana tasin ama ilk seferde dikkat etmek gerek
120 gün tam 240 gün yarım çalışma hakkı demiştiniz ama sanırım benim sadece tatil günleri çalışma hakkım var öyle görünüyor. Ama ben dil kursu yapacağım nasıl olacak bu durum ? Hangi tatil günleri çalışabilirim ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ara 21, 2016 1:03 pm

oturum alinca ortaya cikar. orda daha detayli yaziyolar genelde. 16 3 devaminda üniversiteye hazirlik asamasinda sadece tatil günleri deniyo. dedigin dogru olabilir

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Çrş Ara 21, 2016 8:57 pm

welly275 yazdı:oturum alinca ortaya cikar. orda daha detayli yaziyolar genelde. 16 3 devaminda üniversiteye hazirlik asamasinda sadece tatil günleri deniyo. dedigin dogru olabilir
Anladım . Vizem 18 haziranda bitecek o zaman mı oturum alacağım yoksa gittiğim anda mı ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ara 21, 2016 11:19 pm

o tarihe kadar istedigin bi anda

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Prş Ara 22, 2016 12:24 am

welly275 yazdı:o tarihe kadar istedigin bi anda
Peki sadece tatil günleri çalışma derken haftasonları mı ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 22, 2016 11:38 pm

o kadarini bilmiyorum. yabancilar subesine sorman lazim

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Cum Ara 23, 2016 4:31 am

welly275 yazdı:o kadarini bilmiyorum. yabancilar subesine sorman lazim
Sadece tatillerde çalışma seçeneğim var ama beni işe alacak yer tanıdıksa ve beni işe almayı kabül ederse resmi olarak çalışabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 24, 2016 2:41 pm

onlarin kabul etmesiyle olmaz o. calisma iznin varsa olur.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Sal Oca 24, 2017 8:58 pm

welly275 yazdı:onlarin kabul etmesiyle olmaz o. calisma iznin varsa olur.
Merhabalar halihazırda Almanyadayım. Bugün Yabancılar şubesine gittim . Vizemdeki çalışma yazısı hakkında bilgi almak için .
(BESCHÄFTİGUNG NUR GEM. s 16 (3) AUFENTHG AUFENTHALTSDAUER ENTSPRICHT GULTIGKEIT)
Durumumu anlattım . Üniversite öncesi dil kurusuna gittiğimi söyledim. Pasaportumu aldı. Pasaportumdaki çalışma yazısını okudu . Hemen bir kitap aldı eline sanırım Alman kanunu. Sonra yılda 240 gün yarım 120 gün tam çalışabilirsin dedi.
Bu yazıyı yazmamda ki amaç sanırım en çok merak edilen konu olması. Umarım faydası olmuştur.