Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Askerlik Tecil Muayenesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sayko

Askerlik Tecil Muayenesi

Mesaj gönderen sayko » Prş Ara 15, 2016 10:42 pm

Arkadaşlar tecil yapmak için Eylül'de şubeye başvurdum. (Ağustos'ta mezun oldum lisanstan) Daha sonra aile hekimliğine gitmemi söylediler. Hastalığınız var mi dendiginde belimde fıtık var dedim. Bundan sonra, sağlık heyetinden askerlik yapabilir ya da yapamaz kararı içeren bi yazı almam istendi.

Mrlar vsler hala muayene bitmedi. Şimdi bi test isteniyor ve o da muhtemelen 2 hafta içinde bitmeyecek ve muayeneyi yarım bırakıp gidersem tecil ettiremeyecegim soylendi. Ancak telefonda bunu soyleyen kisi bilgili gibi gelmedi bana. Sonuçta tecil hakkim var sağlıklı ya da sağlıksız olsam da.

Aynı durumu yasayan ya da bilgi sahibi olan var mı? Yoksa kursumu 2 ay sonraya erteleyeceğim.

Denizz

Re: Askerlik Tecil Muayenesi

Mesaj gönderen Denizz » Prş Ara 15, 2016 11:03 pm

Sayko yetiştirmeye çalış ama yetişmiyorsa da aile hekimine durumunu anlat. zaten yurt dışına bilmem kaç yıllığına gideceksin şimdilik bel fıtığı olduğunu söylememişsin gibi yapsın. seninde söylediğin gibi tecil yapma hakkın var öyle yada böyle.

Kabul etmezse onun olmadığı bir zamana denk getirip başka bir doktordan muayene olabiliyorsun diye biliyorum. en kötü başka bir aile hekiminden raporunu alıp tecil işlemini yap bence.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Prş Ara 15, 2016 11:17 pm

Valla test randevusunu hemen verip sonuçlandırsalar hallolur da gec veriyolar. Artık dosyam oluşturuldugu icin tekrar aile hekimine gidemem, ogrendiler artik hasta olduğumu. benimki extrem bi durum. Hic muayeneye başlamasaydım Almanya'da tecilletebilirdim de ne bilim söyledim birden hastayim diye. Gerçi başlangıç seviyesindeydi niye soylediysem :(

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Ara 15, 2016 11:27 pm

abi 3 yıl önce hiç böyle sistematik bir şey yoktu ne askeriyede ne de aile hekimlerinde. devlet hastanesinden falan alsan sağlık raporunu askerlik şubesi kabul etmiyor muymuş?

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cum Ara 16, 2016 12:52 am

Testler bitip, askerliğe elverişli ya da elverişsiz yazısını görmeden tecil etmiyorlarmış benim durumum için. Sorun da testlerin bir türlü bitmemesi, testleri ileri tarihlere randevu vermeleri. Almanya'ya 2 3 hafta içinde gidecek olmamdan mütevellit testleri gerçekleştirme ihtimalim az, bu nedenle muayenemi yarım bırakıp tecil hakkı istiyorum ama olmuyor diyorlar. Ama araştırmaya devam edeceğim. Sağolasın yardımın için.

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Cum Ara 16, 2016 9:58 am

sayko yazdı:Arkadaşlar tecil yapmak için Eylül'de şubeye başvurdum. (Ağustos'ta mezun oldum lisanstan) Daha sonra aile hekimliğine gitmemi söylediler. Hastalığınız var mi dendiginde belimde fıtık var dedim. Bundan sonra, sağlık heyetinden askerlik yapabilir ya da yapamaz kararı içeren bi yazı almam istendi.

Mrlar vsler hala muayene bitmedi. Şimdi bi test isteniyor ve o da muhtemelen 2 hafta içinde bitmeyecek ve muayeneyi yarım bırakıp gidersem tecil ettiremeyecegim soylendi. Ancak telefonda bunu soyleyen kisi bilgili gibi gelmedi bana. Sonuçta tecil hakkim var sağlıklı ya da sağlıksız olsam da.

Aynı durumu yasayan ya da bilgi sahibi olan var mı? Yoksa kursumu 2 ay sonraya erteleyeceğim.
Geçmiş olsun Sayko, benim de bileğimde platin vardı, çok kötü kırılmıştı. Ona rağmen yok Adana Askeri Hastane filan gittik geldik sonuç: Komando olamaz, askerliğe elverişli. Keşke sen de bir sıkıntı yok deseydin.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cum Ara 16, 2016 3:17 pm

Sagolasin deniz2051. Sana da geçmiş olsun. Maalesef öküzün altında buzagi ariyolar, yapacak bi sey yok.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cum Ara 16, 2016 11:34 pm

ARKADASLAR bir sorum daha olacak; ben açıkçası muayeneyi yarım bıraksam da tecil hakkım olduğunu düşünüyorum. Bu durumla pek karşılaşmadıkları için tecil ettiremezsin dediklerini düşünüyorum. Bu konu hakkında hukuki ya da teknik bilgiye hangi birimden, kişiden ulaşabilirim?

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Cmt Ara 17, 2016 1:52 am

Ailenden birine vekalet vererek sorunu çözebilirsin.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cmt Ara 17, 2016 3:20 am

caglartsr yazdı:Ailenden birine vekalet vererek sorunu çözebilirsin.
beni muayene etmeleri gerekirken ailemden birini muayene edemezler. Farklı bir sey anlatmak istediysen tam anlamadim.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cmt Ara 17, 2016 5:43 am

Demin şöyle bir şey okudum. Kaçak durumunda olsak bile yüksek lisans vs. kaydı olunca tecilleniyomus tekrar. Ama dil kursuna kaydolursak da bu geçerli olur mu bilmiyorum. Bu anlattığım şey umarım olabilir bir seydir de kurtulurum bu sıkıntıdan, bayağı kendimi yedim çünkü.