Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yetim maaşı

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bwl

yetim maaşı

Mesaj gönderen bwl » Sal Ara 13, 2016 1:00 am

arkadaslar merhaba,

yetim maaşı için Almanya' daki okulun internet sitesi üzerinden aldığım öğrenci belgesini Türkiye' deki ilgili makamlara yollamıştım. Ancak bu konu ile ilgili bir posta aldım:

"Kayıtlı bulunduğu okul idaresinden kesin kayıt yaptırdığı tarihi ay ve gün olarak gösterir ve halen öğrencilik haklarından faydalanıp faydalanmadığını belirtir şekilde alınacak Öğrenci Belgesi' nin aslının gönderilmesini rica ederiz" diye.

Muhtemelen sizde de öyledir, buradaki üniversitelerde imza olmadan kullanılabilecek belgeler var hep. Bir yetkili belgelere imza atmıyor Türkiye' deki gibi. Kayıt olduğum gün aldığım Einschreibung belgesi var. Onun çoğunda da internet sitesini nasıl kullanabileceğim vs yazıyor ve o belgenin de imzasız kullanılabileceği belirtilmiş belgenin en sonunda.

Ben bu şekilde bir yazıyı nasıl alacağım? Kimse imza vs atmıyor burada bir belgeye. Öğrenci belgesini zaten kendimiz internetten direkt alıyoruz çıktı olarak. Bir tane de, üzerinde pek fazla bilginin yer almadığı Einschreibung var dediğim gibi. Türkiye' ye bu durumu nasıl anlatabilirim veya buralarda birilerinden imzalı bir belge falan alabilir miyim şu gün gelmiştir kaydolmuştur ve hala öğrencidir diye?

Daha önce sitede yetim aylığı bağlatan birileri olmuş muydu, bağlattıysanız nasıl yapabildiniz? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: yetim maaşı

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ara 13, 2016 1:06 am

bizim memurumuz ne kadar mal ya. okuldan rica edebilirsin kaze atmalarini durumu anlatarak. diger taraftan ögrenci dosyasini genelde erkek ögrenciler actirir ama varsa dosyan konsolosluktan belge alabilirsin surda ögrencidir diye. yoksa da onlara sor bakalim asli gibidir mührü vuruyolar mi