Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tam Sartli kabul..... yardim lutfen

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Fastlane621

Tam Sartli kabul..... yardim lutfen

Mesaj gönderen Fastlane621 » Cmt Ara 10, 2016 11:20 pm

Merhaba arkadaslar vize gorusmem sirasinda gorevli bayan benim tam sartli kabul sahibi olmadigimi elimdeki sartli kabul belgesinin teyit yazisi,bizim universitemize basvurabilir tarzi birsey oldugunu söyledi.Tam sartli kabul ise dil yeterliligimi tamamlarsam universiteye kesin kabul edilecegim anlamina geliyormus.Ona sahip olmam durumunda kendi ellerikollari bagli olacagini söyledi.
Ben kendiminkini tam sartlikabul saniyordum acikcasi cok kafam karisti ilkkez boyle birsey duyuyorum...
Birisi beni aydinlatabilir mi ?

Deniz2051

Re: Tam Sartli kabul..... yardim lutfen

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzr Ara 11, 2016 12:15 pm

Tam şartlı kabul ne yahu?

Şartlı kabul, ben seni kabul ettim ama git dil şartını hallet de gel demek.
Direk kabul, zaten Almanca dil bilgin var ve okul da seni kabul etmiş yani gidip direk eğitime başlayacaksın demek.

Bir de bazı üniversiteler dil kursu+studium veriyor. Onda da dil eğitimi alıp, gerekli sınavlardan geçtikten sonra tekrar başvuru yapıyorsun.

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Pzr Ara 11, 2016 3:36 pm

Ben de ilk defa duydum konsolosluk görevlisinden....

Bremen Universitesinin kendi bünyesinde dil kursu yok,
Dil kursu+studium oldugunu sanmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 12, 2016 1:20 pm

Konsolosluk özellikle bir cok Suriyelinin vize basvurusundan dolayi cok sayida yeni görevli aliyor ve bu yeni görevliler de ön kabulün ne oldugunu tam olarak bilmiyorlar maalesef. Öyle bir belge istiyorlarki, ögrenci gider gitmez üniversitede derslere girsin. Durumu defalarca konsolosluga acikladik ama halen anlamayan görevliler mevcut. Fakat basvuru kabul edildiyse sorun yok cünkü yukardaki amirleri ve Almanya daki yabancilar dairesi sonucta ön kabulün ne oldugunu biliyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com