Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Ağu 06, 2010 3:08 pm

serhadyuce selam.

benim almanyada bi arkadasim Ruhr-Universitaet Bochum\'a 2.40 ortalamayla mastera girdi, hatta gecen subat ayinda mezun oldu :)

ortalamam kotu diyosun ama mesela ne kadar kotu.

yazarsan kritik yapabiliriz, forumdai digerlerinin dedigin gibi niyet mektubu cok onemli bu konuda. almanca seviyen nasil?

uk

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Cum Ağu 06, 2010 4:11 pm

almanca seviyem yok oprdaki universitenin kendi bunytesinde verdigi dilk kursu var..........ben gidip orda i
lk basta dil kursu gorup ondan sonra universiteye devam edecem....
[/b

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Ağu 06, 2010 11:27 pm

peki soyle bi sey mumkun mu?

mesela ogrenci vizesine basvurucam ve almanyadaki dil kursum 4ekimde basliyor ama ben yerlesmek ve biraz da olsun yasama alismak icin dil kursumun baslangic tarihinden oncesi icin vizeye basvurabilir miyim? mesela dil kursum 4 ekimde basliyo ama ben 20 eylulde giris yaomak istiyorum.

yoksa dil kursumun basladigi tarihten itibaren mi vizeye basvurmam gerek?

biraz fantazik bi soru oldu :)
uk

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Pzt Ağu 09, 2010 2:42 pm

Arkadaslar benim belgelerle ilgili bir sorum olacakti.
Simdi bir Turkce belgeyi cevirttirdik diyelim.

Konsolosluga giderken

Bu belgenin Turkce aslini goturuyoruz.
Peki 2 adet Turkce fotokopi gerekiyor mu?

Bir de ceviri yaptirdik. Cevirinin 2 fotokopisini mi aliyoruz?
Ben belgeleri cevirttirirken 2 adet yaptirdim hepsinden nasil olsa ekstra para almiyordu tercuman.
Yani cevirinin aslini almiyor mu konsolosluk?

Bir de 3 tane biyometrik resim diyor. Formlara 2 tane yapistiriyoruz. Bunlarin disinda mi 3 resim olmali, yoksa 3 tane yaptirip 2 tanesi formlarda olacak sekilde mi?

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Pzt Ağu 09, 2010 11:13 pm

Turkce fotokopi yapmana gerek yok turkce olanlari almanca yeminli tercumana cevirttirecen ve diyeceksin ki 2 nusha olacak

1 tane tercume ettirip onun fotokopisini yapamassin. Her tercume edilen belgenin uzerinde tercumanin imzasi kasesi vs olur ve orjinal belgenin fotokopisini arkasina zimbalarlar.

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Sal Ağu 10, 2010 1:09 am

[quote]mcclaynn tarafindan yazilan metin:
Turkce fotokopi yapmana gerek yok turkce olanlari almanca yeminli tercumana cevirttirecen ve diyeceksin ki 2 nusha olacak

1 tane tercume ettirip onun fotokopisini yapamassin. Her tercume edilen belgenin uzerinde tercumanin imzasi kasesi vs olur ve orjinal belgenin fotokopisini arkasina zimbalarlar. [/quote]

Ben de oyle dedigin gibi yaptirdim da, randevu alirken kadin kafami karistirdi.
Diplomani cevirttireceksin, sonra cevirinin 2 fotokopisini alacaksin falan dedi.
2 kere de onaylattim emin misiniz diye, gayet emin konustu.

Neyse o zaman benim yaptirdigim dogru demekki, 2 tane imzali kaseli ceviri goturecegim, dedigin gibi arkasinda orijinallerinin fotokopileri zimbali zaten.

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Çrş Ağu 11, 2010 2:50 pm

Herkese merhaba, ben Dortmund universitinden master icin kabul maili aldim, hala kabul belgemi beklemekteyim. buarada yapilcak islemler icin arastirma yapiyodum. forumu baya bi karistirdim ama bulamadim,burdan sorayim dedim. 1) benim yesil pasaportum var, bu yukarda saydiginiz belgelerin ne kadarini toplamak zorundayim? yoksa yine hepsini toplayacak miyim?
2) bloke hesap zorunlu birsey degil di mi? ailemin o kadar nakit cikarabilcek maddi gucu yok,ancak her ay ellerine 650 euro gonderebilcek kadar para gecicek. bloke hesap actirmadan tasdikli taahhutname versem olur mu?
simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 11, 2010 3:04 pm

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:
peki soyle bi sey mumkun mu?

mesela ogrenci vizesine basvurucam ve almanyadaki dil kursum 4ekimde basliyor ama ben yerlesmek ve biraz da olsun yasama alismak icin dil kursumun baslangic tarihinden oncesi icin vizeye basvurabilir miyim? mesela dil kursum 4 ekimde basliyo ama ben 20 eylulde giris yaomak istiyorum.

yoksa dil kursumun basladigi tarihten itibaren mi vizeye basvurmam gerek?

biraz fantazik bi soru oldu :)[/quote]

Vize basvurusunda bulunurken ,Almanya\'da bulunmak istediginiz tarih yaziyor oraya ne yazarsan ona gore ayarkiyorlar..Tabi dil kursu balnagic tarihi ile gitmek istedigin tarih arasinda bir ucurum olmamali..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 11, 2010 3:09 pm

[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar benim belgelerle ilgili bir sorum olacakti.
Simdi bir Turkce belgeyi cevirttirdik diyelim.

Konsolosluga giderken

Bu belgenin Turkce aslini goturuyoruz.
Peki 2 adet Turkce fotokopi gerekiyor mu?

Bir de ceviri yaptirdik. Cevirinin 2 fotokopisini mi aliyoruz?
Ben belgeleri cevirttirirken 2 adet yaptirdim hepsinden nasil olsa ekstra para almiyordu tercuman.
Yani cevirinin aslini almiyor mu konsolosluk?

Bir de 3 tane biyometrik resim diyor. Formlara 2 tane yapistiriyoruz. Bunlarin disinda mi 3 resim olmali, yoksa 3 tane yaptirip 2 tanesi formlarda olacak sekilde mi?[/quote]

ybrk sitede detayli anlattik hangileri lazim ,kac tane fotokopi lazim ,orijinali mi fotokopisi mi diye....Neden hala buraya bu konu hakkinda soru soruyorsunuz anlayamiyorum...!!!!

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2 yani suan da bu soruyu yazdigin basligin ilk sayfasina baktin mi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 11, 2010 3:14 pm

[quote]deeply disturbed tarafindan yazilan metin:
Herkese merhaba, ben Dortmund universitinden master icin kabul maili aldim, hala kabul belgemi beklemekteyim. buarada yapilcak islemler icin arastirma yapiyodum. forumu baya bi karistirdim ama bulamadim,burdan sorayim dedim. 1) benim yesil pasaportum var, bu yukarda saydiginiz belgelerin ne kadarini toplamak zorundayim? yoksa yine hepsini toplayacak miyim?
2) bloke hesap zorunlu birsey degil di mi? ailemin o kadar nakit cikarabilcek maddi gucu yok,ancak her ay ellerine 650 euro gonderebilcek kadar para gecicek. bloke hesap actirmadan tasdikli taahhutname versem olur mu?
simdiden tesekkurler.[/quote]

Selamlar deeply disturbed sitemize hosgeldin ve keyifli forumlar..

1-Yesil Pasaport malesef bir avantaj saglamiyor..Seninde ogrenci vizesine basvurman gerekiyor yani ayni prosedur senin icinde gecerli..
2-Bloke Hesap zorunlu..
Bu konuda ki secenekler gene ilk sayfada detayli anlatildi..

Turkiye\'den ailenin garantor olma konusu ise suanda kesin degil yani bir kac kisi bu sekilde vize basvurusunda yapilabileceginden bahsetti ama biz tam olarak emin degiliz ve tavsiyemiz ; basvurcaginiz konsolosluga bu konu ile ilgili bizzat danismaniz seklinde..

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Ağu 11, 2010 3:34 pm

deeply disturbed almanya da kendi gelirleri dusunce kenara 700 eur (tutardan emin degilim. ilgili sayfadan bulabilirsin) kadar ayirabilen bir tanidiginiz varsa garantorlugu de deneyebilirsin.

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Çrş Ağu 11, 2010 4:39 pm

hmm anladim tesekkur ederim arkadaslar.

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Prş Ağu 12, 2010 9:45 pm

benim bir sorum daha olucakti. ben universiteyi izmirde okudugum icin ikametgahi oraya aldirmistim.suanda ankarada ailemin yanindayim.vize basvurusunu da burdan yapicam.ikametgahimi ankaraya aldirmak zorundamiyim? ailem ankara ben izmir gozuksem bi problem olur mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 13, 2010 11:36 am

ikametkahin son 6 aydir nerdeyse ordan basvuru yapacaksin

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Ağu 19, 2010 8:22 pm

selam. benim sorum egitimim boyunca almanyada kalacagim yerle ilgili.

almanyada egitim boyunca masraflarimi bloke hesapla karsilayacagim ve dil kursu boyunca da babamin yaninda ikamet edecegim.

vizeye basvururken kalacagim yeri nasil belirtmem gerek?
babamla aramda herhangi bir kira sozlesmesi yok :)

babamin alacagi ikametgah belgesini sunmam yeterli mi? hani evin durumunun yeterli olup olmadigini arastirmiyolar mi? cunku ikamet belgesinde sadece adres bilgileri mevcut.
uk

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Çrş Ağu 25, 2010 4:08 pm

merhaba. ben bugun izmir svt firmasiyla gorusup randevu aldim. arkasindan da istedikleri belgeleri teyit eden bir mail geldi. bunlar arasinda "Turkiye\'deki universteden doktora veya master ile ilgili calisma yapacagina dair evraklar " diye bir madde var. mezun oldugum okulla benim masterimin hicbir alakasi yok. telefonda da mezuniyet belgesi dedikten sonra boyle bisi soyledi ben de kabul belgesini diyor sandim. mailde okuyunca sasirdim acikcasi. ne demek istemis olabilirler ki?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 25, 2010 4:41 pm

hasankus * babani n adresini vermen yeterli

deeply - egitimin surecindeki transkriptler ve o bolumu kazandigina dair belgeleri demek istemisler olabilir. ama sen yine de bir sor sanirim almanya yerine turkiye yazmislar yanslikla gibime geliyor

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Ağu 25, 2010 7:41 pm

vize basvurusunda gidecegimi soyledigim universite yerine-vize cikinca- kabul sonradan geldi falan diyip- diger eyaletteki okula kayit yaptirabilir miyim?

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Çrş Ağu 25, 2010 10:46 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
hasankus * babani n adresini vermen yeterli

deeply - egitimin surecindeki transkriptler ve o bolumu kazandigina dair belgeleri demek istemisler olabilir. ama sen yine de bir sor sanirim almanya yerine turkiye yazmislar yanslikla gibime geliyor[/quote]

Almanyadan master kabulu ile ilgili belgeleri de istemisler ayni zamanda. bana da senin dedigin gibi geldi de yine de bi sorsam iyi olcak. randevu aldigim yeri arayip sorabiliyor muyumki?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 26, 2010 12:23 am

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
vize basvurusunda gidecegimi soyledigim universite yerine-vize cikinca- kabul sonradan geldi falan diyip- diger eyaletteki okula kayit yaptirabilir miyim?[/quote]

Vizeni aldiktan sonra Almanya\'nin tum eyaletlerinde okuyabilir-basvurabilir -sin..

Kilitli