Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Haz 30, 2010 12:49 am

arkadaslar garantor belgesinde ki hangi kutucuklar isaretlenmeli ve aciklama bolumune tam olarak ne yazilmali?
tek kutucuk ta isaretleyenler var cift kutucukta. aciklama bolumu bos olan da var dil kursu+ogrenci yazan da. ogrenci vizesi icin tam olarak ne gerekiyor biri aciklarsa iyi olur?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Haz 30, 2010 6:01 pm

herkese merhaba. oncelikle tum bu konudaki tum sayfalari inceledim ama hala net bi bilgiye ulasamadim.

almanyadaki bi akrabam egitimim icin Verplichtungserklaerung cikaricak ama kafama takilan bi sorun var.

ben bu yil turkiyede universiteyi bitirdim almanyada once almanca dilkursu, daha sonra master yapmak istiyorum.

peki bu durumda benim Verplichtungserklaerung\'un "Dauer der Verpflichtung" ve "Behordenvermerke" kisminda tam olarak ne yazmali?

sprachkurs+studium yada buna benzer bi sey mi yazmali?
uk

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Tem 07, 2010 3:21 am

Mrb arkadaslar. Ben duisburg uniden kabul almistim ama sartli kabul ve dil kursuna kaydimi yaptirdim ama garantor belgemde dilkursu+studium deilde sadece studium var aciklama olarak bi sakinca olurmu? ve simdilik 3 yil olarak yazmis daha sonradan uzatilabilir demisler garantorume yabancilar polisi,, basvuruda bi problem olurmu yoksa illaki dilkursu+studium mu olacak?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 07, 2010 6:17 am

Dil kursuda Studium icine giriyor,sorun olmaz.

gaokehan

Mesaj gönderen gaokehan » Çrş Tem 07, 2010 8:41 am

Benim almanyada bir akrabam ya da tanidigim yok.Bu garantor olayini turkiyede halletsem sorun olur mu ? yani garantorum turkiye de ve akrabam ya da bir baskasi olacak. ACIL ...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 07, 2010 1:42 pm

gaokehan sitemize hosgeldin,keyifli forumlar oncelikle..
Sorun baslangic sorulari ve daha once bir cok kez cevaplandirildi..Almanya\'ya Kadar bolumune bakarsan cevplari bulabilirsin.

nurullahturizm

Mesaj gönderen nurullahturizm » Prş Tem 08, 2010 5:47 am

slm bana garantor olan kisi orada alman vatantasi ew aldigi icin bankadan kredi almiis.bana dawetiye gonderdigi zaman orda yabancilar polisinde bu sorun teskil eder mi yani orda diyebilirler mi senin bankada borcun war kredi almissin bu kisiye garantor olaamazsin gibi bi sorun olur mu acil cvp lutfen simdiden tsk

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Prş Tem 08, 2010 7:12 pm

senin durumunla benimki ayni desene benim teyzemin esininde ayni sekilde bankadan kredi borcu vardi gelir giderine baktilar olumsuz cevap verdiler garantor isim olmadi yinede bence bir denesin kaybedecek bisiyi olmaz

nurullahturizm

Mesaj gönderen nurullahturizm » Cmt Tem 10, 2010 3:48 am

benimkinin durumu iyi yani 3 katli ewi war altinda 50 bin euroluk araba sadece biraz borcu war bankaya yoneticeler yada kesin bilgisi olanlar cvp lutfen simdiden tsk..

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cmt Tem 10, 2010 4:04 pm

hocam adam evinin arabasinin olduguna bakmiyor ki benimkininde 4 katli cift daire aparmani vardi +jipi ama adamin gelir gideri ancak kendisine ve borcuna yetebiliyordu ondan olmadi (hessen eyaleti icin) senin ki olmaz diye bisi yok ben sana diyorumki gidip bir sorsunlar yabanci dairesindeki polisler kesin bir cevap verir iyi calismalar

gul

Mesaj gönderen gul » Pzr Tem 11, 2010 11:08 am

merhaba benim garantor kagidimin arka tarafinda sadece zum deutschkurs altta bonitaet gepruft onun altinda wohnraum ausreichend yaziyo studentin yazmiyo... bi sorun olurmu?

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Tem 13, 2010 12:56 am

merhaba benim garantorum yabancilar dairesine gitmis garantor belgesi icin ondan dil kursu kaydi istemisler benim bildigim birsey istemiyorlar ve alacagi garantorluk belgesinin bir ay gecerli olacagini belirtmisler. acaba garantorum baska biseye mi basvurdu anlamadim.

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Sal Tem 13, 2010 3:59 pm

senin garantorun yanlislikla Touristenvisum vizesine basvurmus olmayasin basvurmus olsa bile neden dil okuluna kaydini istemisler tam olarak durumu ogrenirsen iyi olur bence ona gore bir yol dusunursun artik

diji

Mesaj gönderen diji » Sal Tem 27, 2010 9:04 pm

almanyadan garantor ayarlayan arkadaslar

almanyadaki garantor olcak aile garantorluk icin basvurduktan sonra belge kac gune cikti , belge yabancilar polisi tarafindan mi size gonderildi yoksa garantorunuzmu gonderdi,bide belge ciktiktan kac gun sonra elinize ulasti

sorularin cevabina sahip olan arkadaslar yardimci olurlarsa cok makbule gecer :D
Ende gut Alles gut

diji

Mesaj gönderen diji » Sal Tem 27, 2010 10:19 pm

e benim garantorun evine gelmisler kontrol etmisler belgeyi imzalatmislar demisler biz mi gondercez yok demisler bundan sonrasi bizle ilgili biz resmi kanaldan gondercez demisler anlamadim valla :S
Ende gut Alles gut

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Tem 27, 2010 11:01 pm

benim garantorum 15 dk icersinde cikarmisti sorun olmadan

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Tem 28, 2010 12:02 am

benim garantorume 1hafta sonraya randevu vermisler,belgeleri incelemk icin,
sonucu kac gun icerisinde verirler bilmiyorum.

uykusuz geceler yine basliyo, hadi hayirlisi :)
uk

diji

Mesaj gönderen diji » Pzr Ağu 01, 2010 11:36 pm

bu garantor belgesi beni oldurecek 10 gun once ciktiu dediler polis gondercek dediler hala ortada bisey yokk :o
Ende gut Alles gut

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Ağu 02, 2010 1:14 am

bunu ilkkez duyuyorum daha once dedigim gibi benimkini 15dk icinde teslim etmislerdi arasin sorsun akrabalarin birdaha orayi.

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzt Ağu 02, 2010 5:38 pm

herkese merhaba.

bugun almanyadaki yakinim garantor belgesini cikarttigini soyledi ben de gondermeden once incelemek istedigimi soyledim faks\'ladi ama sanirim bi sorun var.

ben once dilkursuna gitmek ardindan master yapmak istiyorum sartli master kabulum var fakat garantor belgemde egitim yada dilkursuyla ilgili herhangibir ibare yok.

ve belgenini arka ust kisminda Aufenthaltsweck:BESUCHSREISE/MAX. 3 MONATE yaziyo.

sag alt kosesindeki kutucuklardan ise die finazielle leistungsfahigkeit kisminda glaubhaft gemacht kismi isaretli bunda bi sorun yok sanirim.

durumu garantorume soyledim o da tekrar yabancilar dairesine gitti,durumu anlatmis ama gorevliler biz sadece max:3 aylik belge verebiliriz bununla da vizeye basvyrabilir demisler ama ben inanamadim cok sacma geldi.

evet tecrubeli uyelerin yorumlarini bekliyorum belgem asagidaki linkte:

http://img827.imageshack.us/i/tarama0001n.jpg/
http://img827.imageshack.us/i/tarama0020.jpg/

uk

Kilitli