Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ? - 3 -

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 03, 2011 5:47 pm

Turkiye\'nin neresinde var fahri Alman konsolosu ? Ilginc olabilir eger ona imazalatabilirsen.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Kas 19, 2011 2:20 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Turkiye\'nin neresinde var fahri Alman konsolosu ? Ilginc olabilir eger ona imazalatabilirsen.[/quote]

iks firmasi bana Ankara icin randevu laman gerekiyor dedi bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 01, 2011 5:12 am

Bir onceki basliklari ve yorumlari incelemek isteyenler icin link

Bloke Hesap Nasil Acilir ? -2- TIKLAYIN
Bloke Hesap Nasil Acilir ? -1- TIKLAYIN

COK ACELESI OLANLARA TAVSIYE ;

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ost_39959

Bloke hesabi sadece Deutsche Bank\'da degil Almanya daki butun bankalarda acabilirsiniz..Hesabi acabilmek icin asagidaki mail adresine konto acilmasi icin gerekli formlari istediginizi belirten bir mail yaziyorsunuz :

[mail]db.student@db.com[/mail]

Bloke Hesap Basvuru formu icin yazisma ornegi ;

Sehr geehrter Damen und Herren;

ich waere Ihnen dankbar, wenn Sie mir die notigen Unterlagen fur die Eroffnung eines Sperrkontos bei der Deutsche Bank zumailen wurden

Mit freundlichen Grußen

Ad -Soyad

Daha sonra size bu adresten sperrkonto ile ilgili basvuru formu geliyor.. formu eksiksiz olarak dolduruyoruz fakat imza kisimlarini bos birakiyoruz..Bu kisimlari daha sonra basvuru yapacaginiz konsoloslugun hukuk bolumunde gorevli gozetiminde imzaliyorsunuz..
(bir kac gune kadar formu da burda yayinlayacagiz nasil dolduruldugunu )
Yani formu internetten indirmek yeterli degil,imzalatmak icin onceden konsolosluga gitmeniz gerekmektedir daha sonra posta ile Almanya\'da ki adrese gonderiyorsunuz.

* Hukuk bolumune gitmek icin randevu almaniza gerek yoktur
* Islem ucreti olarak yaninizda 20 Euro bulundurmayi unutmayin..
Tum islemler bittikten sonra Bloke Hesap formlarini asagidaki adrese yollayacaksiniz ;

Deutsche Bank Privat- und Geschaeftskunden AG
Service Center PBC Hamburg
IFC- Service -Auslaendische Studenten-
Grosser Burstah 18-30
20457 Hamburg.

Akabinde konto acildiktan sonra size IBAN numarasi ile hesap numaranizi mail yada posta yoluyla gondecekler.. gelen mail i veya mektubu goturup Turkiye deki herhangi bir bankada size verilen IBAN numarasina gerekli olan meblayi transfer ediyorsunuz.. Bir kac gun icinde hesabiniz aktif hale getirilmis olup yine posta veya mail yoluyla size hesabinizin acildigina dair bir belge yollarlar.. Mail yoluyla gelmis ise, ciktisini almaniz yeterli.. Belgeler otomatik olarak hazirlandigi icin imza yoktur, ama aldiginiz cikti konsoloslukta vize basvurusu yaparken orjinal olarak kabul edilir..

Su siralar Bloke Hesap ucreti ;

* 12 aylik toplam 7.716 Euro ,
* Aylik cekim miktari ise yaklasik 643 Euro\'dur..

Bloke Hesap miktari hakkinda en guncel miktari ogrenmek icin lutfen vize basvurusunda bulunacaginiz konsoloslugun internet sitesine bakiniz...
* Bloke Hesap yaparken bunu goz onunde bulundurmaniz lazim
* Ve yatirdiginiz para uzerinden 50 Euro islem parasi kesildiginide unutmayin,100 euro daha fazla yatirmaniz iyi olur.
[/quote]

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Ara 21, 2011 11:59 am

Bir onceki basliklari ve yorumlari incelemek isteyenler icin link

Bloke Hesap Nasil Acilir ? -2- TIKLAYIN
Bloke Hesap Nasil Acilir ? -1- TIKLAYIN

COK ACELESI OLANLARA TAVSIYE ;

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ost_39959

Bloke hesabi sadece Deutsche Bank\'da degil Almanya daki butun bankalarda acabilirsiniz..Hesabi acabilmek icin asagidaki mail adresine konto acilmasi icin gerekli formlari istediginizi belirten bir mail yaziyorsunuz :

[mail]db.student@db.com[/mail]

Bloke Hesap Basvuru formu icin yazisma ornegi ;

Sehr geehrter Damen und Herren;

ich waere Ihnen dankbar, wenn Sie mir die notigen Unterlagen fur die Eroffnung eines Sperrkontos bei der Deutsche Bank zumailen wurden

Mit freundlichen Grußen

Ad -Soyad

Daha sonra size bu adresten sperrkonto ile ilgili basvuru formu geliyor.. formu eksiksiz olarak dolduruyoruz fakat imza kisimlarini bos birakiyoruz..Bu kisimlari daha sonra basvuru yapacaginiz konsoloslugun hukuk bolumunde gorevli gozetiminde imzaliyorsunuz..
(bir kac gune kadar formu da burda yayinlayacagiz nasil dolduruldugunu )
Yani formu internetten indirmek yeterli degil,imzalatmak icin onceden konsolosluga gitmeniz gerekmektedir daha sonra posta ile Almanya\'da ki adrese gonderiyorsunuz.

* Hukuk bolumune gitmek icin randevu almaniza gerek yoktur
* Islem ucreti olarak yaninizda 20 Euro bulundurmayi unutmayin..
Tum islemler bittikten sonra Bloke Hesap formlarini asagidaki adrese yollayacaksiniz ;

Service Center PBC Hamburg
IFC- Service -Auslaendische Studenten-
Grosser Burstah 18-30
20457 Hamburg.

Akabinde konto acildiktan sonra size IBAN numarasi ile hesap numaranizi mail yada posta yoluyla gondecekler.. gelen mail i veya mektubu goturup Turkiye deki herhangi bir bankada size verilen IBAN numarasina gerekli olan meblayi transfer ediyorsunuz.. Bir kac gun icinde hesabiniz aktif hale getirilmis olup yine posta veya mail yoluyla size hesabinizin acildigina dair bir belge yollarlar.. Mail yoluyla gelmis ise, ciktisini almaniz yeterli.. Belgeler otomatik olarak hazirlandigi icin imza yoktur, ama aldiginiz cikti konsoloslukta vize basvurusu yaparken orjinal olarak kabul edilir..

Su siralar Bloke Hesap ucreti ;

* 12 aylik toplam 7.716 Euro ,
* Aylik cekim miktari ise yaklasik 643 Euro\'dur..

Bloke Hesap miktari hakkinda en guncel miktari ogrenmek icin lutfen vize basvurusunda bulunacaginiz konsoloslugun internet sitesine bakiniz...
* Bloke Hesap yaparken bunu goz onunde bulundurmaniz lazim
* Ve yatirdiginiz para uzerinden 50 Euro islem parasi kesildiginide unutmayin,100 euro daha fazla yatirmaniz iyi olur.
[/quote][/quote]

Islemler fahri konsoloslukta yapiliyor ama daha sonra sorunlar cikabilyor ornegin benim evragima fahri konsolosluk imza atmayi unuttugu icin 25 gun zaman kaybi yasadim.Tavsiyem buyukelcilik ve konsoloslukta islemlerinizi yapmaniz.
Acelesi olanlara verilen facebook grupta yazi yazmak ise yaramiyor cunku ben 4 defa yazdim ve hep ayni cevaplari aldim.db.sudent@db.coma email atiniz diye

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 23, 2011 2:53 am

Fahri konsolos bayagi bir unutkanmis ,en onemli seyi imza atmayi unuttuysa..
Zaten onun en buyuk gorevi imza degil mi...25 gun buyuk bir zaman kaybi.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Ara 24, 2011 11:16 pm

Fahri konsolos bayagi bir unutkanmis ,en onemli seyi imza atmayi unuttuysa..
Zaten onun en buyuk gorevi imza degil mi...25 gun buyuk bir zaman kaybi.[/quote]
fahrikonsolos ayni zamanda isadami bu isleri elamani takip ediyor oda yarim yamalak yapti.
Ama onun sayesinde Deutschebanktan bir cok turkiyeliyi tanidim telefon aca aca :D
Turkce musteri temsilcilerine mehmet batmandan dersen hemen tanirlar :D Denemesi bedava

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 26, 2011 10:09 am

Ah bu Turkiyemde ki ciftlikler... ;)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Oca 08, 2012 5:22 pm

Ben bloke hesabi duisburg\'da actirmistim kendim gidip , oradaki gorevli sadece para yatirma isleminin kaldigini soyledi. Hollandada rabobank\'dan internet araciligiyla babamin hesabindan deutsche banktaki kendi hesabima parayi yatirmistik. ancak 5-6 gun oldu hala yatirildigina dair bir mail gelmedi. Mailin gelmesi icin benim db ile iletisim kurmam gerekiyor mu ? yoksa o nlar mail atar mi ? 1 hafta sonra vizeye gircem ama db\'den haber yok.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzr Oca 08, 2012 6:09 pm

normaldir gelir mail pazartesi veya saliya mail gelmis olur gelmemis olursa sen mail atarsin onlara ayni gun cevap verirler.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Oca 11, 2012 12:56 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

Ben bloke hesabi duisburg\'da actirmistim kendim gidip , oradaki gorevli sadece para yatirma isleminin kaldigini soyledi. Hollandada rabobank\'dan internet araciligiyla babamin hesabindan deutsche banktaki kendi hesabima parayi yatirmistik. ancak 5-6 gun oldu hala yatirildigina dair bir mail gelmedi. Mailin gelmesi icin benim db ile iletisim kurmam gerekiyor mu ? yoksa o nlar mail atar mi ? 1 hafta sonra vizeye gircem ama db\'den haber yok.[/quote]
Sen Swift yapmissin gitmesi 4 ile 7 gun suruyor ulasmasi ve birkac gunde hesaba aktarildiktan sonra db sana mesaj atar merak etme
En kotu ihtimal emailin gelmezsa internet bankaciligindan dekont ciktisini gotur konsolosluga

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 11, 2012 3:39 pm

8 gun oldu db.student@db.com\'a mail attim. subeden bir gorevliyede mail attim cvp veren yok. Bu yapacagim mailin gelmemesi benim yapacagim tum islerimi engelliyor. Kafam rahat degil :( . 8000 euro ortalikta yk resmen. ben hesap no\'mu yazdigimda subenin adresine kadar her bilgi cikmisti. Yanlislikta yok.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 11, 2012 3:40 pm

8 gun oldu db.student@db.com\'a mail attim. subeden bir gorevliyede mail attim cvp veren yok. Bu yapacagim mailin gelmemesi benim yapacagim tum islerimi engelliyor. Kafam rahat degil :( . 8000 euro ortalikta yk resmen. ben hesap no\'mu yazdigimda subenin adresine kadar her bilgi cikmisti. Yanlislikta yok.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Oca 11, 2012 5:45 pm

8 gun oldu db.student@db.com\'a mail attim. subeden bir gorevliyede mail attim cvp veren yok. Bu yapacagim mailin gelmemesi benim yapacagim tum islerimi engelliyor. Kafam rahat degil :( . 8000 euro ortalikta yk resmen. ben hesap no\'mu yazdigimda subenin adresine kadar her bilgi cikmisti. Yanlislikta yok.[/quote]
dbnin hangi subesine havale ettiysen o subeyi ara.(telefon numarasini google bulabilirsin)
db.student@db.com bu emaile cevap vermeleri coook zor
Mesaj yazarsanda sana mesajini okumadan bloke hesabi gonderiyorlar genelde.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 12, 2012 5:49 pm

arkadaslar bugun db\'den mail geldi. Bu maili tercume ettirecek birini bulamasam da translation yardimiyla paranin yattigini anladim. Bide siz bakarsaniz sevinirim :) Simdi bu belgenin ciktisi benim isimi gorur mu konsoloslukta ?

Classification: For internal use only

Guten Tag Herr Yazak,

bezuglich Ihrer Email vom 10.01.2012, mochte ich einmal die Bestaetigungsemail Ihnen zukommen lassen.

Hiermit bestaetigen wir einmal die Einzahlung auf Ihr Konto bei der Deutsche Bank (Ktonr. BURADA HESAP NO VE BLZ YAZIYOR) von 8000,- EUR.
Der Eingang der Geldes auf diesem Konto war am 04.01.2012 und wurde sofort verbucht.

Wegen der Verspaetung, verzeihen Sie bitte, ich war im Urlaub und bin erst seit Heute wieder im Hause.

Mit freundlichen Grußen

GOREVLI MEMURUN ADI YAZIYOR

GOREVLI MEMURUN ADI YAZIYOR
Kundenberaterin

Investment & FinanzCenter Duisburg Neudorf
Oststraße 115, 47057 Duisburg, Germany
Tel. +49(203)99395-17
Fax +49(203)99395-33
E-Mail melika.memis@db.com

--

Informationen (einschließlich Pflichtangaben) zu einzelnen, innerhalb der EU taetigen Gesellschaften und Zweigniederlassungen des Konzerns Deutsche Bank finden Sie unter http://www.deutsche-bank.de/de/content/ ... ngaben.htm. Diese E-Mail enthaelt vertrauliche und/ oder rechtlich geschutzte Informationen. Wenn Sie nicht der richtige Adressat sind oder diese E-Mail irrtumlich erhalten haben, informieren Sie bitte sofort den Absender und vernichten Sie diese E-Mail. Das unerlaubte Kopieren sowie die unbefugte Weitergabe dieser E-Mail ist nicht gestattet.

Please refer to http://www.db.com/en/content/eu_disclosures.htm for information (including mandatory corporate particulars) on selected Deutsche Bank branches and group companies registered or incorporated in the European Union. This e-mail may contain confidential and/or privileged information. If you are not the intended recipient (or have received this e-mail in error) please notify the sender immediately and delete this e-mail. Any unauthorized copying, disclosure or distribution of the material in this e-mail is strictly forbidden.[/quote]
kardes ad soyad ve hesap bilgilerini paintten karalayarak foruma veya ozel mesaja gonder sana daha saglikli ve dogru bilgi verebilirim:)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 12, 2012 5:50 pm

arkadslar dbye email atmak yerine musteri temsilcileri arayin bence

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 12, 2012 5:51 pm

:)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Oca 13, 2012 10:20 am

hocam bu mesajda gercek olan sey 8000 euroluk miktar ve benim soyadim. Yani benim asil amacim mesajin icerigini gostermekti. Birine tercume ettirdim burada 8000 euronun hesabimda oldugunu ve gec kaldigi icin ozur diledigini soyluyormus. Zaten bu konsoloslukta yeterlidir heralde.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 13, 2012 10:26 am

hocam bu mesajda gercek olan sey 8000 euroluk miktar ve benim soyadim. Yani benim asil amacim mesajin icerigini gostermekti. Birine tercume ettirdim burada 8000 euronun hesabimda oldugunu ve gec kaldigi icin ozur diledigini soyluyormus. Zaten bu konsoloslukta yeterlidir heralde.[/quote]
kardes bu soyledigin bilgileri google translattede ogrenebilirdin.:)
Konsolosluga ben hesabin acildigi belgeyi ve internet bankaciligi dekontlarini goturdum sorun olmadi.:)
O yuzden internet bankaciligi dekontlarini goturseydinde sorun cikmazdi.
elindeki belgenin ciktisini al ve konsolosluga git.
Bu soylediklerim ankara konsoloslugu icindir.
Cunku ben yazdigim belgeyle gittim.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 13, 2012 11:14 am

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Oca 28, 2012 5:42 pm

Selam arkadasalr zamanim cok kisa ve en yakin sure icersinde blok hesap actirmak zorundayim, oncellikle maili atiktan sonra form gelmesi uzun surer mi? Veya gelen formu beklemimiy herkese gelen form ayni degil mi?Oyle ise son zamanlarda blok hesap acan arkadaslardan yardimlarini bekliyorum.Lutfen bana yollarmisiniz?.Bu arada essen yabancilar polisi ikinci vize uzatmada 8.000 euro meblag istemiyormus?Yapan arkadaslar varmi son bilgiyi gurkan abide amistim...iyi forumlar
So geht nicht !

Kilitli