Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selenimo

Mesaj gönderen selenimo » Sal Mar 29, 2011 3:32 pm

evet arkadaslar bu gun vizem elime gecti cok sukur.
yarin ver elini almanya...

beklemenin ne kadar stresli bisey oldugunu biliyorum Dejavu.
ins en kisa zamanda gelir seninde.
konsolosluklarin hepsi oyle maalesef kimse tlf acmaz, israrla acana kadar caldir.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Mar 29, 2011 3:43 pm

Hayirli olsun vizeniz, Almanya\'da basarilar dilerim..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Sal Mar 29, 2011 4:40 pm

[quote]selenimo tarafindan yazilan metin:
evet arkadaslar bu gun vizem elime gecti cok sukur.
yarin ver elini almanya...

beklemenin ne kadar stresli bisey oldugunu biliyorum Dejavu.
ins en kisa zamanda gelir seninde.
konsolosluklarin hepsi oyle maalesef kimse tlf acmaz, israrla acana kadar caldir.[/quote]

tebrikler.. bide bizimki gelseydi... sonunda cevap veren biri oldu ama vizeniz daha gelmedi dedi nerden giliyorki?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Mar 29, 2011 5:54 pm

Almanya\'dan tabii ki (:
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Mar 29, 2011 6:14 pm

Selenimo tebrikler:)

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Sal Mar 29, 2011 7:40 pm

@selenimo

Tebrik ederim hayirlisiyla bekliyenlerinkide biran once onayli sekilde ellerine ulasir InsAllah...:ap

Kac gunde eline ulasti? biraz bahseder misin?

selenimo

Mesaj gönderen selenimo » Çrş Mar 30, 2011 3:30 pm

iyi dileklerinize tesekkur ederim arkadaslar,
insallah hepinizinki tez zamanda gelir.sikintilarinizi cok iyi anliyorum.
aksam ucagiyla gidiyorum.

bjk,
benim vizem 3 haftayi bir iki gun gece elime ulasti.
2 haftada gelenler bile oldu.

dejawu
vize almanyada yabancilar subesinde onaylandiktan sonra konsolosluga geliyor.

buradaki zorluklar bitti, bakalim orada nelerle karsilasacagiz.
hepinizin isi rast gitsin arkadaslar, hoscakalin.

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Çrş Mar 30, 2011 5:18 pm

Arkadaslar bisey sorcam.. bu pasaportta vize bandrolunde benim ismim oezguer olarak yazilmis normalde ozgur adim... soyadim normal yazilmis isim oezguer olarak yazilmis acaba yanlislikmi var yoksa turkce karekter oldugundanmi oyle o ile u harfi yuzunden... arayip sorsammi???

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Çrş Mar 30, 2011 5:28 pm

[quote]Yalavu28 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar bisey sorcam.. bu pasaportta vize bandrolunde benim ismim oezguer olarak yazilmis normalde ozgur adim... soyadim normal yazilmis isim oezguer olarak yazilmis acaba yanlislikmi var yoksa turkce karekter oldugundanmi oyle o ile u harfi yuzunden... arayip sorsammi???[/quote]

Turkce karakterli harfleri o sekilde yaziyorlar.Orn : Ozkan > Oezkan
Bir yalnislik yok.

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Çrş Mar 30, 2011 6:33 pm

@selenimo cevap icin saol sana Almanyadaki yeni hayatin icin Allah kolaylik versin.. Iyi ucuslar :)

InsAllah Allah herkesin gonlune gore verir..:ap Amin

Yalavu28

Mesaj gönderen Yalavu28 » Çrş Mar 30, 2011 11:06 pm

[quote]CheLoves tarafindan yazilan metin:
[quote]Yalavu28 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar bisey sorcam.. bu pasaportta vize bandrolunde benim ismim oezguer olarak yazilmis normalde ozgur adim... soyadim normal yazilmis isim oezguer olarak yazilmis acaba yanlislikmi var yoksa turkce karekter oldugundanmi oyle o ile u harfi yuzunden... arayip sorsammi???[/quote]

Turkce karakterli harfleri o sekilde yaziyorlar.Orn : Ozkan > Oezkan
Bir yalnislik yok.[/quote]

Eyvallah kardes saol... bende oyle dusundum ama yinede bi sormak isdedim... saolasin

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Prş Mar 31, 2011 10:51 am

iki gundur Ankara konsoloslugunu ariyorum bi turlu mesgulden dusuremedim.... hmmm
Bugun nerdeyse birbucuk saattir ariyorum yine yok hmmm
Bilgisi olan war mi?

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Prş Mar 31, 2011 11:31 am

[quote]bjk_bjk tarafindan yazilan metin:
iki gundur Ankara konsoloslugunu ariyorum bi turlu mesgulden dusuremedim.... hmmm
Bugun nerdeyse birbucuk saattir ariyorum yine yok hmmm
Bilgisi olan war mi?[/quote]

Ben dun mail attim Istanbulda ki konsolosluga 15 dk icersinde donduler istersen dene ?
www.istanbul.diplo.de Ankarada www.ankara.diplo.de.

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Prş Mar 31, 2011 11:43 am

@CheLoves

Oncelikle tesekkur ederim. Ama Ankara konsoloslugunda iletisimde asagidaki gibi uyarilmaktadir ve dogal olarak gondermek istediginiz adres seceneginde vize bolumu yok... :(

Almanya Federal Cumhuriyeti Buyukelciligi asagidaki hususlarda gelen e-postalara cevap verilmesinin mumkun olmadigini duyurur:

- Vize konularina iliskin sorular

- Internet sayfamizda ve linklerde yazan bilgilere dair sorular

- Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Buyukelciligi`nin yetkisi dahilinde olmayan konulara iliskin sorular

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Prş Mar 31, 2011 12:11 pm

[quote]bjk_bjk tarafindan yazilan metin:
@CheLoves

Oncelikle tesekkur ederim. Ama Ankara konsoloslugunda iletisimde asagidaki gibi uyarilmaktadir ve dogal olarak gondermek istediginiz adres seceneginde vize bolumu yok... :(

Almanya Federal Cumhuriyeti Buyukelciligi asagidaki hususlarda gelen e-postalara cevap verilmesinin mumkun olmadigini duyurur:

- Vize konularina iliskin sorular

- Internet sayfamizda ve linklerde yazan bilgilere dair sorular

- Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Buyukelciligi`nin yetkisi dahilinde olmayan konulara iliskin sorular[/quote]

Hee acikcasi istanbulda da tam tersi telefon degil buradan iletisime gecin diyorlar, garip..

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Cum Nis 01, 2011 6:09 pm

merhabalar... hala vize bekliyorum:( ben sunu soracaktim simdi ankaradayim ama baska bir yere gitmeliyim ve eger ki vize cikarsa konsolosluktan cagirirlar mi. yani su imza icin falan.. tsk.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 01, 2011 7:28 pm

[quote]dejawuu_ tarafindan yazilan metin:
merhabalar... hala vize bekliyorum:( ben sunu soracaktim simdi ankaradayim ama baska bir yere gitmeliyim ve eger ki vize cikarsa konsolosluktan cagirirlar mi. yani su imza icin falan.. tsk.[/quote]

Kim bilebilir ki bu sorunun cevabini ? Belki cagirirlar belki cagirmazlar.
Ankara kargoyla eve gondermiyor mu pasaportlari ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

spinelesslaugh

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Cmt Nis 02, 2011 1:44 pm

sira bana geldi sanirim. ben de su vize mucadelemi doseyim buralara, belki birilerine fikir verebilir.

9 mart 07:15\'e randevu verdiler. 6:40 gibi oradaydim, 7:40 gibi kabine girip gorusmeye basladim. Erken gidin de benim gibi abartmaniza gerek yok belki de.

Tatli bi kadindi. Sadece turkce konustuk. Aradaki cam insani rahatsiz ediyor, sesinizi duyuramiyorsunuz falan tekrarliyorsunuz bikac seyi ama dert de degil.

Yesil pasaportum var benim. Sanirim bu surecte faydasi var ki pek biseyi sorgulamadilar. Eski pasaportumu da getirmistim, gerek yok dedi ama aldi ben israr edince. Icinde amerika almanya vizelerim vardi, faydasi olur diye dusundum.

Uc ayri okuldan kabulum vardi ben ucunu de goturdum ama sadece birini istedi, nitekim o sehrin yabancilar polisine gidiyor belgeler, karisiklik olmasin aman diyim falan dedi. Ben de Tubingen\'in kabul belgesini verdim. Sonra Almanca seviyeni belirlemek icin sana birkac soru sormam gerek dedi ve Almanca sorular sordu.

Almanca\'yi nerde ogrendin? dedi. Ilkokulu berlin\'de okudum dedim. Ne okumaya gidiyorsun? dedi. Tip dedim. Nerde yasayacaksin diye sordu, bilmiyorum oraya gitmeden de bilemem dedim. Yurt olursa yurtta kalirim dedim. Butun cevaplarim kisaydi. Ben niye orda okumak istiyorsun, sonrasinda ne yapmak istiyorsun gibi sorular soracak sandim ama fazla strese gerek yokmus.

Gorusmeye bloke hesaba para yatirdigima dair dekontla gitmistim. Bunu kabul edemeyeceklerini soyledi. Esas gecerli belge, almanyadaki bankanin \'hesabinizda paraniz bloke halde duruyor\' onayi dedi. Onu bize faksladigin zaman almanyaya gondeririz belgelerini dedi. Ben de zaten oyle olmasini bekliyordum. Hemen ertesi gun bankadan onayim geldi, faksladim. Elden de goturmeye gidiyordum ki beni tekrar aradilar. 9 Martta basvurmustum ben vizeye, ve okulun bana gonderdigi kabul belgesinde son kayit tarihi 30 mart yaziyordu. Almanya\'daki yabancilar polisi bunu sorun etmis. En iyi ihtimalle 3 Nisan\'da gelir, 30 Marta yetismesi zor demisler. Bana okuldan bir onay yazisi almami, Nisan ayinda da kayit yaptirmamin sorun olmadigini gostermemi istediler. Allahtan Universitedekiler hic sorun etmedi. 11 Nisan\'a kadar uzattilar kayit tarihini. Belgeyi de ayni gun email adresime gonderdiler. Ben de konsolosluga faksladim.

Sonrasinda da 3 hafta konsolosluktan haber almadim. Her gun telefon ediyordum, acmadilar. Pazartesi gunu sabahin yedisinde aradim ben de. 2-3 gunluk isleminiz kalmis dediler. Ben de 28 mart persembe gunu gelir artik diyordum ama persembe gunu tekrar aradilar. Bu Almanya\'ya gitme amacinin universitede okumak oldugunu bildiren kagittan imzaladim persembe gunu. Gorusme gunu gordugum bayandi yine. Vizemin onaylandigini bir iki gunluk isleminin oldugunu soyledi. Ben de hizlandirsaniz biraz? dedim, biletlerim alindi coktan gibi kolpalar siktim ama daha bilet milet hic bisey yok. Yine de 4 nisanda oraya gitmeyi istiyorum 7 nisanda oryantasyon organizasyonlari varmis, onlara gitmek istiyorum.

Neyse, onaylanmis ya, daha bisey istemem ben. Umarim bu yolda emek harcayan herkes hak ettigi yere gelir, vizeydi bankaydi, turlu turlu engelleri asar. Herkesin isi rast gider umarim, :ap.

Bu arada,
Cumartesi Pazar teslimat var mi acaba ups\'ten? Yoksa eger,istanbuldaki son gunlerimi bos bos evde gecirmeyeyim. :(

bjk_bjk

Mesaj gönderen bjk_bjk » Cmt Nis 02, 2011 1:59 pm

@spinelesslaugh

hayirli olsun diyerek basliyayim once.. iyi dileklerinden dolayi tesekkur ederim, darisi bekliyenlerin basina InsAllah..:ap

UPS kargo Cumartesi tam olarak bilmiyorum(buyuk ihtimal kargo gelmez) Pazar tatil diye biliyorum.

melekdayanikli

Mesaj gönderen melekdayanikli » Cmt Nis 02, 2011 9:14 pm

merhaba arkadaslar
bende persembe gunu sabah 9.15 te gittim vize gorusmesine. Ortalama 40 dakikalik bir gorusme yaptim. Kapali kabinlerde bir bayan aldi beni gorusmeye cok olumluydu. Bana lise egitimimden itibaren herseyi ayrintisiyla sordu neden o universiteyi tercih ettigimi (heidelberg) vizemin red edilmesi durumunda ne yapacagimi falan sordu ancak gorusme cok sempatik gecti. Sonra beni biraz bekletmeye aldi ve tekrar cagirdi vizemin buradan onaylandigini ancak okulun istedigi tarihe yetisemeyecegini evraklarin yabacilar polisine gidecegini gelmesinin 1 ayi bulacagini soyledi. Bende ancak okul bunu kabul etmez falan dedim. Oda okulu arayip durumu anlatmami soyledi. Sonuc itibariyle vizeniz onaylandi ancak nisan sonu gibi elinizde olur dedi. Beklemeye basladim ancak aklima soyle bir soru geldi acaba heidelbergteki yabancilar polisini arasam durumu anlatsaam yada anlattirsam bir yarari olumu acaba?

Kilitli