Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Kas 17, 2009 6:25 pm

eksik evraklar nelermis?sen direk hataydan gonderebilirsin sanirim.

niho karatas

Mesaj gönderen niho karatas » Sal Kas 17, 2009 9:16 pm

merhaba arkadaslar siteye baktim ama benim istedigim turde bilgi bulamadim bilenler yardimci olursa cok memnun olurum simdiden tesekkurler..
arkadasalar simdi ben okuyorum ama ben universiteyi almanyada okumak istiyorum ve almanyada master yapan abim var simdi diyeceksiniz niye ona sormuyorsun ben onada sordum ama onunla fazla zamanimiz olmuyor konusmaya uzun uzun neyse... arkadaslar ben burda uni kazanip orda baslamak istiyorum.. benim istedigim benim orara gitme ihtimalim ne kadar mesela boyle okumak isteyen cogu kisi gidebiliyor mu yani bunu cok merak ediyorum simdiden ona gore davraniyorum sonra buyuk hayal kirikligina ugramak istemiyorum. bu arada orda sanirim freiburg a gidicem yani ordaki universiteye buna gore degisirmi... cok merak ediyorum lutfen biraz yardimci olursaniz...tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 18, 2009 1:52 am

[quote]zeitgeist666 tarafindan yazilan metin:
sanirim rekora kosuyorum 3 aydir bekliyorum veeee bugun ups ten telefon geldi; 2 tane evrak gondermisler ayri ayri eksik evrak bildirimiymis bunlar, simdi ben ne yapicam, su anda istanbulda degilim hataydayim. bu evraklari temin edip istanbula ucmammi lazim yoksa kargo ile abime ulastirip abimmi teslim etsin eksikleri, goruslerinizi bekliyorum [/quote]

Eksik evraklar nelermis once onu bilmek lazim..Eger tekrar gorusmeye\'de cagirirlarsa mecbur sen gitmelisin belki imza gerektiren bir 2. gorusmeye de alabilirler, buda gelen kagitlarda yazar zaten..Onun disinda bir yakininda eksik evrak goturebilir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 18, 2009 2:05 am

[quote]niho karatas tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar siteye baktim ama benim istedigim turde bilgi bulamadim bilenler yardimci olursa cok memnun olurum simdiden tesekkurler..
arkadasalar simdi ben okuyorum ama ben universiteyi almanyada okumak istiyorum ve almanyada master yapan abim var simdi diyeceksiniz niye ona sormuyorsun ben onada sordum ama onunla fazla zamanimiz olmuyor konusmaya uzun uzun neyse... arkadaslar ben burda uni kazanip orda baslamak istiyorum.. benim istedigim benim orara gitme ihtimalim ne kadar mesela boyle okumak isteyen cogu kisi gidebiliyor mu yani bunu cok merak ediyorum simdiden ona gore davraniyorum sonra buyuk hayal kirikligina ugramak istemiyorum. bu arada orda sanirim freiburg a gidicem yani ordaki universiteye buna gore degisirmi... cok merak ediyorum lutfen biraz yardimci olursaniz...tesekkurler[/quote]

Hmm ben okuyorum ama ben universiteyi almanyada okumak istiyorum ?
benim istedigim benim oralara gitme ihtimalim ne kadar ?
vs.
vs.

Burada cevaplayacak bir soru bulamadim.Cunku sorduklarin genel sorularda degil temel sorular kesinlikle once makaleler kismini okumalasin.
http://www.deutschstudent.de/news_cats.php

Ayrica Anasayfa sol en ust kosede cok detayli ve yeni baslayanlari fazlasiyla aydinlatacak belgeler var..

niho karatas

Mesaj gönderen niho karatas » Çrş Kas 18, 2009 2:00 pm

tesekkurler ama ben onlara baktim yani hangi evraklar gerektigini nasil oldugunu ama benim sormak istedigim cok daha basitti yani siz mesela bu sekilde belki gittiniz yada bu konu hakkinda bilginiz vardir. mesela o sekilde gelmek isteyenlerin hepsi gelebiliyor mu yada cogu gelemiyor mu.. iste boyle samimi bi cevap bekliyordum.. yani bi analiz yapmanizi istedim... simdiden cok tesekkurler..

ve bunu soylemek istiyorum siz boyle bi is yaptiginiz icin tesekkur etmek istiyorum gercekten cok kisiye yardimci oluyorsunuz.. basarilar

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 18, 2009 9:15 pm

TR\'de bir universite\'ye yerlesip Almanya\'da okuyan yuzlerce ogrenci vardir..Ben\'de bu sekilde geldim.
Vize alip alamama konusunda istatistik cikarmak cok zor cunku kisiye gore muamele yapiyorlar..
Eger evraklarin tamam ise teorik olarak %90 vizeni alman gerekir..
Yani onunde bir engel yok..
Bu arada baslik editlendi,insanlar anlasin hangi konuda yazdigini.

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Çrş Kas 18, 2009 9:22 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]zeitgeist666 tarafindan yazilan metin:
sanirim rekora kosuyorum 3 aydir bekliyorum veeee bugun ups ten telefon geldi; 2 tane evrak gondermisler ayri ayri eksik evrak bildirimiymis bunlar, simdi ben ne yapicam, su anda istanbulda degilim hataydayim. bu evraklari temin edip istanbula ucmammi lazim yoksa kargo ile abime ulastirip abimmi teslim etsin eksikleri, goruslerinizi bekliyorum [/quote]

Eksik evraklar nelermis once onu bilmek lazim..Eger tekrar gorusmeye\'de cagirirlarsa mecbur sen gitmelisin belki imza gerektiren bir 2. gorusmeye de alabilirler, buda gelen kagitlarda yazar zaten..Onun disinda bir yakininda eksik evrak goturebilir.[/quote]

Bugun evraklarim baktim, 23 kasimda gorusmeye cagiriyorlar eksik evrak yokmus ancak bilmeleri gereken birkac nokta varmis... hadi hayirlisi =) tsk deryasiegen ve fundershatten

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Çrş Kas 18, 2009 11:29 pm

zeitgeist666 iyi haberlerini bekliyoruz;) ama benim icimden gecen vizen cikicak...

arkadaslarlar benimde 22. gunum. Dun konsoloslugu aradim ve sordum vizem ne durumda diye. 27 ekimde girmistim ben gorusmeye ve karlsruhe\'ye gidicem. bana kadinin soyledigi 2 kasimda "karlsruhe yabancilar subesine gonderdik evraklarini ve cevap bekliyoruz suanda" yani ben vize gorusmesine girdigimden 6 gun sonra yollamislar evraklarimi... icimdeki umut nedense tukeniyor. hemen gelecek gibime geliyordu vizem ama sanirim bende uzun sure bekleyenlerden olucam:( :( umarim 50 ugnu gecmez vizemin gelmesi. bide isin garip kismi 24 kasimda dil kursum basliyor:S

Onur

Mesaj gönderen Onur » Prş Kas 19, 2009 12:49 am

foresttmm ben de senden bir hafta sonra senin gibi Istanbul\'dan girdigim icin gorusmeye, 4 gozle senden gelecek haberi bekliyorum :) :)

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Prş Kas 19, 2009 3:25 pm

arkadaslar vizem cikmis ama yarin gorusmeye bekliyolar bikac soru sorcaklarmis acaba ne sorabilirlerki?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 19, 2009 4:50 pm

Tebrikler gunay91..Bir belge imzalatabilirler egitiminin sonrasi ulkeme geri donecegim vs. diye..Veya kalacak yer hakkinda bilgi isteyebilirler tekrardan..
Ama artik endise etme oyle vizeni zaten almissin ,bir belge imzalatsalar bile bunun uluslararsi gecerliligi yok..

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Prş Kas 19, 2009 6:10 pm

yani bana bi soru sorcaklar falan onlarin istedigi cvbi vermezsem red vercekler oyle bisey varmi acaba :S

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Prş Kas 19, 2009 6:15 pm

artik vizemi aldim sayilir pazartesi elimde olur. gercekten herkese coooook coooook tesekkurler her soruma cvp verdiniz cok yardimci oldunuz, coook guzel bir site gercekten. tekrar herkese cok tesekkur ediyorum. siteden ayrilcagimi sanmayin ama :) artik banada yeni hayatimda basarilar :) 73. gun sonunda cikti ama olsun cikti napalim.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Kas 19, 2009 7:05 pm

kardesim hayirlisi olsun artik ben kiminle kahvede paslasip pis7li oynucam bilemiyorum =)

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Prş Kas 19, 2009 9:42 pm

[quote]gunay91 tarafindan yazilan metin:
artik vizemi aldim sayilir pazartesi elimde olur. gercekten herkese coooook coooook tesekkurler her soruma cvp verdiniz cok yardimci oldunuz, coook guzel bir site gercekten. tekrar herkese cok tesekkur ediyorum. siteden ayrilcagimi sanmayin ama :) artik banada yeni hayatimda basarilar :) 73. gun sonunda cikti ama olsun cikti napalim.[/quote]

hayirli olsun gunay bende pazartesi istanbula gidecem, sonucu buraya yazarim olumlu olur insallah :)

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Prş Kas 19, 2009 9:45 pm

tebrikler gunay hayirli olsun olsun vizen yeni hayatinda basarilar:) darisdi bizim basimiza...

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Cum Kas 20, 2009 11:50 pm

vizeye basvurmadan once bi vize gorusmesine girsemde bende yazsam gorusmemin nasil gectigini buraya diye sabirsizlaniyordum fakat beklemenin nekadar can sikici olacagini dusunmemistim... gercekten Allah sabir versin vize bekleyenlere cok can sikici ve zor bisey. Hayatimda hic bukadar askida kalmamistim... cikacakmi cikmayacakmi vizem diye dusun dur... paranoyaklasiyor insan kesin sundan sorun cikar yada bundan sorun cikar diye kuruyorum kafamda...4 hafta olmasina son 3 gun...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Kas 20, 2009 11:54 pm

ayni seyi bende dusunuyordum daha sonra red alinca rahatliyor insan =)
bakalim araligin ilk haftasi birkez daha giricem bu sefer okul kabulu olucak gibi duruyor bu sefer nasil gecicek gorusme merak ediyorum :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 3:50 pm

Halosteel rumuzlu arkadasimizin vize gorusmesi buraya tasinmistir..

[quote]Halosteel tarafindan yazilan metin:
merhabalar ben halil.
gorusmem cuma gunu idi. tum beglelerim hazirlamis persembe gunu istanbula koyuldum.yolculuk iyi gecmedi cunku cok hastaydim. bir lise arkadasimin evine gittim sagolsunlar bana bakmaya calistilar.eve nasil girdigimi bilmiyordum.biraz uyuduktan sonra uyandim ve aklima belgeleri duzenlemek geldi gece 12 gibi belgelerimi duzenledim fotokopi ayri otjinal ayri. gereksiz yani iks den soylenmeyen belgeleri de ayirdim.. 1 gibi yattim. 6 da uyandim. belgelerimi alip ciktim yine hastayim. kocamustafa pasadan 35c ye 7 sularinda bindim.30 dk suren bi yolculukta taksime ulatim.gozume bi amcayi kestirdim ve alman konsoloslugunun yerini sordum tarif etti sagolsun.vize islem bolumune girdim kapida gorevli pasaportumu ve 2 adet doldurulmasi gereken formu istedi gosterdim gec ups den kaydini yap dedi. ups de 13 lira vererek kaydimi yaptim. ilerde iki masa vardi sol orta da bi bayan sag masada bi adam vardi. adamin masada kultur yaziyordu ona dogru yoneldim dedim egitim icin gorusmem var dedi biraz bekle onumde bi yasli amca ve benim gibi bir ogrenci vardi. adam belgelerimi aldi ayirdi biraz konustuk egitim icin mi felan , burasi sicak mi ben mi usuyorum gibi sorular.. gayet hos bi insandi. aldim belgelerimi oturdum sirami bekledim. iceri yasli amca girdi 25 dk kadar iceride kaldi.o sirada benim gibi ogrenci abi ile konusmaya tutulduk.o abi okul kabulsuz geldigini ve sansini denemek istedgini soyledi.sonra kendi durumumu anlattim sana kesin verirler dedi gaza geldim :D o sirada yasli amca disari cikti abiye hadi basarilar diyerek ugurladim kapi 1 i bekliyorum abi ne zaman cikacak. abinin cevaplari disari geliyo :D dedim sorguya cekmisler bunu..o da yaklasik 13 dk surdu. ve disari cikti :D dedim halil yandim olum..

1 numarali kapiya giris yaptim ve kapiyi kapadim.sandalyeye oturdum karsimda kimseler yok iceride kadinlar biseylerle ugrastiklarini goruyorum camekanin ardinda..
ortam aynen su sekilde ilk gideceklere yardimci olsun diye. iceride sizin oturacaginiz 1 sandalye ve masa. masanin ortasinda bir cam. camin onunde bi hoparlor. derken :D yaklasik 35 yaslarinda gayet kilolu bi kadin ( cem yilmaz tabiri ile alman gulle atma takimindan ) :D
- sizi bi dk bekleticem kusura bakmayin..
- onemli degil efendim.. ve bekliyorum kendimce sarki soyluyorum.. heyecan yok gayet normal bi islem gibi geliyo. bi kac dakika sonra kadin geldi sandalyeye ziplarcasina oturdu :D yazik be sandalyeye dedim.
-merhabalar isminiz
-halil
-belgeleri verirmisiniz? kendine ait masadaki kolu cekiyor ve benim masada bi bosluk bu sisteme hayran kalirsiniz :D icine attim belgelerimi. uzunca bakti. ayirdi hepsini.

belgeler sunlardi..
2. [ ] 2 adet Ikamet Musadesi vize basvuru formu
3. [ ] 3 adet Biometrik vesikalik resim
4. [ ] En az 12 ay gecerli Pasaport
5. [ ] Dil kursu kayit belgesi asli ve iki fotokopisi
6. [ ] Universite Basvuru Teyidi veya Kabul Belgesi asli ve iki fotokopisi
7. [ ] Tum Schengen ulkelerinde gecerli, Seyahat ve Saglik Sigortasi asli ve fotokopisi.
8. [ ] 1 adet vize muracaat formuna ek beyanname asli. (web den, matbuu evrak olarak temin edilebilir)
9. [ ] Ogrenim durumunu gosterir belgeler asli ve iki fotokopisi
10. [ ] Almanyadan, Egitim Taahutnamesi asli ve fotokopisi
hepsini koydum inceledi..okul kabulume gozu takildi
- sana okul nasil kabul veriyor dil bilmeden?
-o kabul sartli kabul ilk dil sartini yerine getirmek gerekli.. sonra dil kursuma takildi.
- neden dil kursun kisa? 1 yil alacaksan bu egitimi?
- o kurs bir kura ait bir kayit. garantor takildi.
- nerde kalacaksin??
-garantorumun yaninda..
-adam calisiyor sana her ay 650 euro verebilecek mi?
-evet calistigi icin verebilecek durumda :) sonra diplomanin ve ogrenci belgelerinin asillari ve bir fotokopileri var diger fotokopi nerde.. elimdeki dosyaya baktim yok meger icindeymis sonradan gordum.. mahcup bi sekilde
-yok efendim galiba !!
- simdi sana git fotokopi cektir desem yarim saat bosuna zaman kaybetcez.. ee hakli kadin.. gozume 3 mt arkasinda fotokopi makinesi carpti :D oda aynini hissetti galiba kalkti cekti sagolsun :)
-anne ve babamin ikamet durumlarini kardes sayimi , anne veya babanin orda hic ikamet edip etmedigini.liseden sonra hic calisip calismadigimi (koyde findik topladim dicektim vazgectim ) :D ne kadar kalacagimi sordu. hepsine mantikli cevaplar verdim.. bunlarin disinda bisey gerecklesmedi. bir de en kotusu iyi niyet mektubunun gece hastaliktan almanca tercumesini koymayi unutmusum :o o cok aciklayiciydi. o olaydi icim daha rahat olacakti.kadin bunu almanyadakiler okucak dedi turkce olani bana geri verdi.
-tmm tel numarasi ver dedi sonra islemin bittigini soyledi. bende tekrar sordum ve iyi gunler efendim dedim..
arkama bakmadan ciktim.yolda kafama yuz kez vurdum sen nasil unutursun tercumesini diyerek...

dinlediginiz icin tesekkurler.
:alkis[/quote]

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Pzr Kas 22, 2009 10:07 pm

:alkis

Kilitli