Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alituna

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alituna » Cum Oca 15, 2016 3:53 pm

87 gun sonra eksik belge var onlari getir dediler saka gibi :D neyse en azindan reddettik demediler.

HerrZerro

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen HerrZerro » Pzr Oca 17, 2016 1:21 pm

[quote]DeadShot tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 16 Aralik 2015 tarihinde Istanbul konsoloslugundan basvurdugum ogrenci vizem 12 Ocak 2016 tarihinde yani bugun tam 27 gunde geldi. Darisi diger haber bekleyenlerin basina :) Ancak vize uzerinde pek anlam veremedigim tarihler var. Von 14.03.2016 bis 11.06.2016 yaziyor. Ee ben simdi Marttan once gidemeyecek miyim?Zaten yeterince gec kaldim.[/quote]
Almanca sertifikan var miydi?

gzzmarkn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen gzzmarkn » Pzt Oca 18, 2016 1:38 am

Herkese merhaba,

Benim de 11 kasimda basvurdugum vize gecen hafta icinde onaylandi. Geldi ama bir problem var, kursun baslayacagi gune vermisler...Vizede hatta ne zaman icin verelim demisti kadin bende 3-4 gun oncesi iyi olur resmi isler& ev isleri icin demistim, oda tabi ki falan demisti..

Soruma gelecek olursak hic ugrasmadan bileti mi oteliyim? Yada pasaportu gondermeden/ kolay bir sekilde one almanin bir yolu var midir?

scol91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen scol91 » Çrş Oca 20, 2016 12:05 pm

Arkadaslar sartli kabul un orjinali olmadan vizeye basvurabilir miyim? Yani sadece email ciktisi ile. Cunku en yakin randevu Subat ayinda veriliyor.

Simdiden tesekkurler

Humycgk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Humycgk » Çrş Oca 20, 2016 12:20 pm

18 ocakta vize gorusmesine ankarada girdim. Merak ettigim konu pasaportun yabancilar subesinre gidip gitmediginin takibini nerden yapiyoruz? Ups denmi?
1 subatta kursum basliyor heyecanla stresle bekleyenler kervanindayim.

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Prş Oca 21, 2016 7:18 pm

Artik 4 ay olmak uzere ve daha pasaportum elime ulasmadi. Bundan yaklasik 1 bucuk ay once evraklarim Almanya yabancilar ssubesindeydi ebraklari 1 haftada onaylanip Izmire geri gonderildi evraklarim. Fakat hala daha pasaportum elime ulasmadi. Dalga mi geciyor bu izmir Konsoloslugu ailem Almanya da ben burda mahvoluyo insan. Neyi bekliyor olabilirler ki bu kadar?

eminysf

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eminysf » Prş Oca 28, 2016 1:19 pm

Gencler Merhaba 18 ocakta istanbuldaku konsolosluga gittim vize icin wuppertal universitesinden sartli kabulum var ama ben berlinde dil kursuna kayit oldum.Gorusme bitiminde gorevliye olumlu veya olumsuz mu diye sordum olumsuz hicbir sey goremiyorum dedi.Ama yine de tam guvenemiyorum acaba kac gune sonuclanir bilgisi olan bi acil yardim etse

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 28, 2016 1:54 pm

acil derken ?:)

10 gun gecmis , 2 kati daha beklemen gerek.

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Prş Oca 28, 2016 3:54 pm

[quote]eminysf tarafindan yazilan metin:

Gencler Merhaba 18 ocakta istanbuldaku konsolosluga gittim vize icin wuppertal universitesinden sartli kabulum var ama ben berlinde dil kursuna kayit oldum.Gorusme bitiminde gorevliye olumlu veya olumsuz mu diye sordum olumsuz hicbir sey goremiyorum dedi.Ama yine de tam guvenemiyorum acaba kac gune sonuclanir bilgisi olan bi acil yardim etse[/quote]

Kardesim ben 4 aydir bekliyorum daha 10 gun olmus sakin ol simdilik acillik bir sey yok :)

eminysf

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eminysf » Prş Oca 28, 2016 8:10 pm

4 ay ne yaa bana en fazla 3 hafta dediler benim tek sikintim ret yemek

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Prş Oca 28, 2016 8:36 pm

Valla kardesim oyle bekliyorum hala bakalim sonu ne olacak.

ogulcan93

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ogulcan93 » Pzr Şub 07, 2016 2:31 am

Arkadaslar iyi gunler bende 2 gun once Istanbul\'da gorusmeye girdim. Bochum universitesinden lisan icin sartli kabulum vardi. Belgelerim tamdi. 11\'de girdim gorusmeye. Orta yasli bir bayanla yaptik ilk basta gorusmeyi. Okula baslamadan once universitenin dil kursuna gidecegimi gordu biraz yuzunu eksiterek ne kadar surecegini sordu cevapladim ardindan transkriptime bakti 2. siniftim fakat 3 senedir Anadolu Universitesi matematik bolumundeydim ilk sene 2 donemimde de kotu notlarim vardi onlari sordu ailevi nedenlerle okula gidemedigimi ancak daha sonra 3 donem boyunca iyi notlarla dersleri verdigimi soyledim (3.28 ortalamam) inceledikten evet oyleymis dedi. Okulu bitirdikten sonra yuksek lisans icin gitseydin daha iyi olmazmiydi dedi, bende daha iyi bir egitim almak istedigimi notlarimin iyi olmasina ragmen bulundugum universitenin beni tam anlamiyla gelistiremedigini acikladim. Ardindan nerede kalacagimi sordu universitenin yurduna basvurdum ama her halukarda 15 gunlugune bir otele rezervasyon yaptirdigimi soyledim belgeside vardi elinde ona bakti, boyle bir iki konusma daha surdu. Ardindan Almanca bilgin var mi dedi bende Eskisehir\'de bir kursa gittigimi oradan A1 sertifikasi aldigimi soyledim. Almanca sorulari dahi anlayamadigim sekilde 3 soru sordu anlayamadigimi ifade ettim. Ardindan Ingilizce neden gitmek istedigini aciklarmisin dedi. B1.2 seviyesindeyim basit 5 6 cumleyle aciklamaya calistim durumu.

Ardindan iceriye giderek daha ust duzey birisi oldugunu tahmin ettigim Turkce bilmeyen bir bayani cagirdi. Gelen bayan Almanca sorular sordu anlamadigimi soyledim. Ardindan birkac cumle Ingilizce konustuk bir yerde tikandik, ilk gorusme yaptigim bayan tercume etti bizi. Kursa gitmene ragmen neden Almancan kotu diye sordu, hocalarimiz 4 kez degisti amator bir yerdi, Eskisehir\'de bu kadar egitim alabildim dedim, kendini tanit dedi cok basit sekilde 3-4 cumle kurdum. Ardindan bir kez hayir anlaminda kafa salladigini gordum sonra devam etti gorusme bana okulu arastirdin mi? Derslerin sayilacak mi? Okulla gorustun mu? tarzi sorular sordu net cevaplar verdim, okulu daha once arastirdigimi belli ettim. Okulun sitesi Almanca mi, nasil anladin dedi? Ingilizce ve Almancaydi Ingilizce kismindan arastirip okudugumu soyledim. Ardindan son gelen bayan gitti ilk olanda bana makbuzu vererek haber beklememi soyledi.

Gorusmemin pek parlak gecmedigini dusunuyorum galiba Almanca mulakatta cuvalladim, Almanca sorular beklemiyordum. Okulla ve egitim hayatiyla ilgili sorulari iyi cevapladigimi dusunuyorum. Beklemek kaldi artik. Sizce anlattiklarim dogrultusunda nasil bir gorusme gerceklestirmisim? Goruslerinizi yazarsaniz cok sevinirim...

eminysf

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eminysf » Sal Şub 16, 2016 11:49 am

Gencler sonunda vizem cikti sprachkurs/studium yaziyor.Darisi bekleyen herkesin basina

mmtali

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mmtali » Sal Şub 23, 2016 3:36 pm

Ben dun yani 22.02.2016 da gittim gorusmeye.. gorusmem gayet iyi gecti. Ama seni tekrar mudur gorusmye cagirabilir dediler. ona gore hazirlikli olfalan. Ortalama bir ay suruyor dedi benim dil kursu nisanda basliyor dedim.

insallah sikinti cikmaz.

bu arada forum mukemmel bir bilgi kaynagi

not: Gorusme yaptigim kadin genc ve oldukca guleryuzluydu. bahsedilen orta yasli kadin hafif kilolu oldukca itici duruyordu. ona denk gelenlere allah kolaylik versin

alcadras

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alcadras » Sal Şub 23, 2016 3:44 pm

[quote]mmtali tarafindan yazilan metin:

Ben dun yani 22.02.2016 da gittim gorusmeye.. gorusmem gayet iyi gecti. Ama seni tekrar mudur gorusmye cagirabilir dediler. ona gore hazirlikli olfalan. Ortalama bir ay suruyor dedi benim dil kursu nisanda basliyor dedim.

insallah sikinti cikmaz.

not: Gorusme yaptigim kadin genc ve oldukca guleryuzluydu. bahsedilen orta yasli kadin hafif kilolu oldukca itici duruyordu. ona denk gelenlere allah kolaylik versin[/quote]

Ankara\'ya mi gittiniz Istanbul\'mu ?

mmtali

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mmtali » Çrş Şub 24, 2016 7:00 pm

[quote]alcadras tarafindan yazilan metin:

[quote]mmtali tarafindan yazilan metin:

insallah sikinti cikmaz.

not: Gorusme yaptigim kadin genc ve oldukca guleryuzluydu. bahsedilen orta yasli kadin hafif kilolu oldukca itici duruyordu. ona denk gelenlere allah kolaylik versin[/quote]

Ankara\'ya mi gittiniz Istanbul\'mu ?[/quote]

Istanbuldki

mmtali

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mmtali » Cum Mar 04, 2016 11:07 am

Arkadaslar 12 gun oldu ses seda yok aceba arasam mi? Yada bi gelisme var midir? Kur sum nisanin ilk haftasi basliyor:(

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 05, 2016 4:36 pm

dur daha 1 ay var. acelen ne. ortalama 1 ay islem suresi var zaten. 1bucuk 2 haftaya kadar ses cikmazsa dusersin pesine.

asilzade

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asilzade » Çrş Mar 09, 2016 12:02 pm

Herkese selamlar, onceki mesajlarimdan okuyan varsa durumumu biliyordur. hatta benle ayni durumda olan arkadas gecen aylarda vizesi geldigini yazdi.Kadin baya atarliydi kesin red gelir demisti bosuna basvuru yapma demisti v.s gecmis mesajlardan bakabilirsiniz... Gelen red uzerine itiraz dilekcesi ve savunmalarimi belgeleyip yolladim. Tam tamina 5 ay sonra dun cevap geldi. Tam 7 sayfa mektup yazip itirazimida red etmisler. Saka gibi. Benim orda okumaya gitmeyecegimi abimin yanina gidecegimi filan soylemisler :) Asil red nedenleri para ve dil kursuna gitmemissin turkiye de hic buydu. Ancak itirazdan sonra kivira kivira bunu bulmuslar saka gibi ama malesef gercek. Sonuc itibari ile red geldi.Ve artik egitim amacli basvurmayi dusunmuyorum. Baska secenekleri arastirip o sekilde gitmeyi dusunuyorum. Bekleyen arkadaslara allah sabir versin. Eylul 18 deki basvuru martin 9 u gerisini siz dusunun. Moral bozmak istemem ama bin dereden su getiriyorlar ve ayrica kesinlikle size tavsiyem red geldiyse itiraz etmemeniz ve bir sure sonra yeni islem seklinde basvurmaniz. Hadi iyi gunler.

HerrZerro

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen HerrZerro » Cum Mar 11, 2016 3:19 pm

Merhaba arkadaslar ups sistemine kac gun sonra dusuyor bu takip kodu veya pasaporttan sorgu?

Kilitli