Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 30, 2012 12:03 am

Sabirsiz olmak sana ozel bir durum degil ama kesinlikle kotu bisey , isini daha da uzatabilecek bisey;)

buseb

Mesaj gönderen buseb » Sal Eki 30, 2012 12:07 am

Nasil yani?
the brain is wider than the sky.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 30, 2012 12:26 am

Yani hemen olsun bitsin derken yeterince hazirlanamiyorsun vs.

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Sal Eki 30, 2012 7:51 pm

merhaba arkadaslar gece hafta bayra arifesinde ankara alman konsoloslugunda gorusmem vardi.ve cok da iyi gectigini soyleyemem.genelde butun arkadalara sorulan sorularin aynilari bana da soruldu...bu sorulari yanitlamakta herhangi bir sorun yasamdim...ayrica konusmalar almanca oldu:( tam bir soktu bu benim icin...

gorusme sirasinda asil sorun, benim neden almanyada 2. kez lisansa basvurdugumdu.ben aciklama olarak lisanstan sonra master yapacagimi soyledim.gorusme yaptigim kadin; kabul edildigim uniden bir email yollamalarini istedi...ve o email gelene kadar da evraklarimi isleme almayacagini soyledi...

benim lisansi bitirdikten sonra orada master yapabilme hakkina sahip olduguma dair bir email istiyorlar...!!!

bende kabul edildigim uniye bir email yazdim ve onlardan konsolosluga email atmalarini istedim, ki boyle bir email yazmayacaklarini da biliyordum.

bugun uniden email geldi, 24 ekim 2012 DSH sinavina girmedigim icin 2012/2013 donemi kayitlarini kacirdigimi ve bu hakkimi da kaybettigimi yazmislar...tekrardan uni assist uzerinden 2013/2014 donemi icin basvuru yapmam gerektigini de belirtmisler...

o yuzden de konsolosluga boyle bir email yazamayacaklarini soylemisler...

simdi ne yapacagimi bilmez durumdayim....

var mi benim bu durumuma yorum yapacak arkadas:((

oyle kala kaldim

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Sal Eki 30, 2012 7:56 pm

buarada ben universiteden sartli kabul almistim, basvuru sirasinda elimde Test-daf sinav belgem ve goethe enstitusunden alinmis B2-2 belgem vardi. diger butun evraklar ve tercumeleri de yanimdaydi...eraklarla ilgili bir sikinti yoktu yani.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 30, 2012 10:29 pm

[quote]seynifa tarafindan yazilan metin:

buarada ben universiteden sartli kabul almistim, basvuru sirasinda elimde Test-daf sinav belgem ve goethe enstitusunden alinmis B2-2 belgem vardi. diger butun evraklar ve tercumeleri de yanimdaydi...eraklarla ilgili bir sikinti yoktu yani.[/quote]

gecmis olsun once. bu sinava girecegin tarih, sartlar...vs herhangi bi bilgi yazmiyo muydu sartli kabul uzerinde ? bana vizeye gec basvuru yapmissin gibi geldi, malum 1 aya yakin suruyo vize islemleri.

sansin yaver gitmemis memur acisindan. o mail gelse nolur gelmese nolur. bi konuda ben okuldan gelen mailleri gostereyim dedigimde bana hukuki acidan gecersiz benim icin onlar demisti memur vize gorusmemde

mail gelinceye kadar isleme sokmicagini soylediyse sokmaz ki zaten basvuru evraklarinin uzerine bunu not almistir

bu durumdan nasil kurtulursun kismina gelince, cikmaza girmissin bana gore. belki saglik sebeplerinden oturu gelemedigine dair bi kanitin olursa okul istisna yapar. ama dusuk bi ihtimal bu dedigim

seynifa

Mesaj gönderen seynifa » Sal Eki 30, 2012 10:41 pm

sanirim butun emeklerim cop oldu:(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 31, 2012 7:12 am

Master kabulu alamiyor musun ?En garanti yolun bu bence b 2 seviyesin de almancan da varken vize alamaman zor olmali.

opeliaa

Mesaj gönderen opeliaa » Çrş Eki 31, 2012 12:25 pm

Merhabalar Arkadaslar,
Master kabul belgem, bloke hesabim, sigortam vs butun belgelerim tam olarak Ankaradan master icin basvuruda bulundum. Tam olarak 4 hafta gecti, fakat vizem hala gelmedi. Ilgili yabancilar dairesini aradigimda, kendilerinin bilgi veremeyecegini, bilginin konsolosluktan alinabilecegini soylediler. Ben de konsoloslugu arayip bilgi almak istiyorum ama hic kimse yanit vermiyor. 20 dk dan fazla bekletiyor operator. Acaba vizenin durumunu nasil ogrenebilirim Ankara\'dan? Bir tavsiyeniz var midir? Orada okulum basladigindan bir an once gitmek istiyorum. Tesekkur ederim.

Ezgii-

Mesaj gönderen Ezgii- » Çrş Eki 31, 2012 12:36 pm

Arkadaslar benim yarin saat 9da izmir konsoloslugunda gorusmem var. Belgelerimin hepsi tamam sadece kafami kurcalayan saglik sigortasi.Izmir alman konsoloslugunun sitesinde vize alindiktan sonra yapilmasi soyleniyor yardimci olursaniz cok sevinirim

haycanozcan

Mesaj gönderen haycanozcan » Çrş Eki 31, 2012 2:13 pm

[quote]Ezgii- tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar benim yarin saat 9da izmir konsoloslugunda gorusmem var. Belgelerimin hepsi tamam sadece kafami kurcalayan saglik sigortasi.Izmir alman konsoloslugunun sitesinde vize alindiktan sonra yapilmasi soyleniyor yardimci olursaniz cok sevinirim[/quote]

sitede yazani bilemeyecegim ama ben 1 aylik saglik sigortamin oldugunu gosteren bir belge ile gorusmeye gitmistim ve gayette istemislerdi vize gorusmesinde. soruyorlar yani.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Eki 31, 2012 3:44 pm

[quote]opeliaa tarafindan yazilan metin:

Merhabalar Arkadaslar,
Master kabul belgem, bloke hesabim, sigortam vs butun belgelerim tam olarak Ankaradan master icin basvuruda bulundum. Tam olarak 4 hafta gecti, fakat vizem hala gelmedi. Ilgili yabancilar dairesini aradigimda, kendilerinin bilgi veremeyecegini, bilginin konsolosluktan alinabilecegini soylediler. Ben de konsoloslugu arayip bilgi almak istiyorum ama hic kimse yanit vermiyor. 20 dk dan fazla bekletiyor operator. Acaba vizenin durumunu nasil ogrenebilirim Ankara\'dan? Bir tavsiyeniz var midir? Orada okulum basladigindan bir an once gitmek istiyorum. Tesekkur ederim.[/quote]

Mail atarak ulasmaya calis kendi sitelerinde email adresleri mevcut.Telefonla ulasman cok dusuk bir ihtimal

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 31, 2012 3:59 pm

Merhabalar Arkadaslar,
Master kabul belgem, bloke hesabim, sigortam vs butun belgelerim tam olarak Ankaradan master icin basvuruda bulundum. Tam olarak 4 hafta gecti, fakat vizem hala gelmedi. Ilgili yabancilar dairesini aradigimda, kendilerinin bilgi veremeyecegini, bilginin konsolosluktan alinabilecegini soylediler. Ben de konsoloslugu arayip bilgi almak istiyorum ama hic kimse yanit vermiyor. 20 dk dan fazla bekletiyor operator. Acaba vizenin durumunu nasil ogrenebilirim Ankara\'dan? Bir tavsiyeniz var midir? Orada okulum basladigindan bir an once gitmek istiyorum. Tesekkur ederim.[/quote]

Merhaba 4 hafta ankara icin normal bir sure o yuzden telasa kapilma.Ankaranin vize bolumu arayarak bilgi alabilirsin.Ancak 20 dakika degil daha fazla beklemelisin.Ben gecen gun 1 saat boyunca kalitesiz o muzigi dinledim ama sonunda actilar;)

opeliaa

Mesaj gönderen opeliaa » Çrş Eki 31, 2012 4:18 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar Arkadaslar,

Merhaba 4 hafta ankara icin normal bir sure o yuzden telasa kapilma.Ankaranin vize bolumu arayarak bilgi alabilirsin.Ancak 20 dakika degil daha fazla beklemelisin.Ben gecen gun 1 saat boyunca kalitesiz o muzigi dinledim ama sonunda actilar;)[/quote]

Peki. Cok tesekkur ederim. Yarin tekrar aramayi deniyecem. Mail atinca 2 haftada zor donuyorlar. Ne kadar hasta bir sistemleri var :(

opeliaa

Mesaj gönderen opeliaa » Çrş Eki 31, 2012 4:19 pm

[quote]Ezgii- tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar benim yarin saat 9da izmir konsoloslugunda gorusmem var. Belgelerimin hepsi tamam sadece kafami kurcalayan saglik sigortasi.Izmir alman konsoloslugunun sitesinde vize alindiktan sonra yapilmasi soyleniyor yardimci olursaniz cok sevinirim[/quote]
Merhabalar,
Benim bildigim sigortayi vizeye giderken yapmis olman gerekiyor. Mutlaka sana sigortan oldugunu belgeleyen bir dokuman sorarlar. Gitmeden yaptirmani tavsiye ederim.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Eki 31, 2012 5:18 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar Arkadaslar,

Merhaba 4 hafta ankara icin normal bir sure o yuzden telasa kapilma.Ankaranin vize bolumu arayarak bilgi alabilirsin.Ancak 20 dakika degil daha fazla beklemelisin.Ben gecen gun 1 saat boyunca kalitesiz o muzigi dinledim ama sonunda actilar;)[/quote]

Peki. Cok tesekkur ederim. Yarin tekrar aramayi deniyecem. Mail atinca 2 haftada zor donuyorlar. Ne kadar hasta bir sistemleri var :([/quote]

"Dikkat!!! Vize Muracaatcilari Icin Onemli Duyuru!
Vize bolumu santrali mesai gunlerinde 09.00 ila 11.00 saatleri arasinda hizmet vermektedir." Istanbul.diplo\'da boyle sende bu saatlerde ankarayi aramayi dene belki uygulamasi aynidir

buseb

Mesaj gönderen buseb » Prş Kas 01, 2012 11:15 pm

Arkadaslar yarin 9.30\'da vize gorusmem var ve cok gerginim,sans dileyin...:|

umbra

Mesaj gönderen umbra » Prş Kas 01, 2012 11:18 pm

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar yarin 9.30\'da vize gorusmem var ve cok gerginim,sans dileyin...:|[/quote]

Insallah guzel gecer kasma kendini ne kadar rahat ama kendinden emin olursan o kadar daha etkili olursun...

serhat29

Mesaj gönderen serhat29 » Prş Kas 01, 2012 11:59 pm

Iyi sanslar .

buseb

Mesaj gönderen buseb » Cum Kas 02, 2012 9:16 pm

Merhabalar,sonunda su zorlu gunu atlattim.
Sabah 9.30\'da randevum icin konsolosluga gittim.Fakat gorevliler randevumun bulunmadigini soylediler.Ilk soku buradan aldim!
Odeme yapilmis,bana mail gelmisti ama sagolsun-!- iData sisteme dusurmemisti.Naptik,ettik dusurduk,hatalarin kendi hatalari oldugunu fakat bugune sikistiramayacaklarini,cok dolu oldugunu soylediler.Yanimizdaki tercuman hanim gider,Alman sefle konusurum diyince biz size doneriz bahanesiyle oyalamaya calistilar ki bugun yarim gun diye vakit gecirmeye calistilar bizce.Her neyse,biz 3. ve son kez aradigimizda 15 dk sonra iceri girebilecegimi soylediler ve bu halloldu.
Bu gerginlikten sonra belgeleri duzenleyen Orhan Pamuk kilikli adam sagolsun,gayet nazikti ve butun stresimi aldi.Tek duam ise orta kisimdaki Alman kadinin bana denk gelmemesiydi.20-30 dk bekledikten sonra korktugum basima geldi ve Alman kadinla randevuya girdim.Tabii simdi iyi ki girmisim diyorum bana karsi oldukca guleryuzlu ve nazikti.Girdim,belgelerimi istedi,biraz inceledikten sonra ODTU\'den vazgecip Almanya\'ya gitmek biraz zor bir karar olmadi mi dedi gulerek.Ben de zor ama basarili olacagima inaniyorum dedim.Iyi niyet mektubumu okudu.Sadece "Hic kardesin var mi,ailen Almanya\'da ikamet etti mi" dedi,onun disinda garantorumu bile sormadi,okudugu her seyin yanina tik atiyordu.Sonra her seyin tamam oldugunu soyledi.Ben de su faks olayini sordum,gerek yok zaten zamanin var 1 ay icinde alirsin dedi.Yazdigin tarihte mi gitmek istiyorsun dedi,evet dedim.Son olarak sormak istedigin bir sey var mi dedi,ben de "Sizce vize verirler mi?" dedim,"Bence belgelerin cok duzgun,bir problem gormedim,buyuk ihtimalle alirsin ama Yabancilar Polisine bagli tabii." dedi.Sonra gulerek yolcu etti beni.Cok ama cok tatli bir kadindi.:)

Kilitli