Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ara 08, 2011 10:42 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

Tebrikler fullialein. Almanya\'da basarilar :)

Mehmet senin vize de kapida. Az daha sabir B)[/quote]
Vallah bilmiyorum artik kapida mi , arka kapida mi :D
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Prş Ara 08, 2011 10:44 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

2009 yilindaki oss sonuclarinin orjinallerini ve tercumelerini ve yeni dil kursu evraklarini istemisler. Dil kursu evraklari pazartesi adresinde olur, oss islemlerini de halledip hemen verirsen 2 ocakta kursuna baslarsin.:)[/quote]

cok tesekkurler gurkan abi, su oss sonuclarinin orjinalini nereden saglayacagimi bilmiyorum.Istenilen belge su bildigimiz internet ciktisi gibi olan \'\' oss sonuc belgesi \'\' nin orjinalimidir ? ben bunu sadece Ankaradaki osym den alindigini biliyorum bu konu hakkinda bir bilgin varmi ? ayrica su gidisata gore Konsolosluk kendi kararinca,belgeleri yabancilar subesine bile gondermeden vize verebilirmi ? Vizeyi sorunsuzca alabilme olasiligim artik nedir..cevaplarini merakla,sabirsizlikla bekliyorum :):lol[/quote]

Mehmet orjinali icin ankara Bilkent ile irtibata gecmem gerekiyor. Telefonla yada Dilekce vermem gerekiyordu sanirim.
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ara 08, 2011 11:19 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

2009 yilindaki oss sonuclarinin orjinallerini ve tercumelerini ve yeni dil kursu evraklarini istemisler. Dil kursu evraklari pazartesi adresinde olur, oss islemlerini de halledip hemen verirsen 2 ocakta kursuna baslarsin.:)[/quote]

cok tesekkurler gurkan abi, su oss sonuclarinin orjinalini nereden saglayacagimi bilmiyorum.Istenilen belge su bildigimiz internet ciktisi gibi olan \'\' oss sonuc belgesi \'\' nin orjinalimidir ? ben bunu sadece Ankaradaki osym den alindigini biliyorum bu konu hakkinda bir bilgin varmi ? ayrica su gidisata gore Konsolosluk kendi kararinca,belgeleri yabancilar subesine bile gondermeden vize verebilirmi ? Vizeyi sorunsuzca alabilme olasiligim artik nedir..cevaplarini merakla,sabirsizlikla bekliyorum :):lol[/quote]

Mehmet orjinali icin ankara Bilkent ile irtibata gecmem gerekiyor. Telefonla yada Dilekce vermem gerekiyordu sanirim.[/quote]

neden bilkent dostum eren35,ben Osym Ankara dan aliniyor biliyorum

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Prş Ara 08, 2011 11:26 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

Mehmet orjinali icin ankara Bilkent ile irtibata gecmem gerekiyor. Telefonla yada Dilekce vermem gerekiyordu sanirim.[/quote]

neden bilkent dostum eren35,ben Osym Ankara dan aliniyor biliyorum[/quote]

Bende Dikkat edersen Ankara Bilkent dedim, :) Osym sitesinden arastir adres ve telefon bilgileri var. Birde Dilekcede referans numarasi isteniyor, Onuda Osym aday sitesinden demin etmen gerekiyor.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 09, 2011 12:30 am

hicbirsey anlamadim dostum eren35 :D

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cum Ara 09, 2011 1:54 pm

Bak simdi
Osym Sonuc belgenin orjinali temin edebilmen icin, Ankara Bilkent osym Merkez Kurumuyla Irtibata Gecmen gerekecek.

Ben Zamaninda Arastirmistim, Belge sahibinin Kendisine verildigini biliyorum.

Ancak Ordan Birisininde Alabilmesi icin taahutde bulunman gerekiyor. Istenilenler ise Durum ile ilgili Dilekce Ve Senden Referans Numarasi istiyorlar, Bunuda OSYM\'nin Bize ayirmis oldugu Aday Bilgi Sisteminden aliyorsun.

Daha Ayrintili Aciklamami Istersen Tlf Irtibata Gecelim. B)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 09, 2011 2:23 pm

Anladim eren ben osym burosunu aradim senin dedigini dediler. ama o nerden baksan 10 gunu bulacaktir aldim ettim felan.neyse onu da almak icin basvururuzda benim kafama takilan birseyler var bunu tum ds uyelerine sormak istiyorum
Simdi biz universite basvurularinda ve vize basvurularinda \'\' oss sonuc belgesinin \'\' internet ciktisini vermistik.tabii bunun uzerinde asli gibidir yazili kase muhur...vs vardi.Ben vize basvurumda bu belgenin tercumesini yaptirip , fotokopilerini onlara sunmustum.
simdi yapmam gereken osym ankaradan gercek orjinalini mi teslim etmek yoksa vize basvurumda fotokopileri one surdugumden dolayi , asillarini mi konsolosluga sunmam gerekiyor bunu anlayamiyorum. dusuncem osym burosundan internet ciktisi alip onlarin muhur vurmasini saglamak,ayrica apostil yaptirmak ve ayrica konsoloslukdan ceviri dogru yapilmistir diye onay almak..ben bu belge icin bunlari eger saglarsam konsoloslugun kabul edecegini umuyorum.
Cunku ankaradan temin etmek nerden baksan bi 10 gunu mu alacaktir.Fikirlerinize ihtiyacim gercekten cok , sabirsizlikla bekliyorum..;)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Ara 09, 2011 4:12 pm

Anladim eren ben osym burosunu aradim senin dedigini dediler. ama o nerden baksan 10 gunu bulacaktir aldim ettim felan.neyse onu da almak icin basvururuzda benim kafama takilan birseyler var bunu tum ds uyelerine sormak istiyorum
Simdi biz universite basvurularinda ve vize basvurularinda \'\' oss sonuc belgesinin \'\' internet ciktisini vermistik.tabii bunun uzerinde asli gibidir yazili kase muhur...vs vardi.Ben vize basvurumda bu belgenin tercumesini yaptirip , fotokopilerini onlara sunmustum.
simdi yapmam gereken osym ankaradan gercek orjinalini mi teslim etmek yoksa vize basvurumda fotokopileri one surdugumden dolayi , asillarini mi konsolosluga sunmam gerekiyor bunu anlayamiyorum. dusuncem osym burosundan internet ciktisi alip onlarin muhur vurmasini saglamak,ayrica apostil yaptirmak ve ayrica konsoloslukdan ceviri dogru yapilmistir diye onay almak..ben bu belge icin bunlari eger saglarsam konsoloslugun kabul edecegini umuyorum.
Cunku ankaradan temin etmek nerden baksan bi 10 gunu mu alacaktir.Fikirlerinize ihtiyacim gercekten cok , sabirsizlikla bekliyorum..;)[/quote]

Dostum soyle birsey anlatayim.Abim 2001de ossye girdi ve yerlesti(onlisans).Dedigin gibi internet ciktisi gecerlidir fakat abim ossye girdigi zaman mektup ile yolluyolardi yerlesti belgesini ondan 2003 sonrasi ve oncesi diye ayiriyorlar.Sen osym\'den bu belgeyi dilekce ile istiyorsun ve dedigin gibi 1 haftadan fazla suruyor eline gecmesi.Arastirdigim kadariyla bu yontemle alan 2003 sonrasi yerlesmis birine internet ciktisinin aynisini yolluyorlar fakat bizim cikardigimiz internet ciktisindan ne gibi artisi oldugunu bilemem.Sonuc olarak sana kalmis birsey,tavsiyem konsolosluga durumu anlat onlarin yonlendirmesiyle hareket et,en azindan laf etme gibi bir opsiyonlari olmaz.

Not:Sunu net bir sekilde soyleyebilirim.Sana yollayacaklari belge internet ciktisinin aynisi olacak.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 09, 2011 4:31 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Cunku ankaradan temin etmek nerden baksan bi 10 gunu mu alacaktir.Fikirlerinize ihtiyacim gercekten cok , sabirsizlikla bekliyorum..;)[/quote]

Dostum soyle birsey anlatayim.Abim 2001de ossye girdi ve yerlesti(onlisans).Dedigin gibi internet ciktisi gecerlidir fakat abim ossye girdigi zaman mektup ile yolluyolardi yerlesti belgesini ondan 2003 sonrasi ve oncesi diye ayiriyorlar.Sen osym\'den bu belgeyi dilekce ile istiyorsun ve dedigin gibi 1 haftadan fazla suruyor eline gecmesi.Arastirdigim kadariyla bu yontemle alan 2003 sonrasi yerlesmis birine internet ciktisinin aynisini yolluyorlar fakat bizim cikardigimiz internet ciktisindan ne gibi artisi oldugunu bilemem.Sonuc olarak sana kalmis birsey,tavsiyem konsolosluga durumu anlat onlarin yonlendirmesiyle hareket et,en azindan laf etme gibi bir opsiyonlari olmaz.

Not:Sunu net bir sekilde soyleyebilirim.Sana yollayacaklari belge internet ciktisinin aynisi olacak.[/quote]

ilgi ve tavsiyelerin icin tesekkur ettim fakat osym burosunu aradigimda orjinalini ankaradan temin edebilirsin dedi. yani dedigin gibi orjinal evragin bu evrakdan ne farki var bende merak ediyorum bilmiyorum.ayrica senin soyledigin meseleyi bende bugun okuldan duydum.2003 mu 2007 yillarina kadar orjinalini yolluyorlarmis ama artik o yillardan sonra sadece internet ciktisi gecerli oluyormus. benim dusuncem ankara osym den bir yandan bu belgeyi tahsil etmek , diger yandan osym burosuna giderek internet ciktisini onlardan muhurlu damgali .. vs sekilde almak olacak.Zarari yok universitede vurur damgayi..ayrica apostil vurdurmayi da dusunuyorum. bilmiyorum sadece yeminli tercuman yeterli diye biliyorum ama noter de vurdurayimmi acikcasi sastim :)

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Cum Ara 09, 2011 11:37 pm

@MehmetCobanlar

Mehmet uni-assist benden osym kazanma belgesinin orjinalini istemisti, bunu da ancak erenin dedigi gibi ankaradaki osyme merkezinden alabilirsin.

Benim bi arkadasim var ankara universitesinde okuyan.
ondan rica ettim sagolsun taaa bilkentte kadar gitti.
Orda benm adima osym kazanma belgesinin orjinalini aldi
ki ben ona hic birsey vermemisdm ne kagitta yazilmis yetki ne de dilekce...direkt aldi :) tabi TC nosunu falan filan istedi, gerekli olan bilgiler. Ertesi gunde elime gecti belge =))))

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ara 09, 2011 11:42 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

@MehmetCobanlar

Mehmet uni-assist benden osym kazanma belgesinin orjinalini istemisti, bunu da ancak erenin dedigi gibi ankaradaki osyme merkezinden alabilirsin.

Benim bi arkadasim var ankara universitesinde okuyan.
ondan rica ettim sagolsun taaa bilkentte kadar gitti.
Orda benm adima osym kazanma belgesinin orjinalini aldi
ki ben ona hic birsey vermemisdm ne kagitta yazilmis yetki ne de dilekce...direkt aldi :) tabi TC nosunu falan filan istedi, gerekli olan bilgiler. Ertesi gunde elime gecti belge =))))[/quote]

ne guzel olmus o kardesim ya :) benim de ablam oturuyo ankara da aldirmaliyim mutlaka tesekkur ederim :)

yagmurgokdemir

Mesaj gönderen yagmurgokdemir » Cmt Ara 10, 2011 12:47 pm

merhaba arkadaslar :) uzuun bi bekleyisten sonra sonunda bende vize gorusmemi yapmak icin 9 aralik saat 08.00 itibariyle Istanbul Alman konsolosluguna gitmis bulunmaktayimm.

Memurun yanina girmeden once bi kac belgem duzenlendikten sonra sirami aldim ve gorusme odasina girdimmm. benden hemen once cikan kadinin surat ifadesine baktigimda isimin zor oldugunu dusunsemde bunu hic yuz ifademe yansitmamaya calisarak iceri girdim. gorustugum kadin kumral hafif uzun sacli iri gozlu turk gorunumlu bi bayandi. oncesinde soguk bi \'merhaba\'yla baslasada sanirim daha sonra aradaki buzlari eritmeyi basardik :)

ilk once belgelerime bakti ve gereksiz olanlari hic konusmadan ayirdi.daha sonra suan dondurmus oldugum okulun ogrenci belgesini gostererek,\'bunun almanca tercumesi lazim \' dedi. ben bi sure birsey demedim eklemesini bekleyerek,sonra \' sen bu okulu dondurdun mu peki?\' dedi. bnde evet dondurdum yaklasik 2 ay kadar oluyor dedim. konsolos bana \' aslinda senin izmir\'den muracaat etmen gerekirdi ama.. \' dedi belgelere bakarken. bende once izmir konsolosluguna muracaat icin basvuru yaptim fakat ordaki gorevlinin (iks memuru degil) beni,okulumu dondurmamin uzerinden en az 6 ay gecmeden izmirden basvuru yapamiyacagimi soyleyip beni istanbula yonlendirdgini anlattim.konsolosta basiyla onaylayip normal bi tavirda \'tamam\' dedi. \'ama keske okulunu dondurduguna dair bi belge getirebilseydin dedi.bende \'okulum yalova\'da oldugu icin o tur bi belgeyi ancak bizzat yalovaya giderek alabilrdim fakat bunun vize icin cokta gerekli olmadigini dusundugum icin tekrar yalovaya donmedim cunku izmirde yasiyorum dedim. \'tamam cok onemli degil zaten o, ama ogrenci belgesinin tercumesi onemli\' diyiip gulumsedi..bende gun icinde getirebilirmiyim dedim tabi 12ye kadar bana vermen yeterli tekrar sira alma ugra yanima dedi.. ve daha sonra asil sorulara gectik :)

Bir yandan bilgisayara not alarak,\'once dil kursu ardindan kesin olarak universite egitimi degil mi?5 yil kadar?\' dedi bende evet tam olarak soylediginiz gibi dedim. sonra garantorumun kim oldugunu sordu bende babamin aile dostu var onun oglu oluyor dedim. hic uzerinde bile durmdan gecti.(garantor belgesinde kuzenim olarak belirtilmisti) daha sonra belgelere bakarken,\'burda dil kursu adresiyle kalicagin evin adresi ayni yaziyo???\'dedi.. ben o anda bi gittim zaten.... :) \'nasil yani? \'dedim gercekten anlamamistim ve bunu konsolosada aynen ifade ettim.. \'simdi bana burada yazan adres yani abinin evinin adresi lazim bunlar kursla ayni\' dedi. bende bi yanlislik olmus olmali birlikte doldurduk formu abimle ama.. derken (ki tam simdi napicam ben diye dusunurken :D) kadin bi anda gulumseyerek \' aa pardon ayni cadde uzerindeymis kursla ev\' dedi. o an aklimdan neler gectigini yazmak istemem buraya :D ama bende kocaman bi ohh cektim . ve bi sure gulustuk. tekrar ozur diledi \'sadece numara farkli dikkat etmemisim:)\'dedi..
sanirim o dakidan sonra daha samimi bi havaya burunduk ve daha rahat konusmaya basladik..

hizli hizli islemlerimi yapti,yine bi yandan bilgisayara not alarak,\'neden almanca ogrenmek istiyorsun?\'dedi. bende \'oncelikle neden orda okumak istedgimi size soyleyim, benim okumak istedgim bolum turkiyede yalnizca bilkent universitesinde yukses lisans olarak var dedim. tukiyede nanoteknoloji yok bu yuzden ayrica abim de orada oldugu icin ve onun bana yardiminin olacagini dusundugum icin almanyayi tercih ettim. tabiki isin sosyal yanida var... falan filan derken baya bi konustum. hic bolmeden genelde kafasiyla onaylarak dinledi, daha sonra \'abin napiyor tam olarak \' dedi. bende dsh sinavini verdi ve uniye basladi suan dedim. \'ayni universite degil mi ? tamam.\' dedi yine basiyla onaylarak. sonra almanca seviyeni tanimlarsan hangisini secersin \' hic yok-kotu-orta-iyi-cok iyi\' dedi. bende kotu dedim. tamam dedi yazdi. kursa gitmissin burada ne kadar gittin? dedi bende 1 ay dedim bi kac kez tekrarladi bu soruyu.

daha sonra ailemle ilgili sorular sordu, daha once almanyada ikamet ettilermi tarzinda bende anlattim bi ara is icin gitmisti babam ama ikamet etmediler dedim hangi sehir oldugunu sordu hangi yillar arasinda oldugunu not aldi.. ve sonra;

tamamdiir sorularimiz bu kadar dedi gulumsedi, su tercume isinide halledip getirirsen hemen islemlerine basliycam dedi. bu arada ben formunu dolduyorumn merak etme dedi gulumsedi ama neyi kasteddgini anlamadim:S. vize basvuru formunu doldurmustum cunku. bnde peki o zaman gidip tercume ettirip getiriyorumn size dedim, yine gulumsedi tamam dedi. tesekkur edip ciktiim.

hemen isimi halledip tekrar kadinin yanina girdigimde arkadaki diger insanlarla sohpet edip guluyodu yani keyfi yerindeydi :D hemen aldi evraki tamamdir bu kadar islemnizi baslattim dedi . bende bisey sorabilrmiyim dedim . tabii sor dedi . biletimi 13 ocaga aldim (belgelerin arasina koymustum)sizce ertelemem gerekir mi ?birde internetten vize mi takip edebilrmiyim? dedim. \'vizeyi internetten takip edemiyorsun ama diger konuda net bisey soyleyemem. ben senin belgerini yabancilar polisine yolluyorum oraya 10 gun sonra ulasir.ulastiktan sonra abin gidip bizzat ilgilensin sorsun,islemlerin hizlanir o zaman yetisebilrsin ama tabi gecte kalabilrsin onlara belli olmuyor bazen agirdan aliyorlar dedi. ayrica ekledi, abin 10 gunden once gidip sormasin en az 10 gun beklesin dedi. bende tamam cok tesekkur ederim kolay gelsin dedim,ben tesekkur ederim iyi gunler dedi ve ciktiiiiiim.

evet yorumlarinizi bekliyorum pek fena degil gibi gorunuyor sanki ? ama isin en zor kismina,beklemeye geldi sira.. umarim en kisa zamanda vizem cikar , ve gorusmeye giren herkesinde olumlu gecer insallahh :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Ara 10, 2011 1:05 pm

Hepsini okuyamadim ama :) Hayirli olsun, umarim alirsin vizeni:)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Ara 10, 2011 1:18 pm

Olumsuz bir sey yok bence, hayirli olsun simdiden :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Cmt Ara 10, 2011 1:19 pm

bence gayeeeet olumlu gecmis bekleyip gorelim bakalim abin 10 gun sonra gittiginde vizen turkiyeye dogru yola cikmis olur umarim ;)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Ara 10, 2011 1:21 pm

Almanya\'ya daha kac Gokdemir gidecek bakalim :D Istanbul pek sorun yapmiyor rahat olabilirsin.Insallah hayirlisiyla vizeni alirsin.

yagmurgokdemir

Mesaj gönderen yagmurgokdemir » Cmt Ara 10, 2011 2:04 pm

tesekkurler herkesee umarim bi an once orda oluruum :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cmt Ara 10, 2011 5:06 pm

Bende katiliyorum gayet olumlu gecmis :) Bence simdiden hazirlan yagmur :D

Insallah biz izmirden girenler icinde boyle rahat olur :ap

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Ara 10, 2011 6:07 pm

Istanbul konsoloslugu fazla sorun cikarmiyor.Eksik evrak olmadiktan sonra ve oraya neden gittigini acik ve mantikli anlattiktan sonra vize alamaman cok kucuk bir ihtimal.Hayirli olsun

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 10, 2011 6:52 pm

13 ocakta gorusmek uzere.PPPP

Kilitli