Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
almanyayolculari

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen almanyayolculari » Pzt Tem 10, 2023 5:19 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Tem 10, 2023 12:10 am vize görüşmesi 28 nisandaydı vize elime 6 temmuzda geçti :(
Merhaba, wunderflats sitesinden Almanyaya gitmeden esyali ev kiralayip kontrat alabilirsiniz, evler daha pahaliya geliyor ama bir yillik kontrat veriyorlar

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Sal Tem 11, 2023 9:44 am

Teacherrr yazdı: Prş Tem 06, 2023 9:51 am Selamlar elinize ulaştı mı pasaport acaba? Benimki bugün dağıtıma çıkmış :)
Benimki de geldi bugün idata ya. Teslim alacağım ☺️

pancar

Mesaj gönderen pancar » Sal Tem 11, 2023 9:49 am

bilgepolat yazdı: Sal Tem 11, 2023 9:44 am Benimki de geldi bugün idata ya. Teslim alacağım ☺️
Umarım vizenizi sorunsuzca almışsınızdır. Tebrik edeyim şimdiden. 41F miydi acaba? ve randevudan kaç gün sonra pasaportunuz idataya gelmiş?

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Sal Tem 11, 2023 11:31 am

pancar yazdı: Sal Tem 11, 2023 9:49 am Umarım vizenizi sorunsuzca almışsınızdır. Tebrik edeyim şimdiden. 41F miydi acaba? ve randevudan kaç gün sonra pasaportunuz idataya gelmiş?
Teşekkür ederim. Vize türü 41F. Eşim de benimle birlikte başvurduğu için bizim uzun sürdü. 5 Nisan İzmir idata daydi randevumuz. Bugün mesaj geldi ve teslim aldım.

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Sal Tem 11, 2023 11:34 am

bilgepolat yazdı: Sal Tem 11, 2023 11:31 am Teşekkür ederim. Vize türü 41F. Eşim de benimle birlikte başvurduğu için bizim uzun sürdü. 5 Nisan İzmir idata daydi randevumuz. Bugün mesaj geldi ve teslim aldım.
Merhaba ev işini halledebildiniz mi? Eşinizin vizesi de çıkmış mı? Sizin adınıza çok sevindim tebrik ederim 🌸

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Sal Tem 11, 2023 1:42 pm

Fürdich yazdı: Sal Tem 11, 2023 11:34 am Merhaba ev işini halledebildiniz mi? Eşinizin vizesi de çıkmış mı? Sizin adınıza çok sevindim tebrik ederim 🌸
Teşekkür ederim 🙂 Ev işini gidince halledeceğim. Eşimin vizesi çıkmadı maalesef ev yüzünden. Beklemede şuan.

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Sal Tem 11, 2023 2:37 pm

Teacherrr yazdı: Prş Tem 06, 2023 9:51 am Selamlar elinize ulaştı mı pasaport acaba? Benimki bugün dağıtıma çıkmış :)
Sizin vizenizin geçerlilik tarihi ne zaman başlıyor. Benim 2 Haziran da başlamış ama pasaportu bugün teslim aldım. İlginç geldi bana

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Çrş Tem 12, 2023 1:42 pm

En son 41f aile birleşimi ile master öğrencisi olan kişinin eşine ne zaman vize çıkmış ? En yakın tarihi öğrenmeye çalışıyorum. Yaklaşık 5 ay oldu hala eşimin vizesi çıkmadı. 9 Martta görüşmeye gittik 6 haziran'da ek belge istediler. Etrafında duyan bilen varsa çok memnun olurum.

lehrerdeutch

Mesaj gönderen lehrerdeutch » Cum Tem 14, 2023 12:13 pm

Merhabalar. Ben de 41f vizesi için eşimle birlikte başvuru yapacağım. 26 haziranda Ankara için başvuru yaptık ancak hala atama olmadı. Sormak istediğim konu sigortaları nerelerden yapmamız gerektiği? Sizler acaba bu sigorta işlerini eşinizle birlikte olacak şekilde nasıl hallettiniz? Cevap verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler şimdiden

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Tem 14, 2023 12:23 pm

lehrerdeutch yazdı: Cum Tem 14, 2023 12:13 pm Merhabalar. Ben de 41f vizesi için eşimle birlikte başvuru yapacağım. 26 haziranda Ankara için başvuru yaptık ancak hala atama olmadı. Sormak istediğim konu sigortaları nerelerden yapmamız gerektiği? Sizler acaba bu sigorta işlerini eşinizle birlikte olacak şekilde nasıl hallettiniz? Cevap verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler şimdiden
Merhaba. Tebrik ederim. Hala atama olmamış olması çok normal. Son birkaç aydir bir aydan kısa sürede atama tarihi netleşen duymadım. benimki de bir ay içinde atanmıştı. Şubat ayında başvurmuştum. Şu an belki daha uzun sürüyor bile olabilir. Ben de 41f için başvurdum fintibadan bloke hesap açarken sigorta dahil paketi seçmiştim. Hem seyahat hem okul için ayrı ayrı sigortayı hallediyorlar. Eşim için de Allianz dan 7 aylık seyahat sigortası yaptırdık. ( Ne olur ne olmaz diye geniş kapsamlı bir paket seçtik) Şu ana kadar sigortalarimizla ilgili negatif bir dönüş yapılmadı. Başka yöntemler seçenler de var ama tek yol bu değil. Expatrio da aynı şekilde sigorta dahil bloke hesap açıyor ama müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız olduğu için ben ordan açtığım hesabımı kapatıp fintibadan açtım. Bir de barmer diye bir sigorta şirketi vardı sanırım bunu tercih edenleri de okumuştum burdan.

lehrerdeutch

Mesaj gönderen lehrerdeutch » Cum Tem 14, 2023 12:35 pm

ezaks2 yazdı: Cum Tem 14, 2023 12:23 pm Merhaba. Tebrik ederim. Hala atama olmamış olması çok normal. Son birkaç aydir bir aydan kısa sürede atama tarihi netleşen duymadım. benimki de bir ay içinde atanmıştı. Şubat ayında başvurmuştum. Şu an belki daha uzun sürüyor bile olabilir. Ben de 41f için başvurdum fintibadan bloke hesap açarken sigorta dahil paketi seçmiştim. Hem seyahat hem okul için ayrı ayrı sigortayı hallediyorlar. Eşim için de Allianz dan 7 aylık seyahat sigortası yaptırdık. ( Ne olur ne olmaz diye geniş kapsamlı bir paket seçtik) Şu ana kadar sigortalarimizla ilgili negatif bir dönüş yapılmadı. Başka yöntemler seçenler de var ama tek yol bu değil. Expatrio da aynı şekilde sigorta dahil bloke hesap açıyor ama müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız olduğu için ben ordan açtığım hesabımı kapatıp fintibadan açtım. Bir de barmer diye bir sigorta şirketi vardı sanırım bunu tercih edenleri de okumuştum burdan.
Merhaba, çok teşekkürler ben de sizleri tebrik ediyorum. Geri dönüşünüz için de teşekkür ederim tekrardan. Barmer'ı okumuştum ben de ama denediğim zaman eşimi sadece kendi sigortama ortak edebiliyordum, diğer türlü eşimin tek başına sigorta yapmasına izin vermiyor sistem öğrenci olmadığı için. Ama Allianz mantıklı geldi bana da şimdi siz söyleyince onu da inceleyeceğim. Atama sureci maalesef cok uzamış vizelerde. Keske kabulü beklemeden daha önceden yapsaydim başvurumu diyorum ama o an bana risk gibi gelmisti o durum da. Umarım olumlu gelmiştir vize sonucunuz

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Tem 14, 2023 12:43 pm

lehrerdeutch yazdı: Cum Tem 14, 2023 12:35 pm Merhaba, çok teşekkürler ben de sizleri tebrik ediyorum. Geri dönüşünüz için de teşekkür ederim tekrardan. Barmer'ı okumuştum ben de ama denediğim zaman eşimi sadece kendi sigortama ortak edebiliyordum, diğer türlü eşimin tek başına sigorta yapmasına izin vermiyor sistem öğrenci olmadığı için. Ama Allianz mantıklı geldi bana da şimdi siz söyleyince onu da inceleyeceğim. Atama sureci maalesef cok uzamış vizelerde. Keske kabulü beklemeden daha önceden yapsaydim başvurumu diyorum ama o an bana risk gibi gelmisti o durum da. Umarım olumlu gelmiştir vize sonucunuz
Süreç başından sonuna sıkıntılı oluyor malesef. 24 Nisan'da idata'da görüşmemiz oldu. bizim sonucumuz hala gelmedi. Ders günlerim çok az olduğu için ulusal vize yerine ders gunlerinde gelip gitmek için schengene de başvurabilirsiniz diye bir öneri maili aldım birkaç gün önce. Ulusal vizeye ihtiyacım olduğunu kanitlamami istediler 😅. Cevap verdim hala ses yok. Bu süreçte bol sabira ihtiyaç oluyor malesef ki. Umarım sizin süreciniz çok daha kolay geçer.

lehrerdeutch

Mesaj gönderen lehrerdeutch » Cum Tem 14, 2023 1:07 pm

ezaks2 yazdı: Cum Tem 14, 2023 12:43 pm Süreç başından sonuna sıkıntılı oluyor malesef. 24 Nisan'da idata'da görüşmemiz oldu. bizim sonucumuz hala gelmedi. Ders günlerim çok az olduğu için ulusal vize yerine ders gunlerinde gelip gitmek için schengene de başvurabilirsiniz diye bir öneri maili aldım birkaç gün önce. Ulusal vizeye ihtiyacım olduğunu kanitlamami istediler 😅. Cevap verdim hala ses yok. Bu süreçte bol sabira ihtiyaç oluyor malesef ki. Umarım sizin süreciniz çok daha kolay geçer.
Gerçekten akla mantığa gelmeyecek sebeplerle önümüze engeller çıkabiliyor. Umarım bir an önce istediğiniz şekilde kabul olur vizeniz. Daha önce başka bir ülkeden 6 ay sonuç beklediğim oldu ve gerçekten çok zor bir durum olduğunu biliyorum. Teşekkür ederim iyi temennileriniz için. Umarım hiçbirimizin çabası boşa çıkmaz

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Tem 14, 2023 1:15 pm

lehrerdeutch yazdı: Cum Tem 14, 2023 1:07 pm Gerçekten akla mantığa gelmeyecek sebeplerle önümüze engeller çıkabiliyor. Umarım bir an önce istediğiniz şekilde kabul olur vizeniz. Daha önce başka bir ülkeden 6 ay sonuç beklediğim oldu ve gerçekten çok zor bir durum olduğunu biliyorum. Teşekkür ederim iyi temennileriniz için. Umarım hiçbirimizin çabası boşa çıkmaz
Hem de nasıl! Çok teşekkür ederim öyle olmasını umut ediyorum hepimiz için. Umarım siz de alabilirsiniz en kısa zamanda. İnşallah bir şeyler düzelir de kimse de böyle bekleyip yıpranmaz artık.

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Cmt Tem 15, 2023 12:53 pm

cem1863 yazdı: Çrş Tem 12, 2023 1:42 pm En son 41f aile birleşimi ile master öğrencisi olan kişinin eşine ne zaman vize çıkmış ? En yakın tarihi öğrenmeye çalışıyorum. Yaklaşık 5 ay oldu hala eşimin vizesi çıkmadı. 9 Martta görüşmeye gittik 6 haziran'da ek belge istediler. Etrafında duyan bilen varsa çok memnun olurum.
Merhabalar eşim öğrenci( 41f ) onun vizesi 1 ayda çıktı benim ki 8 ay sonra çıktı Ekim 12 de başvurduk haziran 4 de çıktı vizem

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 4:40 pm

Toramans yazdı: Cmt Tem 15, 2023 12:53 pm Merhabalar eşim öğrenci( 41f ) onun vizesi 1 ayda çıktı benim ki 8 ay sonra çıktı Ekim 12 de başvurduk haziran 4 de çıktı vizem
Neden o kadar uzun sürmüş ben de kızımı bırakıp gideceğim o kadar uzun sürerse nasıl dayanırız :(

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 4:56 pm

Fürdich yazdı: Cum Tem 07, 2023 11:15 am Merhabalar vizeniz çıkmış mı acaba pasaportunuzu alabildiniz mi ? Ve eşiniz ile kızınızın vizesi ne oldu acaba onlarınki de çıktı mı?
sadece benimki çıkmış eşim de mail attı ama cevap bile vermediler.... bari kızımınki çıksa .:D

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 4:58 pm

ezaks2 yazdı: Cum Tem 14, 2023 12:43 pm Süreç başından sonuna sıkıntılı oluyor malesef. 24 Nisan'da idata'da görüşmemiz oldu. bizim sonucumuz hala gelmedi. Ders günlerim çok az olduğu için ulusal vize yerine ders gunlerinde gelip gitmek için schengene de başvurabilirsiniz diye bir öneri maili aldım birkaç gün önce. Ulusal vizeye ihtiyacım olduğunu kanitlamami istediler 😅. Cevap verdim hala ses yok. Bu süreçte bol sabira ihtiyaç oluyor malesef ki. Umarım sizin süreciniz çok daha kolay geçer.
sanki schengen i ertesi güne veriyorlar da..... :lol:

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Tem 16, 2023 5:02 pm

bilgepolat yazdı: Sal Tem 11, 2023 2:37 pm Sizin vizenizin geçerlilik tarihi ne zaman başlıyor. Benim 2 Haziran da başlamış ama pasaportu bugün teslim aldım. İlginç geldi bana
sizinle aynı durumlarımız, benim de 26 hazirana basılmış vize ama elime 6 haziranda geçti. konsolosluk bayram tatilindeydi bence o yüzden böyle oldu. ev bulma konusunda nasılsınız ümidim var gibi ama bilemiyorum. birkaç türkle görüştüm sağolsunlar ellerinde ev varmış ama kiraları çok yüksek onların 1000 euro falan... 700den başlayan kiralar var ama verirler mi bilmiyorum yabancı olunca.... bulamazsam o yüksek kiralı evleri tercih edeceğim. :(

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzr Tem 16, 2023 5:05 pm

Teacherrr yazdı: Pzr Tem 16, 2023 4:58 pm sanki schengen i ertesi güne veriyorlar da..... :lol:
Aynen öyle yazdım ben de. Ekimde sınavım var ona yetişemezsem zaten bir anlamı kalmıyor. Ayrıca ben her dönem yeniden mi vizeye başvurcam. Eziyet gibi hayat yasamami istiyorlar heralde. Schengen istemiyorum dedim. basvursam bu saatten sonra yetişmez de. bunu onaylamanızı talep ediyorum dedim. Bakalım hala ses yok. 1.5 ay da buna beklemeyiz inşallah 🙄