Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Çrş Şub 05, 2014 6:52 pm

Arayip birsey demiyorlar kutuyu aciyorsun sansina ne cikarsa

rmertakyuz

Mesaj gönderen rmertakyuz » Prş Şub 06, 2014 12:19 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

yok reddedemez, onayi bura veriyor zaten, hayirli olsun vizeniz.[/quote]

Tesekkurler :) pasaportta vizeyi gormeden inanamiyorum yine de :)

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Cum Şub 07, 2014 7:05 pm

[quote]Maelstrom tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar
Bu cuma gunu 11:30 da Istanbul Baskonsoloslugunda dil kursu+ master icin vize gorusmem var. Yanimda goturdugum belgeler:
1-10 yillik pasaport
2-biometrik foto
3-Eski pasaport
4-Lise diplomasi+Almanca cevirisi
5-Oss giris belgesi+Almanca cevirisi
6-Universite Diplomasi
7-Universite Transkript
8-Ikametgah belgeleri
9-Vukuatli nufus belgesi
10-Vize formu
11-3 aylik sigorta
12-TU-Braunschweig kabul belgesi
13- Dil kursu kayit belgesi
14-Motivasyon yazisi
15-CV
16- TOEFL belgesi
17- 30 gunluk A1 dil kursu bitirme belgesi (CASA Bremen den)
18- Eski universitemdeki 2 hocadan referans mektuplari

Gercekten cok heyecanliyim umarim randevum iyi gecer. Randevudan sonra buraya nasil gectigi ile ilgili bir yazi yazacagim. Bundan once Almanyaya 3 kez gitmistim. O gorusmelerde hic bir problem cikmamisti ama insan hic bir sekilde emin olamiyor:D[/quote]

Bu belgeler ile bugun vize randevusuna girdim. Saat 11 de istanbul konsoloslugundaydim. Belgelerimi siralattiktan sonra 1 numarali odaya girdim. Genc bir bayan vardi icerde. Yaklasik 5 dakika kendi hallerinde birkac kisi sohbet ettiler bana aldirmadan :D. Sonra belgelerimi kontrol etmeye basladi. Ilk basta kabul belgemi gorunce bu kabul belgesi degil dedi. Nasil olur kabul belgesi o dedim hayir basvuru bu dedi sonra okuyunca anladi kabul oldugunu. Ardindan banka dan gelen kagida bakti ve bu banka hesabina para yattigina dair degil dedi :D Dedim tamam cattik simdi. Gercektende dedigi gibi kagit yanlisti, yanlis bir maili cikti alip goturmusum. 5 kere kontrol etmistim belgeleri ama yinede terslik iste beni buldu. Onemli degil dedi dogrusunu en kisa zamanda getir ben yinede kabul ediyorum belgeleri ama isleme almaya banka kagidini getirdiginde baslariz dedi tamam dedim bende. TOEFL kagidindaki fotografimi gorunce baya guldu hapishanede gibi resim cekmisler filan diye. Gidis tarihimi sordu, donus tarihini gorunce bidaha guldu uzun sure diye :D Sonra tamam dedi belgeni kapiya ver bir an once tamamdir dedi. Parmak izimi aldi.Bittimi ben gidebilirmiyim dedim evet dedi. Hic bir soru sormadi bana. Iyi gunler dedim ve ciktim. Sizce iyimidir arkadaslar ne dusunuyorsunuz? Burada okudugum sekilde bana neden almanya? neden bu universite? Vesaire gibi sorular sormadi. Pazartesi banka formunu tekrar goturup kapidan teslim edecegim ama biraz sasirdim cok kisa surmesine.

hasanaskin

Mesaj gönderen hasanaskin » Cmt Şub 08, 2014 4:14 am

merhaba arkadaslar bende o7.02.2014 yani dun sabah saat 9 da ankarada vize basvurusunda bulundum..

goturdugum evraklar;

---10 yillik pasaport + 2 adet fotokopisi

---Biyometrik fotograflar + 2 adet

---motivasyon mektubu + 2 adet fotokopisi

---2 adet vize basvuru formu

---universite kabul belgesi + 2 adet renkli fotokopisi

---bloke hesap formu + 2 adet fotokopisi

---askerlik tecil belgesi + 2 adet fotokopisi

---adli sicil belgesi + 2 adet fotokopisi

---Oss kazandi belgesi + (almanca tercumesi ve 2 adet fotokopisi)

---lise diplomasi + (almanca tercumesi ve 2 adet fotokopisi)

---universite diplomasi + (almanca tercumesi ve 2 adet fotokopisi)

---A2 almanca sertifikasi + 2 adet fotokopisi

---A1 ingilizce sertifikasi + 2 adet fotokopisi

---tam temkinli nufus kayit ornegi + 2 adet fotokopisi

---ikametgah belgesi + 2 adet fotokopisi

---50.000 euro\'luk seyehat sigortasi + 2 adet renkli fotokopisi

--- dil kursu kayit belgeleri + 2 adet renkli fotokopisi

sabah konsolosluga girdim ups islemlerinden sonra fotokopi ceken kizla evraklari duzenledik. daha sonra sira numarasi aldim ve aradan 1 dk gecmeden sira bana geldi ve gorusmeye girdim. cok iyi bir bayan denk geldi bana, evraklarimi istedi verdim ve direk kagitlarla ilgilenmeye basladi bilgisayara biseyler yaziyordu surekli.. daha sonra ara ara sorular sormaya basladi.. neden bu bolumu sectin, kac ayda dsh sinavini gececegini dusunuyorsun,
almanyadaki kardeslerimin isimlerini sordu nerde kaldiklarini sordu ve benim nerde kalacagimi sordu... lisans egitiminden sonra master yapacak misin diye sordu.. her verdigim cevaptan sonra himmm gibi bir ses cikariyordu :o daha sonra bana salonda bekle evraklari mudure gosterecegim ve seni cagiracam dedi tamam dedim beklemek icin salona gectim ve 5 dk sonra geri cagirdi beni ve tamam mudur ok dedi sen gidebilirsin kargoyla gelicek evraklarin dedi...bende tsk etttim ve iyi gunler dileyip ciktim...gorusme sadece 20 dk falan surdu...bilmiyorum sonuc ne olur ama cok sikmadi beni ve hep guler yuzluydu....

iyi geceler arkadaslar...

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Cmt Şub 08, 2014 10:36 pm

23 gun sonra vizem olumlu olarak geldi.persembe gunu kaciyorum trden:L

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Pzt Şub 10, 2014 4:38 pm

[quote]ratmuhyaka tarafindan yazilan metin:

23 gun sonra vizem olumlu olarak geldi.persembe gunu kaciyorum trden:L[/quote]

Merhaba. Oncelikle vizeniz hayirli olsun. Bu 23 gune haftasonlari da dahil mi? :D

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Pzt Şub 10, 2014 10:15 pm

Bugun izmir alman baskonsolslugunda vize gorusmem vardi gayet olumlu gecti ilerde basvuru yapacak arkadaslara belki faydasi olur yazayim

2yillik pasaport
biometrik foto
Eski pasaport
Lise diplomasi+Almanca cevirisi
Universite Diplomasi+almanca cevirisi
Universite Transkript(okul ingilizce verdigi icin almancaya cevirtirmedim zaten gerekmiyormus)
Ikametgah belgeleri
Vukuatli nufus belgesi
Vize formu
11-3 aylik sigorta
kabul belgesi
isbankasinda yaptirdigim butun schengen bolgelerini kapsayan sigorta policesi
IELTS belgesi
Bloke hesap
babama ait banka hesabi dokumu
ve babamin yazdigi sponsor dilekcesi

simdi son iki yazdigim sart degil ama gene de olsa iyi olur .ben yukske lisans icin basvurdum okuyacagim okulda egitim dili ingilizce oldugu icin IELTS belgesi yeterli ama diger turlu almanca kurs kaydi ya da sertifika falan lazim.butun bu belgeler + 60 euro elimde hazir girdim konsolosluga girisde 3 kisi var biri idata gorevlisi belgelerinizi olmasi gereken siraya koyuyorlar.butun bu yazdigim belgelerin ikiser kopyasi olsun yaninizda hatta 3 olsun belki birine birsey olur.sonra size numara veriyorlar.sira gelince giseye gidiyorsunuz hapishane filmlerindeki gibi arada bir cam var telefonla gorusuyorsunuz.belgelerdeki bazi bilgileri teyit etmek icin basit sorular sordu "ne zman mezun oldun" "ortalaman kac".bi kac rutin soru daha sordu butun belgeleri tek tek inceledi bazilarini bana geri verdi parmak izimi aldi.gorusme 15 dakka falan surdu sonra bir kagit verdi oradaki numarayla konsoloslugun websitesinden takip edebilirisn 4-5 haftaya cikar buyuk ihtimal dedi.hepsi bu kadar:Dacikcasi daha zor olacagini dusunmustum

Bu arada bu surecte bana yardim eden Haco de Lucia ve diger arkadaslara tesekkur ederim site gercekten cok faydali bilgiler iceriyor

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Çrş Şub 12, 2014 9:17 am

Merhaba. Oncelikle vizeniz hayirli olsun. Bu 23 gune haftasonlari da dahil mi? :D[/quote]

alayai dahil, 14 ocakta basvuru yapmistim. 6 subatta vize elimdeydi.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Çrş Şub 12, 2014 6:46 pm

Merhaba. Oncelikle vizeniz hayirli olsun. Bu 23 gune haftasonlari da dahil mi? :D[/quote]

alayai dahil, 14 ocakta basvuru yapmistim. 6 subatta vize elimdeydi.[/quote]

Oooo tesekkur ederim bilgi icin. 3 gun oldu ozaman benim daha:D Nasil dayanacagim acaba...

rmertakyuz

Mesaj gönderen rmertakyuz » Pzr Şub 16, 2014 1:48 pm

Vizemi almanya yabancilar subesinin onaylamasinin uzerinden 1,5 hafta gecti hala Ankara\'dan ses yok!! 20 ekimde karar verdim vizeye basvurmaya, 22 kasima randevu alabildim ve hala bekliyorum ki ciksin!!

2-3 gunde bir ariyorum elciligi, zaten ulasmak icin en az 1 saat ve ortalama 60-70 defa aramam gerekiyor. Guc bela ulastiktan sonra "kibar ve insancil":) bir kadin cevapliyor genelde hayattan bikmis ses tonuyla azarlar azarlar konusuyo, biz seni arayacagiz diyor baska bir sey demiyor, biliyorum her gun milyon kisi arayip ayni seyleri soruyo ama hic degilse biraz daha kibar olabilir! El mahkum ya sabir cekmekten baska bir seyde yapamiyorsun ki!!

Bir isimde soyle rahat rahat olmadi ya bu surecte, omrumden omur gitti valla.. Sunlari gordukten sonra gecen seneye donme sansim olsa hayatta ugrasmazdim ama artik gitmezsem de olmayacak bir durumdayim ne yazik ki. Yani su surecin basinda ki benle, su anki ben arasinda daglar kadar fark var. resmen dusman oldum ya almanya\'ya buradaki elciligin dusmanca ve insan haklarina aykiri davranislari sebebiyle!

Biraz icimi dokeyim dedim :) Daha vizeye basvurmayan arkadaslar icinde hic degilse bir uyari olur, gerci herkes basvururken ya benim basvurumda bir sikinti cikmaz, bana vermeyeceklerde kime verecekler diye dusunuyor ister istemez :)

Urgian

Mesaj gönderen Urgian » Sal Şub 18, 2014 10:58 am

Arkadaslar Merhabalar hepinize. Ben oncelikle sizleri hep uzaktan takip ettim su ana kadar ve bu benim ilk mesajim. Ben Istanbul Universitesi son sinif ogrencisiyim ve bu sene 6 aylik SADECE DIL KURSU vizesi icin 16 Ocakta basvuru yaptim. Bu siteyi okuduktan sonra kesinlikle vizem falan gelmez diye Turkiye\'deki okulumda ders secimi bile yaptim :) Suan elimde D tipi vizem duruyor. Tam 33 gunde cevabim geldi. Ben gibi sadece amaci dil kursuna gitmek olan arkadaslar icin veya isteyen olursa neler yaptgimi detayli olarak yazabilirim. Herkese bol sanslar ve egitim hayatinda basarilar !!

bilgilerini ve deneyimlerini aktarabilirsin tabiki. Fakat daha once de 3 veya 6 aylik dil egitimi icin gelen bir cok arkadasimiz oldu. Su anda IU son sinif ogrencisiysen, yani sartlarin cok iyi, vizeyi rahat alirdin. Tabiki dil kursu kayit belgesi ve ordaki 6 aylik giderlerini gostermek sartiyla.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Prş Şub 27, 2014 1:10 pm

Bugun eksik evragi teslim etmem uzerinden 18 gun gecti. Gecen hafta istanbul konsoloslugunu aramistim dosyama eklendimi bu evrak diye ve bayan bana daha yeni basvurmussun dedi (13 gun gecmisti basvurunun uzerinden:D). Ve ardindan subat 13 de Almanyaya gonderilmis belgelerin orayi ara artik dedi. Bugun yani basvurudan 18 gun sonra Braunschweig yabanci polisini aradi bir arkadasim. Polis belgelerimin daha Koln de oldugunu soylemis. Burada hic boyle bir sey okumadigim icin biraz garip geldi. Tecrubeli arkadaslar bir bilgi verebilirse gercekten cok sevinirim. Cunku bu memurlar bir yanlislik yaptiginda 90 gun sonra haberimiz oluyor okudugum kadariyla. 18 gundur belgelerim hala Braunschweig a gitmemis, Koln de merkezdeymis orda birseyler birseyler yapiyorlarmis. Bu genel prosedure uygunmudur arkadaslar? Ben Braunschweig da okuyacagim bu arada Koln le hicbir alakam yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 27, 2014 1:34 pm

[quote]Urgian tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhabalar hepinize. Ben oncelikle sizleri hep uzaktan takip ettim su ana kadar ve bu benim ilk mesajim. Ben Istanbul Universitesi son sinif ogrencisiyim ve bu sene 6 aylik SADECE DIL KURSU vizesi icin 16 Ocakta basvuru yaptim. Bu siteyi okuduktan sonra kesinlikle vizem falan gelmez diye Turkiye\'deki okulumda ders secimi bile yaptim :) Suan elimde D tipi vizem duruyor. Tam 33 gunde cevabim geldi. Ben gibi sadece amaci dil kursuna gitmek olan arkadaslar icin veya isteyen olursa neler yaptgimi detayli olarak yazabilirim. Herkese bol sanslar ve egitim hayatinda basarilar !!
.[/quote]

bilgilerini ve deneyimlerini aktarabilirsin tabiki. Fakat daha once de 3 veya 6 aylik dil egitimi icin gelen bir cok arkadasimiz oldu. Su anda IU son sinif ogrencisiysen, yani sartlarin cok iyi, vizeyi rahat alirdin. Tabiki dil kursu kayit belgesi ve ordaki 6 aylik giderlerini gostermek sartiyla
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 27, 2014 1:35 pm

Bugun eksik evragi teslim etmem uzerinden 18 gun gecti. Gecen hafta istanbul konsoloslugunu aramistim dosyama eklendimi bu evrak diye ve bayan bana daha yeni basvurmussun dedi (13 gun gecmisti basvurunun uzerinden:D). Ve ardindan subat 13 de Almanyaya gonderilmis belgelerin orayi ara artik dedi. Bugun yani basvurudan 18 gun sonra Braunschweig yabanci polisini aradi bir arkadasim. Polis belgelerimin daha Koln de oldugunu soylemis. Burada hic boyle bir sey okumadigim icin biraz garip geldi. Tecrubeli arkadaslar bir bilgi verebilirse gercekten cok sevinirim. Cunku bu memurlar bir yanlislik yaptiginda 90 gun sonra haberimiz oluyor okudugum kadariyla. 18 gundur belgelerim hala Braunschweig a gitmemis, Koln de merkezdeymis orda birseyler birseyler yapiyorlarmis. Bu genel prosedure uygunmudur arkadaslar? Ben Braunschweig da okuyacagim bu arada Koln le hicbir alakam yok.[/quote]

evet genel prosedure uygun.Ayrica Koln degil, Bonn a gider. Bundesverwaltungsamt var orda. Bundesverwaltungsamt in kontak bilgileri sitemiz anasayfasinda bulunan Almanya da Vize basliginda var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Prş Şub 27, 2014 1:43 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Bugun eksik evragi teslim etmem uzerinden 18 gun gecti. Gecen hafta istanbul konsoloslugunu aramistim dosyama eklendimi bu evrak diye ve bayan bana daha yeni basvurmussun dedi (13 gun gecmisti basvurunun uzerinden:D). Ve ardindan subat 13 de Almanyaya gonderilmis belgelerin orayi ara artik dedi. Bugun yani basvurudan 18 gun sonra Braunschweig yabanci polisini aradi bir arkadasim. Polis belgelerimin daha Koln de oldugunu soylemis. Burada hic boyle bir sey okumadigim icin biraz garip geldi. Tecrubeli arkadaslar bir bilgi verebilirse gercekten cok sevinirim. Cunku bu memurlar bir yanlislik yaptiginda 90 gun sonra haberimiz oluyor okudugum kadariyla. 18 gundur belgelerim hala Braunschweig a gitmemis, Koln de merkezdeymis orda birseyler birseyler yapiyorlarmis. Bu genel prosedure uygunmudur arkadaslar? Ben Braunschweig da okuyacagim bu arada Koln le hicbir alakam yok.[/quote]

evet genel prosedure uygun.Ayrica Koln degil, Bonn a gider. Bundesverwaltungsamt var orda. Bundesverwaltungsamt in kontak bilgileri sitemiz anasayfasinda bulunan Almanya da Vize basliginda var.[/quote]

Hizli cevabiniz icin tesekkur ederim biraz da olsa icim rahatladi :).

orkun0725

Mesaj gönderen orkun0725 » Pzt Mar 10, 2014 6:41 pm

merhaba arkadaslar;
27.02.2014 tarihinde Izmir Alman Konsoloslugunda gorusmeye gittim.hazirladigim evraklar:
1)10 yillik pasaport
2)Vukuatli nufus belgesi
3)biometrik foto(3 adet)
4)Lise diplomasi+Almanca cevirisi
5)Oss giris belgesi+Almanca cevirisi
6)Universite Diplomasi+Almanca cevirisi
7)Universite Transkript+Almanca cevirisi
8)Ikametgah belgeleri+Almanca cevirileri
9)Vize basvuru formu(2 adet)
10)6 aylik sigorta
11)Duisburg-Essen Universitesinden kabul belgesi
12)Dil kursu kabul belgesi
13)Motivasyon yazisi (Almanca)
14)CV(Almanca)
15)goethe enstitusu tarafindan a2 sinav belgesi
16)Anne babaya ait maas bordrolari
17)Kira kontrati (ev)
18)Deutsche Bank\'ta 8090euro\'luk hesap
Fakat 07.04.2014\'te kursum baslicak ve 26.03.2014\'te seviye belirleme sinavina girmek zorundayim.Sizce bu tarihe yetisebilir miyim? veya bu sureci hizlandirmak icin ne yapmaliyim? simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

raymanallstar

Mesaj gönderen raymanallstar » Sal Mar 11, 2014 4:45 pm

Konsolosluga attigim mail\'e cevap geldi 10 subatta basvurmustum okulum 1 nisanda basliyor 3-4 haftaya cikar demisti gorusme yaptigim memur.Alman yabancilar dairesinden henuz yanit gelmedigi icin vizem hala cikmamis.Simdi bu noktada ne yapmam gerekir.Alman yabancilar subesini aramali miyim?Ayin 30una biletim var desem bir ise yarar mi ?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Sal Mar 11, 2014 4:50 pm

Bende 10 subatta basvurmustum ayni sekilde. 2 kez yabancilar subesini aradim. Birincide daha yeni geldi dediler,4-6 hafta surebilir dediler. Gectigimiz cuma aradigimda dil kursumun bidahaki ayin 7 sinde basladigini eger vize gecikecekse iptal edip etmemem gerektigini veya ertelemeyi sordum. Gerek yok dediler ama 6-8 hafta surebilir dediler bu seferde. Gercekten hicbir konuda yardimci olmuyorlar. Istersen sen yinede bir ara ama cok bir bilgi umma onlardan yana.

raymanallstar

Mesaj gönderen raymanallstar » Sal Mar 11, 2014 4:58 pm

cok sacma bana okuldan kabul zaten ocak sonu geldi konsolosluk en erken 10 subata randevu verebiliriz dedi 10 gune butun belgeleri topladim bloke hesabi actirdim yani butun adimlari hic bekleme yapmadan hallettim.Okulun ilk haftasini kacirirsam gercekten kotu olucak benim icin

NOT: Hocam telefon numarasi nedir yabancilar subenin ?bir de siz hangi sehrin yabanci subesini aradiniz ben heidelberge gidiyorum.

orkun0725

Mesaj gönderen orkun0725 » Sal Mar 11, 2014 5:00 pm

vize islemleri beklemesi cok zormus hic boyle ummuyodum en azindan kursa kayit olmak zorunlu olmasaydi su anda kursa parayi yatirdik ya yetisemezsek ne olucak 07.04.2014te kursun baslama tarihi :(

Kilitli