Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Ara 06, 2011 5:22 pm

resmi olarak sinirlama yok fakat kendi insiyatifiyle hareket ettikleri icin ileri yasta olanlara pek olumlu bakmiyorlar.Bizden onceki generasyonun yedigi haltlarin sonucu olarak goruyorum. Bizden oncekiler avrupaya gitmek icin cok ali cengiz yapitilar.Formalite evlilik,okuyorum diye gidip yerlesmeler falan,issizlik maasiyla gecinen,cocuk parasi diye 6-7 cocuk yapan.Adamlara bir yandan hak veriyorum cidden ama bunun acisi herkesten cikarilmamasi lazim.Sonucta insanlarin hayalleri ve hedefleri oluyor.Sadece yazik diyebiliyorum

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ara 06, 2011 6:14 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Insallah bu 3. gorusmede alirsin vizeni ctuezuen. Gercekten cok sikintili sinir bozucu bi durum Allah yardimcin olsun. Bu sefer istedigini alirsin ins[/quote

amin ins. tesekkur ederim saolun.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ara 06, 2011 6:26 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

resmi olarak sinirlama yok fakat kendi insiyatifiyle hareket ettikleri icin ileri yasta olanlara pek olumlu bakmiyorlar.Bizden onceki generasyonun yedigi haltlarin sonucu olarak goruyorum. Bizden oncekiler avrupaya gitmek icin cok ali cengiz yapitilar.Formalite evlilik,okuyorum diye gidip yerlesmeler falan,issizlik maasiyla gecinen,cocuk parasi diye 6-7 cocuk yapan.Adamlara bir yandan hak veriyorum cidden ama bunun acisi herkesten cikarilmamasi lazim.Sonucta insanlarin hayalleri ve hedefleri oluyor.Sadece yazik diyebiliyorum[/quote]

malesef oyle haklisiniz.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Ara 06, 2011 10:37 pm

Sizce , durumumdan dolayi bir yandan da konsoloslugu ariyayim mi arkadaslar ? hani en azindan red sebebini anlatan yazi postaya verilmismi onu ogrenirim eger verilmisse hemen bir randevu alip ocak icin tekrar basvuru yapma sansim olacaktir.
Gorusleriniz benim icin onemli,bekliyorum..B)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Ara 07, 2011 8:38 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Sizce , durumumdan dolayi bir yandan da konsoloslugu ariyayim mi arkadaslar ? hani en azindan red sebebini anlatan yazi postaya verilmismi onu ogrenirim eger verilmisse hemen bir randevu alip ocak icin tekrar basvuru yapma sansim olacaktir.
Gorusleriniz benim icin onemli,bekliyorum..B)[/quote]

ins. olumlu haber alirsiniz mutlaka aramalisiniz konsoloslugu zaman kaybi acisindan arti bir suru emek manevi maddi v.s.ins. sizde oyle olmaz bana red yazisi gonderilmis fakat bana gelen bir yazi olmadi ben de aramama ragmen kons. ulasamadim ulasdigim zamanda red yazinizi gonderdik dediler 14 eylulde basvurmustum red 30 eylul de verilmis ben telden konsololuga 28 ekimd eulasabiliyorum ve red yazimin gonderildigi soyleniyor bende ayni gun elden almanca yazili dilekce verdim dilkece gerekcem evrak akibetim ne durumda gibisinden malesef itiraz olarak algilamislar hemen ertesi gun telden aradilar sonuc olumsuzdu halen elime gecen bir mektup olmadi yinede red mektubunu bana gonderin demistim ama halen yok. bende tekrar termin aldim 14 araliga.elbette zaman kaybi yasadim belkide oncesinde tekrar termin alip basvurabilecektim.

artik sans isi hayirlisi herkese iyi sanslar Allah herkesin yardmici olsun.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Ara 07, 2011 8:41 am

[quote]amazoon tarafindan yazilan metin:

insallah faruk, ama gecmis vize anilarini okuyorum da soyle bir herseye hazirlikli olmak lazim :) universite kabul belgesinin konsolosluga ulastirilmasi da bir sorun... ben eskisehirde yasiyorum kargoyla gonderecegim konsolosluga (konsolosluktan oyle soylediler) gurkan beyde oradan fakslayacak, biran once halledebilsem rahat edecegim ama tabi sadece bana bagli birsey degil belgenin duzeltilmesi.. hatta elden versem daha iyi yarina kadar bekleyecegim istanbulda, bakacagiz artik :ap[/quote]

ins. olumlu haberler alirsiniz.Istanbul dan basvuru yapmaniz buuyk arti buyuk ihtimaller vize alirsiniz problem gorunmuyor,i1 ayicinde cevap alirsiniz.iyi sanslar.

amazoon

Mesaj gönderen amazoon » Çrş Ara 07, 2011 2:21 pm

tesekkur ederim umarim sizde.. :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ara 07, 2011 5:02 pm

Aradim,bilgisayarda sadece itiraz dilekcesini onayladiklarini incelemeye aldiklarini ama postaya birsey verildigini goremedigini soyledi.Sabir bakalim hmmm

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Çrş Ara 07, 2011 6:36 pm

bana az once ups\'ten mesaj geldi yarin pasaportum elimde... umarim onaylanmistir

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ara 07, 2011 7:06 pm

bence vizenin cikma ihtimali cikmama ihtimalinden yuksek;)umarim olumlu sonuclanir.

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Çrş Ara 07, 2011 7:44 pm

saol umarim oyle olur yoruldum artik :(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ara 07, 2011 9:17 pm

su an senin yerin de olmayi isteyecek cok kisi var bu sitede :)

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Çrş Ara 07, 2011 9:41 pm

insallah cikmistir eren. herkes iyi sonuc alir umarim. o kadar emek verdik herkes aylarca ugrasiyor sonucta....

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ara 07, 2011 9:58 pm

:ap

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Ara 07, 2011 11:37 pm

Cikti cikti, yarin oglen gelir. Hadi hayirli olsun simdiden.. :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ara 08, 2011 8:26 am

saolun arkadaslar amin.ins. iyi haberler alirsiniz.

2 redden sonra 3.termin almistim.yarin konsolosluga itiraz dilekcesi gondericegim.bu arada haftaya da yeni termin almistim 3.mulakata katilacagim itiraz dilekcesinden pek umutlu deilim fakat yinede yazmalyim diye dusundum boyle bir hakkimiz varken cunku konsoloslugun sitesinde aciklayici olarak belirtilmis.yanliz 2 basvurum dil kursu sonrasi universite idi 3.mulakata sadece dil kursu icin gidecegim.

1.vizeye 05.08.2011:red 2.vizeye 14.09.2011 yanliz 2.vize red cevap mektubu elimde mevcut deil.evrak akibetimi ogrenmek icin konsolosluga 28 ekimde dilekce verdim almanca yazili itiraz olarak algilanmisti yinede evrak gondeririz demislerdi ama halen gelen bir evrak yok.bun ragmen bu sekilde itiraz dilekcesi konsolosluga gonderdigim zaman tarihsel olarak zaman asimi olmus onceden yazmaliyizdiniz derlermi? yazmak isterdim fakat konsolsolugun red mektubunu bekledim halen de gondermemislerdi.bu konuyuda mektupda belirtmelimiyim sizce?
red sebebi almanca dilini kendi ulkenizde ogrenin deidkleri icin almanca a1 a2 sertifkalarimi dilekceye ekleyim diyorum.arti egitim almak istedigimden suphe duuyulmus basarip basaramayacgaimdna falan bunu nasil evrakla isbat edebilirm anlamdim.bu durumda olup nasil bir yol izlemeliyim bilemiyorum cunku soyut red karalari nasil ispat edebilirm ki ? gerci transkiript notlarim iyi not ortalmm 3,4 onlisans mezunuyum.lisans notlairmda iyi sadece tek ders kaldi bu sene bitmek uzere isletme 4 yillik.eger dil kursu vizesi alirsam acikcasi sonrasi master dusunmustum.
herkese cok tesekkurler gercekten cok yararli bir site halen de diyorum keske ilk baslarda vizeye basvurmadan once bulsaydim.

gelismeleri mutlaka formda paylasicagim.vize surecinde hazirlik asamasind aolanlar akolay gelsin vize sonuc bekleyenlerede ins. vizeniz olumlu sonuclanir diyorum.Allah yardimcimiz olsun.herkese iyi sanslar.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ara 08, 2011 2:21 pm

posta gelmis arkadaslar ama suan gorme imkanim yok cunku gece gidecegim cok merak ediyorum..eve gelen yazi itirazin sonucunda kesin red midir ? 1 sayfaymis sadece normalde 3-4 sayfalik bir yazi geldigini duymustum buna gore ne olabilir yaziya geceye kadar ulasabilme imkanimda yok .. :o

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 08, 2011 2:27 pm

Hadi hayirlisi mehmet kardesim olumlu bi cevaptir insallah

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ara 08, 2011 2:30 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Hadi hayirlisi mehmet kardesim olumlu bi cevaptir insallah[/quote]
insallah\' da eve gelen 1 sayfalik bir yazi bu..yani iyi birsey olsa telefonla aramazlarmiydi randevu alip basvuru yap bir daha diye bilmiyorum.normalde red yazilarida hep 3-4 sayfalik diye duymustum hayirlisihmmm

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 08, 2011 2:50 pm

Fazla sikinti yapma yani artik gelmis eve sonucu degistiremiyecegin icin aksami bekle sakin cool bi sekildeB)PPPP

Kilitli