Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Kas 23, 2015 10:46 am

Hic seninle irtibata gecildi mi ?

bugraerkan1

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bugraerkan1 » Prş Kas 26, 2015 8:37 pm

25 Kasim 2015 tarihindeki vize gorusmem hakkinda:
10 da gorusmem vardi ancak 3 kisi sirada oldugu icin saat 10.15 gibi gorusmeye gecebildim.Karsimda gayet ciddi soguk birini beklerken,ortalama 20-23 yaslarinda genc bir erkek vardi,normal konusur gibi konustu,benden once siraya girenlere baktim,iki kisi lisans icin vize alicakti yine,en az 15-20 dakika durdular,ben 5 dakika bile kalmadim diyebilirim,tum evraklarim tamdi.Sordugu sorular soyle
Yer ile ilgili bi belge henuz yok?
-Yurt basvurumu yaptim bekliyorum onun disinda evde buldum herhangi bi aksilik cikarsa eve gecicem.
Peki guzel ozaman.
Hic Almanca bilgin varmi?
-Lisede ikinci yabanci dil olarak gordum ancak temel seviyedeyim.
Ikinci yabanci dillerin ders saatleride az olur insallah kisa zamanda ogrenirsin oraya gidince zor degildir emin ol :)
Dil kursunun kaydi var universite kaydin var.. guzel.. (kendi kendine konusuyor burada)
Dil kursundan sonra universitenin kursuna mi gececeksin?
-Evet kismet olurda kabul yaz icin gelirse universiteye gecicem.
Guzell.
Dil kursun ne zaman basliyor tam olarak?
-4 Ocak
Ne zaman gitmeyi dusunuyosun peki 1 Ocak gibi falan mi?
25 Aralik - 1 Ocak gibi dusunuyorum 1 hafta oryantasyon alisma sureci falan.
Dogru dogru tabi 1 hafta onceden gitmen iyi olur.
Peki ozaman 25 Aralik olarak not aliyorum,herhangi bir sikinti cikarmazsa yabancilar dairesi vizen 25 Aralikta gelir,bi aksaklik olursa en gec Ocak ayinin ilk haftasi gelir.
-Peki cok tesekkur ederim
Ben tesekkur ederim :)

Diyalog bu sekilde gecti uzun surmedi parmak izim alindi vs,genel olarak iyiydi herhangi bir sikinti cikmaz insallah.

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Kas 26, 2015 8:56 pm

hangi konsoloslukta gorusmeye gittiniz?

bugraerkan1

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bugraerkan1 » Prş Kas 26, 2015 9:17 pm

Istanbul Konsoloslugundaydim

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Kas 26, 2015 9:23 pm

nasil kalabalik devam ediyor mu ?

bugraerkan1

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bugraerkan1 » Prş Kas 26, 2015 9:42 pm

sabah 10da oldugu icin gorusmem sanirim cok fazla sira yoktu,3 kisiydik benden sonrasida yoktu yani

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Kas 26, 2015 9:44 pm

anladim kardesim vizende ins. cabucak gelir :)

bugraerkan1

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bugraerkan1 » Prş Kas 26, 2015 9:48 pm

Insallah :) bekleyen herkesinki cabucak gelir

Luftmensch

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Luftmensch » Cum Kas 27, 2015 3:05 am

Merhaba arkadaslar 18 kasimda istanbulda vize randevuma girdim randevu sirasinda hersey guzel gecmisti konsolosluk gorevlisi basvurumla ilgili olumsuz bir sey olmadigindan bahsetti fakat daha once viyana teknik universitesinden lisans kabulum vardi ordada dort aylik bir kurs yapmistim o belgelerimle almanyada staj icin vize basvurusu yaptim zav belgesi alamadigim icin reddedildim o sirada viyana teknik universitesinde okumak istedigimi soylemisim simdi birde b1 dil sertifikam var beceriksiz bir danismanlik firmasiyla basladim bu ise taa viyana zamanindan her isi eline yuzune bulastirdilar bu seferde benim B1 sertifikam oldugu halde TU Clausthal icin A1.2 den itibaren kurs basvurusu yapmislar konsoloslukta haliyle bana soyle bir mail atti; 1.Goethe Enstutusunden alinmis bir B1 Sertifikaniz var. Neden simdi Clausthalde A1.2 Kursuna baslamak istiyorsunuz?
2.Daha once Schengenvizesi icin basvuru yaptiiniz esnada Viyana Teknik Universitesinde okumak istediginizi belirtmissiniz. Fikrinizi neden degistirdiniz?

Lutfen sorularimizi Almanca olarak yazili cevaplayip boze ulastiriniz.

Tavsiyelerinizi bekliyorum suan konsoloslugun gozunde yalanci durumuna dustum sanirim ne dersem ikna olabilirler bir de ceviri konusunda yardimci olabilecek arkadaslar varsa cok sevinirim.

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Cmt Kas 28, 2015 6:13 pm

Izmir konsolugundan 2 gun once mail geldi bana ve evraklari nin Almanya yabancilar subesine iletildigini soylediler. Yaklasik 2 bucuk ay sonra sonunda gonderdiler. Acaba tahminen ne zaman sonuclanir? Munih Furstenfeldbruck yabancilar subesine gitmesi lazim evraklarim in.

Deadly Impact

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Kas 29, 2015 4:03 pm

[quote]furdun tarafindan yazilan metin:

Izmir konsolugundan 2 gun once mail geldi bana ve evraklari nin Almanya yabancilar subesine iletildigini soylediler. Yaklasik 2 bucuk ay sonra sonunda gonderdiler. Acaba tahminen ne zaman sonuclanir? Munih Furstenfeldbruck yabancilar subesine gitmesi lazim evraklarim in.[/quote]

yabancilar subesinde ki yogunluga gore degisebiliyor ama bana 1-2 hafta icinde gelmisti yanlis hatirlamiyorsam

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Sal Ara 01, 2015 9:48 pm

Merhaba arkadaslar

Ben agustos 17 si ankaradan basvurdum kazandi belgem kabul belgem dil kursu kayit belgem garantor belgem herseyim vardi tamdi yani 18 agustos red yedim :) sebeb dil kursuna burda gidebilmem hemen ardindan 2 sayfalik almanca itiraz dilekcesi yazdim 2 3 hafta sonra dosyalari yabancilar subesine yollamislar hala ses yok ordaki akrabam yabancilar subesine gidiyor adami kovuyorlar resmen gelme bir daha bilgi vermiyecez sana diyerekten ben ankarayi ariyorum duserse tabi her defasinda sacma sapan bahaneler soyleyip yuzume kapatiyorlar ustune ayak ustu adam kandiriyorlar sebebi 2 3 hafta once aradim bir bayan cikti durumumu izah ettim aldigim cevap evet cok uzun zaman gecmis amirime bir sarayim dedi not aldim dedi yarin kesin arariz biz sizi dedi arayan soran yok ben aradim siz boyle dediniz dedim bagirip yuzume kapattilar ha bu arada 1 ay sonra en az a1 yapsin dediler hemen basladim kursa adanada bitmek uzere 1 haftasi kaldi, bende o arada kurstan devam ettigime dair bir belge aldim hemen yolladim ankaraya ve yabancilar polisine benden istedikleri herseyi yaptim ama herseyi red de veremiyorlar sebeb yok cunku boyle uzattikca uzatyorlar gecen hafta akrabam yine gitti yabancilar polisine dedikleri aynen su - bir suru suriyeli ile ugrasiyoruz birde sen bizi ugrastirma . amaclari ne cidden anlamadim bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz lutfen yorumlarnizla belirtitrseniz cok sevinirim.

Tesekkurler

Deadly Impact

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Ara 01, 2015 9:58 pm

[quote]lordinyus01 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar

Ben agustos 17 si ankaradan basvurdum kazandi belgem kabul belgem dil kursu kayit belgem garantor belgem herseyim vardi tamdi yani 18 agustos red yedim :) sebeb dil kursuna burda gidebilmem hemen ardindan 2 sayfalik almanca itiraz dilekcesi yazdim 2 3 hafta sonra dosyalari yabancilar subesine yollamislar hala ses yok ordaki akrabam yabancilar subesine gidiyor adami kovuyorlar resmen gelme bir daha bilgi vermiyecez sana diyerekten ben ankarayi ariyorum duserse tabi her defasinda sacma sapan bahaneler soyleyip yuzume kapatiyorlar ustune ayak ustu adam kandiriyorlar sebebi 2 3 hafta once aradim bir bayan cikti durumumu izah ettim aldigim cevap evet cok uzun zaman gecmis amirime bir sarayim dedi not aldim dedi yarin kesin arariz biz sizi dedi arayan soran yok ben aradim siz boyle dediniz dedim bagirip yuzume kapattilar ha bu arada 1 ay sonra en az a1 yapsin dediler hemen basladim kursa adanada bitmek uzere 1 haftasi kaldi, bende o arada kurstan devam ettigime dair bir belge aldim hemen yolladim ankaraya ve yabancilar polisine benden istedikleri herseyi yaptim ama herseyi red de veremiyorlar sebeb yok cunku boyle uzattikca uzatyorlar gecen hafta akrabam yine gitti yabancilar polisine dedikleri aynen su - bir suru suriyeli ile ugrasiyoruz birde sen bizi ugrastirma . amaclari ne cidden anlamadim bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz lutfen yorumlarnizla belirtitrseniz cok sevinirim.

Tesekkurler[/quote]
Evraklarinin konsolosluktan cikip yabancilar subesine ulasmasi olumlu bir gelisme. Ama Agustostan bu yana olumlu veya olumsuz hic bir cevabin gelmemesi ilginc. Bu siralar yabancilar subeleri genel anlamda gercekten cok yogun . Siginmacilarin sayisi hayliyle fazla .2 hafta once Aachen yabancilar subesindeydim oradan biliyorum. Kucuk bir sehir olmasina ragmen yogundu. Ikincisi bunlarin onumuzde Yilbasi tatilleri de var.Aralik ayinda isler iyice yavasliyor anlayacagin. Umarin yakinda bir cevap alirsin

edward witten

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen edward witten » Cum Ara 04, 2015 11:12 am

74 gun oldu ama hala cevap yok. konsoloslugu aradim ancak bana hala almanyadan cevap almadiklarini soylediler. yapacak bir sey yokmus, yabancilar subesi cok yogunmus, max. 3 aya kadar bekleye bilirmisim. zaten 10-15 gun sonra uc ay oluyor.

Simbiyotikliken

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Cmt Ara 05, 2015 12:13 am

Bugun 65. gun doluyor. Yabancilar subesini aradigimizda evraklarin ankaraya gittigi soyleniyor. Ancak Ankarayi aradigimizda bu kez herhangi bir cevabin gelmedigi belirtiliyor.
Benim gibi bu durumu yasayan baska arkadaslarda var mi? Varsa siz neler yapiyorsunuz??
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

resist1

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen resist1 » Cmt Ara 05, 2015 9:09 am

Arkadaslar ben birkac okula birden basvuru yapmayi planliyorum. Basvuracagim bolumler %100 Ingilizce egitim veriyor. Almanca icin ozel olarak bir belge istemiyorlar. Benim merak ettigim konu vize basvurusu. Vize basvurusunda benden Almanca icin belge isterler mi?

Ayrica sormak istedigim bir konu da sartli kabul hakkinda. Basvuracagim okullardan birinin basvuru tarihi mart 15. Ben Subat gibi Toefl sinavina girmeyi planliyorum. Kosullar boyleyken sartli kabul almali miyim? Ya da basvurup kabul gelince mi vize icin basvurmaliyim? Cidden pek bir bilgim yok bu konuda. Baslik altini biraz inceledim ama pek bir sey bulamadim.

resist1

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen resist1 » Pzr Ara 06, 2015 9:33 am

Arkadaslar %100 Ingilizce egitim veren bir okuldan kabul aldigimiz takdirde vize icin Almanca dil belgesi isterler mi? Okul Almanca sarti aramiyor. Bilgisi olan var mi acaba?

BsO29Ak

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen BsO29Ak » Pzr Ara 06, 2015 1:29 pm

Almanca belgesi istemezler. Yalniz senin acindan cevre edinebilmen, ulkeye uyum gibi nedenlerle almanca ogrenmek bence faydali olabilir.

almanlan

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen almanlan » Pzt Ara 07, 2015 2:37 pm

bende ayni durum soz konusuydu polis arkadasim var ona dedim bi bakarmisin nerde benim pasaportum , yabancilar subesinde incelemedeymis . bizim polislerde saglam mis ! :D

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Pzt Ara 07, 2015 10:36 pm

Bugun yabancilar subesini arayip belgeler geldimi ddiye sorduk. Gelmis fakat bir kac acikta kalan soru var onlari doldurup izmire yolluyocagiz ordan tekrar onlar bize yollayip biz karar verecegiz demisler. Bu ne demek oluyor acaba bilen var mi?

Kilitli