Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Tem 28, 2010 9:21 pm

Sen yabancilar polisini ara Bekletmeyin beni uleyyyn de belki korkarlar hizli yuruturler islemlerini..:)
Vize cikarsa almanyaya 1 kere girisli olur galiba sonra orada oturum alinca shengen olur o vize:)

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Tem 28, 2010 9:27 pm

[quote]mcclaynn tarafindan yazilan metin:
ben 6 temmuzda vize gorusmesine girmistim hemen hemen 1 ay oldu bir problem olsaydi eksik evrak vs su ana kadar haber verirlerdi heralde diye dusunuyorum yanlis mi dusunuyorum acaba hic 1 ay bekleyip sonra su eksik bu eksik diye haber alan oldu mu aranizda

Bu vize suresini hizlandirmak icin kabul aligim okula mail atsam vizede yardim edin diye :) bi faydasi olur mu acaba hergun ups sitesinden kontrol ediom paketiniz kargoya verilmedi diyo cok stress yasiom

Bi sorum daha olacak vize cikarsa sengen vizesi mi olacak yoksa sadece almanya vizesimi cunku ben sengen vize formunu doldurmamistim [/quote]

dur daha sakin ol surada 3 hafta olmus basvurali:)eksik evrak olsa orda gorusmede derlerdi zaten.sonradan geri bildirim yapilmaz anca eksik bisey gorseler red verirler. okul ne yapabilirki vize alman icin sadece dil kursu kabul kagidi yollarlar onun disinda mudahale edemezler vize gorevlisine:)

sengen vizesi turistik vize 3 aylik vize.sen burda ikamet vizesi doldurmussun dil kursu esnasinda sadece almanya icin gecerli vizen,ama sinavi gecip uniden egitim icin kabul aldigin zaman ogrenci vizesine donusuyor vizen,o zaman eu ulkeleri icin gecerli olur.bikac eu ulkesi haric.ingiltere gibi

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Tem 28, 2010 10:03 pm

Simdi dil kursuna gittigimiz sure icerisinde 1 yil veya 2 yil turkiyeye gelip gidemezmiyiz?

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Tem 28, 2010 10:08 pm

dil kursu surecinde gidebilirsin turkiyeye.ama dedigim gibi avrupayi gezme izni yok.ogrenci vizesi alinca serbest

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Tem 28, 2010 11:34 pm

eger oturumun varsa avrupayi gezebiliyorsun girip cikan arkadasim var italya fransa yaptilar herhangi bi sorun cikmadi.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Tem 29, 2010 12:40 am

sprachkursvisum varsa olabilirde,ogrenci adayi vizesi olursa sadece almanya diye biliyorum ben.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Tem 29, 2010 2:33 am

yok tam tersi aslinda dediginin oturum aldigin zaman giris cikis yapabiliyorsun avrupa ulkelerine sprachkursvisum da ole degil biliyorum ben.

beark

Mesaj gönderen beark » Prş Tem 29, 2010 2:48 am

%100 ingilizce master programina kabul aldigim da vizeye basvururken almanca bilgime bakiyorlar mi? Dil kursu kayidi gereli mi?
Tesekkurler

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Tem 29, 2010 12:06 pm

haklisin oturumda giris cikis yapiliyor.ama ilk gelinen vize sanirim sadece almanya icin.3aylik olan.sonradan oturum almaya gidildiginde giris cikisa izin var.ben pek ilgilenmedigim icin giris cikisla o yuzden gozden kacmis.simdiki oturumumda bi kisitlama yazmiyor.dogru dedigin

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 30, 2010 1:03 am

[quote]beark tarafindan yazilan metin:
%100 ingilizce master programina kabul aldigim da vizeye basvururken almanca bilgime bakiyorlar mi? Dil kursu kayidi gereli mi?
Tesekkurler[/quote]

Ingilizce programa kabul aldiginda Inigilizce\'ne bakarlar.Almanca kursu\'na gene gideceksin ama bu o kadar da onemli bir konu olmayacak.

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Çrş Ağu 04, 2010 1:24 am

Mrb arkadaslar.Ben milli egitim bakanligi burslusu olarak almanyaya gidicegim.10 agustosta vize gorusmemvar.eylul 12 sinde cikisiyapacagim.Bu aralikta yaklasik 1 ay var.vizem cikar mi?

kabul belgem var(dil kursu degil direk master)
benden istedikleri belgeler(acaba eksik var mi)
1.kabul belgesi(asli ve 2 adet fotok)
2.anne baba ikametgah(ceviri asli ve 2 fotok).
3.Garanti belgesi(asli,2 fotok.)
4.pasaport,3 adet biometrik resim)
5.basvuru formu(2 adet almanca doldurulscak)
6.seyehat saglik sigortasi
7.univ diplma,transkript)..

tsk..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 05, 2010 3:49 am

Merhaba endoplazmik_birkulum ..Vize icin gerekli evraklar fazlasiyla detayli anlatildi,yazildi ve cizildi..Eger biraz daha zaman ayirirsan sitemize ,bu detayli yazilari gorebilirsin.Tesekkurler..

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Prş Ağu 05, 2010 10:50 am

arkadaslar hepinize iii gunler simdi ben bu sayfaya yeni uye oldum sizden yardimci olmanizi rica ediyorum........simdi benim soyleyeceklerim sunlar ben alman universitesine baslvurdum kabulum geldi ve garantorum de almanyada butun sorumluugu ustlenmis maddi manevi.....yani anlayacaginiz almanya tarafindan butn evraklar hazir ama kafami kurcalayan ben konsoloslugu aradim 16 agustosa randevu aldim......benden turkiyedeki universitenin transkripti istendi ve transkripte notlarim berbat sizce bunun icin vize vermemezlik ederler mi..........?
[/b

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Prş Ağu 05, 2010 10:53 am

lutfen acil yardim.........
[/b

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Prş Ağu 05, 2010 12:52 pm

almanyadaki universiteden okulun kabulun varsa fazla sorun cikmaz icini ferah tut bol sans..
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Prş Ağu 05, 2010 12:58 pm

sagol tsk......umarim oyle olur.......
[/b

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 05, 2010 2:59 pm

Universite, transkribine bakmadan kabul vermis bundan sonra konsoloslugun istemesi sadece bahane ariyorlar anlamina gelir.Elbette temkinli olmakta fayda var artik eger cok cok berbatsa bir sekilde durumu ifade etmen gerekli.

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Cum Ağu 06, 2010 10:53 am

peki bu durumu nasil ifade etmem gerekiyor ki.....transkript e gore mi vizeyis degerlendirirler si,zce? iii gunler........ benim herseyim hazir butun evraklar garantor hwersey sadece transkriptimi goz onunde bulunduracaklar bu iii niyet mektubu nasil oluyor bunun pek bi faydasi varmi?
[/b

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Cum Ağu 06, 2010 1:37 pm

[quote]serhadyuce tarafindan yazilan metin:
peki bu durumu nasil ifade etmem gerekiyor ki.....transkript e gore mi vizeyis degerlendirirler si,zce? iii gunler........ benim herseyim hazir butun evraklar garantor hwersey sadece transkriptimi goz onunde bulunduracaklar bu iii niyet mektubu nasil oluyor bunun pek bi faydasi varmi?[/quote]

Tabiiki sadece transkripte gore degerlendirmezler ancak her evrak bir kriterdir. Adamlar mumkun oldugunca elemeye bakiyor.
Yine de moralini bozma, notlar kotu diye olmayacak anlamina gelmez.

Niyet mektubu bir cok yerdek karsina cikabilir hayatta. Benim basvurdugum Fachhochschule bu sene bolume kabul sartlarindan biri olarak niyet mektubu getirdi mesela. Yazdigin niyet mektubunu puanlayip ona gore ogrenci eliyorlardi.

Niyet mektubunun anahatlari kabataslak su:

Bugune kadar su okularda okudum, soyle projelerde yer aldim, soyle is / stajlarda calistim vs.
Sonra da Almanya\'da okumak bana soyle yardimci olur, beni boyle gelistirir vs.

Sonda da iste bu yukaridaki nedenlerden oturu Almanya\'da okumak istiyorum tarzi bir cumle / paragraf eklersin.

Bu kadar. Niyet mektubu bazen cok onemlidir, cok iyi yazarsan, belki kimse senin notuna falan dikkat etmez bile :)
Onemli olan karsindakini bu isi istedigine ve bunu basarabilecegine inandirmak

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Cum Ağu 06, 2010 1:45 pm

offfffffffff of fffffffff madem okul kabul etrmis konsolosluk ne istiyor:......?
[/b

Kilitli