Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cum Eki 01, 2010 11:29 am

Mehmetali,ben vize gorusmesine gittigimde,ingilizce kursunun belgelerini verdim o yil icinde yaptiklarimi kanitlamak icin kadin neredeyse beni odadan kovacakti:) neden almanca degilde ingilizce kursuna gittim diye(nedenini mektupta acikladim vize verdiklerine gore ikna olmuslar demek ki).Benden hem turkcesini istedi,hem almanca tercumesini ama sitede okuduguma gore ingilizce verenlerde var.

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cum Eki 01, 2010 10:12 pm

hmm onuda ceviricez yani ouff :D ya peki bi sorum daha olcak benim islemlerimi almanyada dayim yapcak kurs kayit falan ya unuversiteden benim adima kabul kagitini nasil alabilir?? ve ne isterler

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cum Eki 01, 2010 11:49 pm

[quote]mehmetali723 tarafindan yazilan metin:
hmm onuda ceviricez yani ouff :D ya peki bi sorum daha olcak benim islemlerimi almanyada dayim yapcak kurs kayit falan ya unuversiteden benim adima kabul kagitini nasil alabilir?? ve ne isterler [/quote] EVET MALESEF ODA CEVIRELECEK:) BENIM ALMANYADA KI ISLEMLERIMIDE ERKEK ARKADASIM YAPTI,OKUL KABULUMU,ALMANCA KURSUNU.OKULDAN ISTEDIKLERI KAÐITLAR UNIVERSITE DIPLOMASI,LISE DIPLOMASI VE TRANSKLIP ISTIYORLAR BIRDE BUNLARIN ALMANCA TERCUMESI:)

safuxk22

Mesaj gönderen safuxk22 » Cmt Eki 02, 2010 12:59 pm

muhabetinizin arasina giriyorum ama ben iyi niyet mektubu yazmadim ogrenci belgemde turkceydi transkirp inglizceydi almanca tercme olanlar diploma ve ossyi kazandigim belgeydi.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cmt Eki 02, 2010 1:06 pm

Safuxk bende konsolosluga gittigimde iyi niyet mektubu yazmamistim fakat benden ek kagit olarak bayan iyi niyet mektubu ve ozgecmis yazmami istedi ozellikle bunlarin almanca tercumesinin kusursuz olmasini diledi.Herkesin kendi tercihi yazip yazmamak sadece ben vizede kolaylik olsun diye oneride bulunuyorum.

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cmt Eki 02, 2010 1:16 pm

notere tastikletmeme gerek varmi peki ??? bunlarii:):) cokmu soru soruyorum :)

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Cmt Eki 02, 2010 1:45 pm

[quote]mehmetali723 tarafindan yazilan metin:
notere tastikletmeme gerek varmi peki ??? bunlarii:):) cokmu soru soruyorum :)[/quote] Ben burada sadece diplomami tercume ettirip notere tastiklettirdim,diger kagitlarimi almanya da tercume edildi,almanyada noter diye bisey yokmus,senin orada kagitlarini takip eden kisiden de bilgi alarak hareket et,sadece tercumenin dogru yapilmasi ve kasesi onemli,noter konusunda bende emin degilim benim almanyada cevirilen belgelerde noter yok cunku...

beark

Mesaj gönderen beark » Cmt Eki 02, 2010 2:10 pm

Bende yaklasik 1 aydir vize bekliyorum. Yabancilar polisine sormak icin nereyi aramaliyim. Okul freiburg da. Oranin yabancilar polisinin tel no\'sunu nerden ogrenebilirim?

mehmetali723

Mesaj gönderen mehmetali723 » Cmt Eki 02, 2010 11:15 pm

cok sagol berrak tutkum :) bilgi verdigin icin

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Pzr Eki 03, 2010 2:12 pm

arkadaslar vizenin hangi yabanclar polisne gittigni ve nasl baglanti kuracgmizi bilen varsa yardmci olablrmi? Okul kaydi esse-disabugta 5 haftadr vize beklyorum...

EUnler1985

Mesaj gönderen EUnler1985 » Pzr Eki 03, 2010 5:51 pm

Selamlar Arkadaslar,

Ben almanyada bir universiteden master programina kabul aldim.

Vize islemlerini hizlandirir diye Almanyadayken Bloke hesap actim, 7700 Euroluk. Bu miktar Ankara Elciliginden ogrenci vizesi almak icin yeterlimi? yoksa 2 yillik mi yatirmamiz gerekiyor?

Birde vize basvuru formunda 25. bolumde "Almanya Federal Cumhuriyeti icin gecerli seyehat saglik sigortaniz varmi?" sorusunda tam olarak ne demek istemis.
Benim Shengen ulkeleri icin 1 yillik seyeaht saglik sigortam var, o zaman evet mi demeliyim. Yoksa bu Almanya\'da yapilan baska bir sigortami?

iki gun sonra randevum var, kafam cok karisti :D, Yardimci olursaniz coook sevinirim.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Eki 03, 2010 6:17 pm

Vize islemlerin icin Ilk sene icin yatirdigin miktar yeterli.2 senelik yatirman gerekmiyor.Orada bahsettigi sey zaten "Schengen ulkeleri icin gecerli olan sigorta".Yani gonul rahatligiyla evet diyebilirsin:bluBol sans diliyorum vize gorusmende.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 04, 2010 4:31 am

[quote]mehmetsah tarafindan yazilan metin:
arkadaslar vizenin hangi yabanclar polisne gittigni ve nasl baglanti kuracgmizi bilen varsa yardmci olablrmi? Okul kaydi esse-disabugta 5 haftadr vize beklyorum...[/quote]

mehmetsah ,vizenin yabancilar dairesine gidip gitmedigi dahi muamma..Yani kimisi gonderdik diyor gondermiyor..Demek istedigim onayi kimin verdigi belli degil..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Pzt Eki 04, 2010 11:21 am

fundrschatn yabancilar polisine gdp gtmedgni nasil ogrencez? Boyle bos bos beklemek zoruma gdyo acikcasi..

EUnler1985

Mesaj gönderen EUnler1985 » Pzt Eki 04, 2010 11:32 am

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Vize islemlerin icin Ilk sene icin yatirdigin miktar yeterli.2 senelik yatirman gerekmiyor.Orada bahsettigi sey zaten "Schengen ulkeleri icin gecerli olan sigorta".Yani gonul rahatligiyla evet diyebilirsin:bluBol sans diliyorum vize gorusmende.[/quote]

Tesekkur ederim Merve bilgilerin icin :D :D :D.

Son bir sorum daha olacak.

Vize talep ederken doldurulmasi gereken ve kalma suresiyle ilgili kisima(formun 21.kisminda ve formun son sayfasinda) ne yazmaliyim. Bir sitede resimli bir sekilde anlatmis ve buralara "Abscluss des Studium",egitim bitene kadar demis. Onceden yapan arkadaslar bu kisimlari doldururken ne dolduldunuz? boyle doldurmamizin bir sakincasi var mi? Yoksa benim master 2 yil surecegi icin "2 yil" mi demem lazim? Yada farkli birsey mi dememiz gerekiyor?

resimli vize basvuru formu anlatimi bu linklerde:

[center]Baska bir siteye ait verdigin internet uzantilari editlendi...Sitemizde de bu konu hakkinda cok acik bir sekilde resimli anlatimlar varken buraya gelip baska sitelerin linklerini ayrintili ve susleyerek vermeni yadirgadim acikcasi.[/center]

[center]Ve yukarida kendin yazdigin gibi bende soyle diyorum ;
resimli vize basvuru formu anlatimi bu linklerde:
[/center]

[center]www.deutschstudent.de[/center]

[center]Ve ayrica yanlis baslik altinda sorunu sormussun.
Edit: FuNdeRSchatteN
[/center]

Hatasiz bir sekilde bu isi halletmek istiyorumda :D.

Simdiden tesekkurler.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Pzt Eki 04, 2010 9:04 pm

Arkadaslar merhaba,bana sali gunu konsolokluktan telefon actilar vizemin ciktini ve 1 haftalik sigortamin gectigini bunu yenilemek gerektigini soylemislerdi,2 aylik sigortani yaptir konsolosluga getir dedi bayan,bende bunu yaptirinca pasaportumu ne zaman alabilirim demistim,,bayanda sigorani getirince hemen alabilirsin dedi,Bende persembe gunu 2 aylik sigorta yaptirdim ve konsolosluga gittim,ben sigortami 4 ekim baslattim yani bugun icin,bayan da dedi ki bizde pazartesi baslatalim vizeni dedi,birde benim kursumun baslama tarihini sordu bende 1 eylul de basladigi belirttim.Tamam dedi bayan,dedim simdi pasaportumu alabilirmiyim oda bana biz ups ile size gonderecegiz dedi,ne zaman gelir dedim:cumartesi veya pazar elinize ulasir dedi,fakat bugun de gondermemisler,bende konsoloslugu aradim birtane bayanla gorustum sizin vize isleminiz bitmemis dedi,mudurun odasindadir dedi,gecen aradigimda da evraklarin gelmis oldugunda bile suan gelmemis demisti zaten 1 gun sonradan konsolosluktan aramislardi,kadina pek guvenemiyorumda.simdi size sormak istedigim hala sizce neden gondermemis olabilrler,bana vizenin ciktigini soyleyip 2 aylik sgorta yaptirdilar,szce bi sorun cikarmi bu saatten sonra?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Eki 05, 2010 12:14 am

Berrak sen de benim gibi cok paniksin bu konularda:)Kendileri soylemisler zaten vizenin ciktigini.Vizeni vermeye niyetleri olmasa tekrar sigorta yaptirmazlardi.En gec 2 gune vizen elinde olur.Bak yine ben soyluyorum,inan bana;)Bu saatten sonra bir problem cikarmazlar sana.Hic uzulme.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 06, 2010 2:17 am

Don\'t Panic! B)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 06, 2010 1:19 pm

merhaba, bugun sabah vize randevum vardi. aksilikler yolda basladi :) bi kac saniye farkla otobusu kacirdim, taksiye bindim. bugun bazi yollar kapali oldugu icin trafik cok yogundu. baktim olacak gibi degil taksiden inip metrobuse bindim ordan da taksim metrosuna. konsoloslugun onune geldigimde randevuya 5 dk. gec kalmistim bile :D Allah\'tan gec almaya baslamislar bi sorun olmadi. ups\'den zarfimi alip 15 tl baydiktan sonra evraklarimi duzenlemeye verdim. cok sakin, kibar genc bi erkek yaklasik 10dk. boyunca evraklari siraladi. sonrasinda 1 nolu kabine girecegimi soyledi oturdum cagirilmayi bekledim bi 10. dk. daha.
ikametgâhlar, savciliktan alinan temiz kagidi, bazi belgelerin 2. fotokopilerini ve pasaport fotokopisini geri verdi.
aldigi belgeler; seyahat sigortasi, transcript (ingilizce), osys belgesi, mezuniyet belgesi, lise diplomasi, garantor belgem, basvuru formlari, dil kursu kabul belgem ve staj belgem.
kabine girdigimde bi sure konusmadik, sanirim icerdi bi problem vardi o konusuluyordu. sarisin hos bir hanim yaptik gorusmeyi. biraz sinirlenmisti problem ne ise. korktum tabi ben "tamam dedim bu gorusme bitmez, yandin." neyse ki oyle olmadi cok sukur. basvuru belgelerindeki bilgileri pasaporttan teyit ettikten sonra bilgisayara bilgiler girdi. islem no. yazan kagidi verdi.
garantor kagidimi inceledi ve neyin oluyor dedi akrabam dedim. sonra basvuru formuna onunla ilgili biseyler yazdi, okuyamadim :) simdi seninle bi form doldurmamiz gerekiyor dedi peki dedim. bekledigimden daha rahattim. hele su sorudan sonra benim icin olay koptu, "almanya da egitim senin icin neden gerekli" dedi. bende burda aldigim 2 yillik egitimi orada lisans seviyesine cikartmak istedigimi ve benim icin Turkiyede ki calisma hayatima katki saglayacagini dusundugum icin dedim. o da esprili bi sekilde napicaksin gidip yaa dedi :D Turkiyede 2 yillik egitim pek yetmiyor dedim guldu. almanca biliyor musun dedi hayir dedim. tamam dedi. cok fazla ustelemedi sorulari. orada kalacagim yeri sormadi bile, ben forma kursun adresini yazmistim onun yurdunda diyecektim. uni kabulumu sormadi yada hangi universiteye gitmek istedigimi. sadece hangi bolumu okumak istiyorsun dedi Computer Science dedim ve bilgisayara ekledi. cok sakin gecti dedigim gibi pek sormadi bisey, bir de o bastaki olaydan dolayi kafasi dalgindi sanirim, arada icerdekilere biseyler soyluyordu. tamam cikabilirsin bu kadar dedi. bende vize ucretini burda mi yoksa disarda mi oduyorum diye sordum, ayy kafam dalgin unuttum bana veriyorsun dedi :D iyi madem dedim verdim :)
gorusmede bisey sormamasi beni tedirgin etti ama sorsa sanirim daha kotu olacakti :D
dil kursumun 12 ekimde baslayacagini soyledim, ve sanirim 2 haftadan once cikmiyor ben kursa gec katilacagimi bildirdim dedim normal surec 3 hafta dedi. insAllah hayirlisiyla alirim vizeyi. simdiden tesekkur ediyorum herkese.

bu arada garantor belgemin orjinalini de aldi kafam cok dalgindi ciktiktan sonra aklima geldi. evraklari duzenleyen kisi lise diplomamin orjinalini ceviriye zimbalamisti cikmadan onu istedim yanlis olmus dedi dikkat edin. sonra onun fotokopisini verdim.
ama garantor kagidimin 2 fotokopisini ve aslini aldi. bi problem olur ? karisikliktan mi almistir unutarak yoksa almasi normal mi? eger karisiklik olduysa isteyeyim onlar evraklari postalamadan.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eki 06, 2010 1:36 pm

Selam tanzim.Ben de Istanbul\'da girmistim vize gorusmesine.Tariflerine gore ayni kisiler ilgilenmis bizimle:) Hani su "hos bayan" dedigin kisi:( :)Cok soru sormadigi icin endiselenme! Bana da cok fazla sormamisti.Hatta sana daha fazla sormus:)Benim de garantor belgemin aslini aldilar.Diger belgelerin de sadece fotokobisini.Her sey senin anlattigin gibi oldu yani.Farkli bir durum yok.

Kilitli